Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire gyerekgyűlölő a társadalom?

Figyelt kérdés
Magyarországon az emberek kb 60%-a elfogadja a testi fenyítést valamilyen mértékben. Ezen kívül itt sokan még a teljes természetes dolgok miatt is elkényeztettnek néznek egy gyereket mint a hiszti vagy ilyesmi pedig gyerekeknél ez normális. Persze senki sem köteles szeretni a gyereket de elfogadni őket igen. Viszont sokaknak van gyerekük és a saját gyermekükkel bánnak rosszul. A szülőkhöz itt úgy állnak hozzá hogy a szülő néha hibázik van ilyen de a gyereket szinte szigorúbb mércével mérik mint a szülőt holott nem ez lenne a normális. Na és sokan a gyereket túlhamar felnőttként kezelik meg önállóságot várnak el már szinte egy 18-19 évestől. Pedig egyértelmű hogy egy 18-19 éves nem felnőtt manapság meg pláne nem mert a mai gyerekek később érnek. A gyerektől is elvárják hogy úgy tudjon viselkedni mint egy felnőtt. Nyugaton pl Skandináv országokban még inkább visszaütni se ütne vissza szinte senki még egy 20-21 évesnek sem mert gyereknek tartják. Magyarországon meg akár egy idegen is bántalmazza akár más gyerekét is.

2020. ápr. 9. 21:06
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Na 20-as pont erről beszéltem. Jó hogy rendesen leírtad. Nem csak arról van szó hogy itt nem sokkal kevesebbel meg sokkal elnézőbbel a gyerekekkel mint más Nyugati országban hanem egyenesen sokkal bunkóbbak velük. Komolyan ki képes egy gyereknél szóvá tenni hogy nem köszön? Ez baromság mert még egy felnőtt sem köszön mindig akkor egy gyerek miért tegye? Na de azt sem értem hogy képzelik hogy más gyerekére szólnak rá? Miért hagytad szónélkül szomszédnak hogy rászóljon a gyerekedre? Szerintem Magyarországon direkt arra kellene megtanítani hogy ne fogadjanak szót a felnőtteknek. Persze lehet ezt sokan rossznak tartják de Magyarországon már tényleg erre van szükség...
2020. ápr. 10. 22:03
 22/55 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem szóltam vissza, mert én úgy vagyok vele, hogy biztos fel sem tűnik, ha zajong. És valamilyen szinten ez így is van. Megszoktam.

Ez olyan, mint amikor egy vidéki, ahol csend van, nem jár annyi autó, busz stb. felmegy pestre a belvárosba. Számára ott nagy a zaj és zavarja. Nem tud aludni stb. Miközben vannak emberek, akik ott laknak és már fel sem tűnik nekik a rengeteg hang, ami az utcáról hallatszik.

De ugye a vidéki miatt sem fog leállni a forgalom és az élet a városban, így neki kell visszamennie vidékre vagy megszoknia.

A gyerek is gyerekesen fog viselkedni. Ha az oviban tanul egy dalt, énekelni fogja. Megszokásból hangosan fog beszélni, mivel 27 másik társát kell túlkiabálni, hogy érvényesülni tudjon. Futkározni fog, mert gyerek. Hisztizni fog, mert gyerek. Ha tini lesz, akkor nem csinálja azt, amit 5 évesen. Lesz más, amit a tinik csinálnak. 30 évesen sem fog tiniként viselkedni (remélem😊).

2020. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
89%
Én ezt még mindig képtelen vagyok elfogadni. Ha a gyerekem zavar másokat, rászólok. Nem nehéz
2020. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
35%
#23 és ha egy felnőtt zavar, rászólsz? Mert akkor oké. Nem a visításra és a vad rohangálásra gondolok mondjuk a hivatalokban. Az azért alap lenne, hogy nem hagyod.
2020. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim válasza:
80%
Ha egy gyerek nem tud viselkedni, vagy agresszív akkor az nem az ő hibája, hanem a szüleié, akik nem fordítottak elég időt a gyerkőc nevelésére!
2020. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekből úgy lesz ember, hogy ha elvárnak tőle dolgokat. Nyilván, a korának megfelelő szinten. Ha mindent ráhagynak, akkor csak egy újabb hópelyhecske születik, aki majd telesírja a gyakorit, hogy őt senki se szereti, meg utálja az anyját. A 18-19 éves, ha már dugni tud, meg a nőjénél-faszijánál "aludni", akkor igenis elvárhatóak tőle bizonyos dolgok. Nehogy már a gumi óvszert, az abortuszt meg a bulikához a piát is az anyja-apja vegye meg.
2020. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
86%

