Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire gyerekgyűlölő a társadalom?

Figyelt kérdés
Magyarországon az emberek kb 60%-a elfogadja a testi fenyítést valamilyen mértékben. Ezen kívül itt sokan még a teljes természetes dolgok miatt is elkényeztettnek néznek egy gyereket mint a hiszti vagy ilyesmi pedig gyerekeknél ez normális. Persze senki sem köteles szeretni a gyereket de elfogadni őket igen. Viszont sokaknak van gyerekük és a saját gyermekükkel bánnak rosszul. A szülőkhöz itt úgy állnak hozzá hogy a szülő néha hibázik van ilyen de a gyereket szinte szigorúbb mércével mérik mint a szülőt holott nem ez lenne a normális. Na és sokan a gyereket túlhamar felnőttként kezelik meg önállóságot várnak el már szinte egy 18-19 évestől. Pedig egyértelmű hogy egy 18-19 éves nem felnőtt manapság meg pláne nem mert a mai gyerekek később érnek. A gyerektől is elvárják hogy úgy tudjon viselkedni mint egy felnőtt. Nyugaton pl Skandináv országokban még inkább visszaütni se ütne vissza szinte senki még egy 20-21 évesnek sem mert gyereknek tartják. Magyarországon meg akár egy idegen is bántalmazza akár más gyerekét is.

2020. ápr. 9. 21:06
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Emberfeletti türelem kell hozzajuk amikre javareszt a szülök sem képesek nemhogy egy idegen.
2020. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
95%

Nem gyermekgyulolet van hazankban, hanem igenytelenseg a gyermekneveles teren. Nevezzuk nem.nevelesnek.

En legnagyobb banatomra a sok gyerekeket becsulettel nevelo es odafigyelo csalasok mellett olyanokat is latok, ahol bizony turelem es odafigyeles helyett a szajbaveres megy vagy még gyakrabban az anyagiakkal valo elkenyeztetes. Ertsd ugy hogy a szulo mar turelmetlen a gyerekkel este leulni tanulni vagy raszolni tanuljon es ne a gepen jatszon, de az emiatt erzett rossz erzwset ugy enyhiti hogy megveszi neki a kovetkezo playstationt iphonet stb. Csak hagyjak tovabbara is beken.

Aztan csodalkoznak sokan hogy eletkeptelen a gyerek es kovetelodzo.

Itt sokan a nagy keresztenyseggel takaroznak a gyerekpotyogtatas kozben, ahelyett hogy ertelmes csladtervezes folyna es utana nevelnek is a gyerekeiket.

2020. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
33%
"Nem létezik a világon rossz gyerek. Csak rossz szülő."
2020. júl. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

hú én pont fordítva látom. inkább az én gyerekkoromban volt így, ahogy írod. Most inkább mindent lehet a legtöbb gyereknek, túlzottan körbe vannak ugrálva, hozzájuk igazodik az egész család (ami megint nem egészséges szerintem)

Látok olyat is akik undorító módon ordítanak a gyerekükkel (fehér emberek) de szerencsére elég ritkán.

Szerintem tök nem igaz, amiket írsz (már).

2020. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
2020. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
77%
Azzal nem értek egyet, hogy a mai gyerekek visszamaradottabbak lennének, szerintem ennek inkább a fordítottja igaz. Ahogy látom ma már egy 14 éves gyereknek akár konkolyabb párkapcsolata is lehet, természetesen nem ugyanúgy ahogy egy felnőttnek; de korábban, akár csak tíz évvel ezelőtt ilyen egészen biztosan nem volt. Magyarországon biztosan nem. A többivel maradéktalanul egyetértek... Kriminálisnak tartom azt ahogy Magyarországon a gyerekekkel az iskolában bánnak, totális lelki és fizikai megfélemlítés; a szülők pedig ezt a mintát követik mivel ezt viszi haza a gyerekek hetente ötször. Egyszerűen undorító, hogy egy 6 éves elsősnek naponta hét órát kell ülni egy helyben egy kalodaszerű iskolapadban. Azt gondolom a klasszikus tantermi oktatást legfeljebb, nagyon kedvező esetben tíz éves kor után lehetne elkezdeni úgy, hogy az a gyerekeknek ne okozzon egy életre szóló lelki sérülést. De legjobb lenne, ha egyáltalán nem is lenne ilyen, hanem az oktatás kisebb, körülbelül 5-6 fős játszócsoportszerű közösségekben zajlana játékos és kreatív formában. Egyszerűen röhej, hogy a társadalmilag elismert tanártípus még ma is a pvcköpenyes, nádpálcás matektanárnő aki szívtelen és kegyetlen eszközökkel, üvöltözve bemagoltatja be a szorzótáblát. Egyenesen undorító és vérlázító! Aztán hazamegy szegény és az apjától kap két nagy pofont mert a kényszermunkatábor–jellegű autógyárban a s*g*f*j főnöke felidegesítette, valakin meg ugye le kell vezetni a feszültséget... Ilyen világot élünk és ahogy nézem ezen az állam nemhogy változtatni nem akar, hanem még szándékosan élő is segíti mendezt... Népbutítás és megfélemlítés megy itt évek óta professzionális módon. Áh, most egy kicsit felhúztam magam ezen, megyek iszok egy jeges ananászszörpöt... Nem baj ha hibás lett a kérdésed, mindenkivel előfordul egyszer–egyszer. A mondanivalód átjött, értettük és szerintem sokan egyet is értenek vele.
2020. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Minden országnak megvan a defektje. Nem kell megint a szomszéd kertjét bámulni, ha nem látsz át a sövényen rendesen....
2020. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
0%

12 ott a pont

Ha tudják nevelni a gyereket....testi fenyítéssel én is egyet értek. De nem olyan mértékben,mint annó...Nyilván meg kell tanulnia,hogy ezt nem,és márpedig nem,de nem agyonütni kell azt a gyereket nyilván. Nem értek egyet azzal,ha szegény gyereket megverik rendesen. Jó nyilván sírni fog,de nem úgy,hogy egy hétig piros kék lila foltos....Azért ilyen szempontbol kritikus határ van. A mai gyerekek már nem viselkednek,nem olyan helyen nőttek fel. Mert egy darab papír mindenki. Minden tanulás eredménye,amit tudunk. Onnantól kezdve,hogy elkezdünk élni,mindent tanulunk. És a forrás vagy hiteles,vagy nem...

2020. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
Én csak azt utálom,hogy olyannyira neveletlenek,vagy nem tudom hogy nevezzem,hogy ŐK MAGUK nem is gondolkoznak el azon,hogy amit csinálnak/ahogy viselkednek,az lehet...talán lehet nem helyes......Ha már 100x meg lett neki mondva,hogy ez helytelen,és már csak azért is...Nem tanul a jó példákból,de a rosszakból sem...Önmaguk nem tudnak gondolkodni,lehet hogy egy év és hipp hopp mintha kicserélték volna,megváltozik,jobb útra tér...De erre az esély......
2020. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

Azért, mert itt csak addig számít valaki, amíg magzat. Az, hogy a megszületése után milyen élete lesz, tök mindegy.


Csak kell az ember a statisztikába...

2020. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!