Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire gyerekgyűlölő a társadalom?

Figyelt kérdés
Magyarországon az emberek kb 60%-a elfogadja a testi fenyítést valamilyen mértékben. Ezen kívül itt sokan még a teljes természetes dolgok miatt is elkényeztettnek néznek egy gyereket mint a hiszti vagy ilyesmi pedig gyerekeknél ez normális. Persze senki sem köteles szeretni a gyereket de elfogadni őket igen. Viszont sokaknak van gyerekük és a saját gyermekükkel bánnak rosszul. A szülőkhöz itt úgy állnak hozzá hogy a szülő néha hibázik van ilyen de a gyereket szinte szigorúbb mércével mérik mint a szülőt holott nem ez lenne a normális. Na és sokan a gyereket túlhamar felnőttként kezelik meg önállóságot várnak el már szinte egy 18-19 évestől. Pedig egyértelmű hogy egy 18-19 éves nem felnőtt manapság meg pláne nem mert a mai gyerekek később érnek. A gyerektől is elvárják hogy úgy tudjon viselkedni mint egy felnőtt. Nyugaton pl Skandináv országokban még inkább visszaütni se ütne vissza szinte senki még egy 20-21 évesnek sem mert gyereknek tartják. Magyarországon meg akár egy idegen is bántalmazza akár más gyerekét is.

2020. ápr. 9. 21:06
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
amit tapasztalnak tőlük, nyilván megvannak az okai de ettőé függetlenül ez a benyomás
2020. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is érthetetlen, hogy a gyerekek hisztijére, a határaik feszegetésére miért agresszióval válaszolnak egyes szülők. Ez a természetes viselkedés része gyerekkorban, senki sem úgy születik, hogy tudja, az étteremben csendben kell lenni, a boltban fegyelmezetten kell sétálni anyuka mellett stb. Ezek olyan dolgok, amit egy felnőtt már tud, de az hogy egy 3 éves unatkozni fog a 2 órás vonatúton vagy a hétvégi nagybevásárlás közben, az teljesen természetes. Szinte napi szinten látok olyan szülőket, akik ezeket a szituációkat úgy reagálják le, hogy rákiabálnak, megfenyegetik, megrángatják stb, ahelyett hogy lefoglalnák a gyereket, és elmagyaráznák neki, hogy miért kell máshogy viselkedni.
2020. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
Mert elfelejtették milyen gyereknek lenni hogy az élet nem csak a malomrol szol
2020. nov. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

Ezt (is) nagyon kéne tanítani középiskolában.

Egy szülő egy vagy több másik emberi életért, a gyerek testi/lelki jóllétéért felel, anélkül, hogy bármit tanítanának arról, hogy ezt hogy érdemes csinálni. Óriási károkat okoznak a szülök.

Kb egy éve tanúja voltam, ahogy egy "anya" ordítva gyilkossági szándékkal vádolta a kb 3 éves gyerekét. A mai napig megráz, ha eszembe jut.

2020. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy nem egy nyolcadik kerület gettóban volt az eset, hanem egy középosztálybeli környéken, kívülről "normálisnak" tűnő anyuka követte el.
2020. nov. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Ez engem is megrazott utolso.egy gyereknek az anyja a mindene raadasul. Az hogy ilyeneket kap töle valoban megrázo.
2020. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
En ertem mit akarsz mondani. Az en anyam mar 12 eves koromban elvarta tolem, hogy haztartast vezessek es mindig lelustazott meg felelotlenezett, ha valamit elszurtam kozben (pl.amikor eloszor beallitott mosogatni ebed utan es nem tudtam, hogy muszaj forro vizzel mosogatni, mert el sem mondta hogyan kell, szerinte ezt tudnom kellett volna magamtol is). Mindig azzal jott, hogy o ilyenkor mar ellatta az occset, fozott, mosott, takaritott, iskolaba hordta a testveret. En soha nem nyavajogtam emiatt, minden nap iskola utan (akkor is, ha delutan 5-kor vegeztem) kitakaritottam otthon, nehogy megint megszidjon es csak utana ultem le enni. Az ocseim utan is en takaritottam, mosogattam es ez egeszen addig tartott, ameg el nem koltoztem. 11 eves korom ota en vigyaztam a testvereimre, soha nem mehettem sehova korlatok nelkul, meg 18 evesen is el kellett kernem magam es haza kellett ernem idore. Szerinte ez a normalis, igy kell elnie egy gyereknek, elkenyeztetett hiszterika az, aki mer szolni a szuleinek, hogy acsi, szeretnek elni is. Soha semmi nem volt jo neki, ehettel volna a padlorol olyan tiszta volt, de o rosszabb napjain gyakran hisztizett es nekiallt megint takaritani utana, aztan panaszkodott, hogy ebben a hazban neki kell mindent csinalni, minek vannak tini gyerekei, ha nem csinaljak meg helyette.
2020. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
Jaj de ismerős :(
2020. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Mert a magyar gyerekekből indulnak ki.
2020. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
47%
igenis kell az a pofon akáki kármit mond. elnem szabad kényeztetni mert életképtelen lesz
2020. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!