26: Szerintem meg inkább vegyen neki anyu-apu gumi óvszert, és magyarázza el a használatának a fontosságát, minthogy véletlenül felcsináljon valakit / véletlenül felcsinálják, és tönkremenjen ezért az egész élete. Abortusz szintén zenész. Inkább fizesse ki, ha már becsúszott egy véletlen, és szabadítsa meg a gyerekét egy olyan tehertől, amit nem is bír el, és nem is akar. Nincs 100%-os fogamzásgátló módszer, és meg is erőszakolhatják; ezekért miért kéne bűnhődnie?

Vagy házasságig legyen zsákba varrva a nemi szerve, mikor régen is mindenfelé kalandoztak az emberek 12-13 évesen is (de csak mert a korszellem ennek ellentmondott, ezért nem reklámozták, tagadták) ?


Kérdező:


Én nem szeretem a gyerekeket, nem szeretnék gyereket. De felháborítónak tartom ettől függetlenül is, amit sokan nevelés címszó alatt művelnek. Ha egy gyerek nem tud viselkedni, az azért van, mert a szülő nem foglalkozik vele, foglalkozás alatt meg nem azt értem, hogy ráüvölt, hogy fogja be a száját, és tegyen úgy, mintha nem is létezne. Hanem a minőségi időt, szellemi, érzelmi és fizikai POZITÍV törődést.


Ha az abortuszellenesek arra hivatkoznak, hogy a gyereknek jogai vannak, ezért a várandós nőnek "nincs joga megölni", akkor akkor is vannak jogai, hogyha felpofozzák azért, mert a szülő alkalmatlan arra, hogy értelmesen kezeljen egy konfliktust. De, hogyha abortuszt támogatóról van szó, akkor is ugyanez a szindróma, csak a megfigyeléseim szerint a "magzatnak is joga van az élethez" propagandát nyomóknak jár el a leghamarabb a keze, ezért kezdtem ezzel az érvvel. Amennyiben egy felnőttnek joga van hozzá, hogy fizikai sérülés nélkül kerüljön ki egy vitás helyzetből, joga van a hatóságoknál feljelentést tenni egy ellene erőszakot elkövető felnőttön, hogy az megkapja a méltó büntetésért ezért a viselkedésért, akkor az is ugyanúgy magától értetődően büntetendő, ha egy felnőtt bántalmaz egy gyereket. És igen, a pofon is családon belüli erőszaknak, bántalmazásnak számít.

Sokan automatikusan tovább viszik a rossz mintát, mert nem fogják fel, hogy ami őket rosszul érintette, az a következő generációt is rosszul fogja. Mások meg rossz minta nélkül is úgy gondolják, hogy oké érzelmileg vagy fizikálisan bántalmazni valakit, aki fizikailag, érzelmileg fejletlenebb, és teljesen alá van neked rendelődve, mert tőled függ az életben maradása.


A szülőknek elsősorban kötelességei vannak a gyereke felé, nem elvárásai. Csak ezeket a kötelességeket és a betartatásukat nem veszik komolyan eléggé.


Még én azokon röhögök jót, nagyrészt kínomban, akik szerint 12 évesen már illik úgy gondolkoznia, mint egy felnőttnek, netalántán beszállnia a családi kasszába, hogy ne csak "ingyenélőként élősködjön szegény szülein", de 18 évesen még fiatal és buta hozzá, hogy eldöntse, milyen ruhát akar felvenni, milyen zenét akar hallgatni...

Tehát a hazai séma; amikor foglalkozni kell vele, amikor kellemetlenséget okozna, akkor legyen 100%-osan önálló és felelősségteljes, sőt, a legjobb, ha a szüleinek a szülője is egyben. De ha a kikényszerített önállóságából fakadóan saját javát szolgáló döntéseket hozna, nagyobb teret, szabadságot szeretne, akkor meg lássa be, hogy gyerek, és "kicsi ehhez", és vakon bólogasson a szülő minden szavára.

A magyar felfogás szerint a gyerek csak adjon, adjon és adjon, igazodjon, igazodjon és igazodjon, ameddig fel nem fordul. Aztán csodálkoznak, hogy hopp, honnan hullott ide ez a sok sérült felnőtt.

2020. jún. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
88%

Inkább azt kellene belátnia a társadalomnak, hogy nem való mindenkinek gyerek, nem KELL gyereket csinálni, nem ez az “élet értelme”. Ez csak egy plusz annak, aki szeretne, de nem kellene, hogy társadalmi norma meg elvárás legyen kölyköket kipotyogtatni.

Én egyáltalán nem vagyok híve a középkori, vaskalapos, konzervatív nevelésnek, de egy gyereket igenis kell nevelni. Ha már az éttermes példát hoztad fel, szerinted mikor fogja megtanulni, hogy nem viselkedhet kénye-kedve szerint, ha nem gyerekkorában? Alapvető szocializációhoz tartozik, hogy nem visít az étteremben, meg nem zavarja az embereket. Remélem te nem nagyon akarsz gyereket, mert gondolom ezek szerint te hagyni fogod bármit is csinál, mert jajőmégkicsi...

2020. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
57%

Mentalitás, IQ, EQ, nevelés...stb


Egy hatalmas összefüggő hálózat, amit rengetegen nem látnak át.


Sokan nem támogatják a gyermeket megfelelően, pl gyermekkor, lélek, pozitív hozzáállás...stb.


A szülők rossz mentalitása, dobja kukába az újabbnál újabb generációkat.


De tegyük hozzá: Igaz öntudata, helyes meglátása a gyerekeknek sincs - ritka, ha magától van esze s gondolkodik.


Én se szeretem a zömét, se felnőttek, se gyerekek...

Eltorzult, önismeret hiányos, agyatlan a legtöbb.


Olyanokat tudok mondani, hogy az ember kamillázik...


Akik ritka kivételek s megkedveltem őket, azok pedig a köreimben mozognak.


A legfiatalabb jelenleg egy ismim kislánya 12éves, aki átlátja azokat a dolgokat, amiket sok felnőtt se lát.


Látja a szépet is, de a hibákat az emberekben, ami sok esetben lelki eredetű.


A leányzó régi önmagamra emlékeztet.


Sokszor jön át rajzot tanulni s közbe megbeszéli velem azokat a dolgokat, amiket az emberek zöme nem lát, nem ért meg.


Az anyjának is megmondtam, nagyon intelligens lánya van s a legnagyobb baja az lesz csak vele, hogy nehezen fogja megtalálni a helyét ebben az agyat nem használó világban.


Hisztiző gyerekek... Az esetek nagy részében elhanyagolás, elkényeztetés, rossz szülői irányítás a probléma forrása.


Nem a gyerekeket utálom, hanem azokat, akik csak "megcsinálják" önzőségükből, de nevelni, odafigyelni már nem tudnak rá.


Volt olyan eset, hogy oda mentem a fél órája síró 3éveshez.

Baromi gáz, hogy a saját szülei nem adták meg amit akart.

Tudod mi volt?

Puszi a fájó könyökére és egy ölelés.


De volt olyan, hogy picikék a játszótéren homokozóban elvoltak.


A szülők a telefont nyomkodták... Fel se tűnt nekik, hogy egyik gyerek arccal a homokban fulldoklik, mert a másik ráült.

Én szedtem le a gyereket, majd a fuldoklót pont emeltem fel, szegényem ...


A 2 szülő egyből oda nézet s támadott, mit csinálok a gyerekkel...


Majd elpattant agyam és kiosztottam a sárga földig, ha nem jövök ott fullad meg a gyermek...vissza nézzük a kamerán? (van a játszón)


Kuss lett



Egy másik pl pedig tükrözi azt, hogy a pénz, elektronika s az agyatlanság, hogy rontja meg a gyerekeket:


Boltba mentem elhaladva egy suli előtt, ahol nagyon csúnyán szájalt egymással 2 kisfiú.

8-9évesek azon veszekedtek, kinek az iphone-ja a jobb...


Gratulálok a szülőnek, hogy pénzzel helyettesíti a törődést.


Hazafele már egymást verték a földön a telefon meg mellettük, alattuk...


Más felnőttek meg csak nézték, elmentek mellettük... Gratulálok szintén az embereknek...


Szétszettem őket, felvettem a telefonokat s magammal hívtam őket az iskola udvarába.


Elbeszélgettem velük s elmondtam, hogy nem attól lesznek jobbak, hogy milyen cuccot vesz a szülő.

Elmondtam mi a telefon alap funkciója, a telefonálás. Pl ha akarnak játszani, talizni keressék fel egymást az eszközök segítségével vagy kéretőzzenek el szülőktől, majd szóljanak ha épségben a talira értek /indulnak haza...stb.


Éljenek, legyen gyerekkoruk... Ne az elektronika legyen vita és ne így.


Barátok vagytok?

A barátok őszinték, de nem verik egymást izomból egy vacak eszköz miatt.


Mindent elmondtam nekik gyerek nyelven.


Megmutattam a céges nyomógombos telefonom is - mindegy hogy néz ki, ha akarnak ezen felhívnak és megyek.

Elővettem az egyedi telómat utána, telefonos ismim segített elektronikában.


Van ilyenem is, de a lényege ugyan az:

Elérjek embereket s ők is engem, ha kell.


Visszaadtam telójukat "használjátok arra amire való"


14-17éves korosztály, református tábor, balatonfenyves...

Benyitottam a szobába a gyerekekre...tömeg szex volt...

Nem viccelek...

S akkor voltam 14 éves, mamám vitt oda táborozni korombeliekhez, ápolónő volt ott.


Volt hogy kint forrócsokiztam egy üzlettárssal egyik kávézó teraszán.

Az egyik kislány, akit ismerek (akkor volt 12éves!), bement a mellettünk lévő pizzériába, átöltözött, sminkelt, majd átsétált a szembe lévő buli helyre, ahol korhatáros a belépés.


Nos a kislány megoldotta: Elment az épület mellé a sötétbe a kidobóval.

Vissza mentek a bejárathoz, a lány törölgette magát... A vén f**z meg húzta fel a sliccét nagy elégedett mosollyal és beengedték...


Mamámnál voltam, amikor egyik nap a kislányt az anyja elküldte varrni valóval a kezében.

Mamám "jajj de aranyos kislány ez a ***"

Én:

"ha tudnád mit csinált és mit fogott a kezében, nem ezt mondanád..."



Tudnék még rengeteget írni minden korosztályról, aminek tanuja voltam vagy belekeveredett...-.-"

2020. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
95%

Nem azzal van baj, hogy egy biológiailag (agyilag is) fejlett szinten lévő emberi lénytől emberhez méltó viselkedést várnak. Szerintem rohadt szánalmas, hogy néhány embernek joga van és mindenhol azt tolja a szülei meg mások orra elé, mondván, neki aztán ne mondja meg senki... Közben pedig idióta döntéseket hoz, menekül a felelősség elől, 30 évesen fingik egyet és jön rá, hogy neki mégsem kell család, elkúr 3-6 évet az egyetemen, hogy aztán semmit se kezdjen azzal, amibe éveket ölt és ezek alatt az évek alatt a szülők támogatták. Nem hiányoznak már nagyon nekem a 24-25 évesen még ott tartó emberek, hogy buli van, nulla felelősség, nulla tervezés, nulla előrehaladás és szar, másokra is káros döntések sorozata.


Ami viszont probléma az az, hogy egy 18 éves embert sok szülő anyagilag függetlennek kezel akkor is, ha arra nem alkalmas. Bedobják a mélyvízbe, mert az ő idejükben 2 év alatt megvolt a lakás úgy, hogy enni is tudtak, meg pénzt szednek tőle otthon, mintha bérlő lenne. Na, ez az, ami abnormális.


Inkább úgy fogalmaznám át a kérdést, hogy miért ennyire lusták a szülők energiát fektetni a gyerekükbe. Mert ez az igazság. Nem nevelik őket, nem vezetik őket a felnőtt életre, hanem csak kilökik a fészekből, aztán repülj bmeg...


Hálás vagyok érte, hogy az én szüleim nem ilyenek, de sok embert ismerek és egy kezemen meg tudom számolni, hányan élnek még így, tervezett, vagy legalábbis nem elhanyagolt gyerekként.

2020. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!