Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki olyan dolgokról...

Ha valaki olyan dolgokról kérdez, hogy más emberek mit miért csinálnak, akkkor miért osztják ki mindig a kérdezőt?

Figyelt kérdés

Más szokások, az illető esetleg szeretné tudni, hogy mások más szokásainak a miértjét, és az első pár válasz rendre mindig olyan,, hogy mi köze hozzá, miért vájkál mások életében, stb.


Miért baj, ha valaki érteni akarja az embertársait? Most a hetekben több ilyen kérdésbe is belebotlottam, igyekeztem válaszolni is, de a sokan csak odaböfögtek valamit meg kukacoskodtak.


2020. ápr. 21. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sokat segített volna, ha mutatsz egy-két példát. Normális kérdésre általában normális válaszok érkeznek. Ha többségében idióta válaszok jönnek, akkor valószínűleg a kérdéssel van a probléma.
2020. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Volt ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1043..

Meg ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__10428..


A többit most hirtelen nem tudom visszakeresni, ezek vannak a saját menüm tetején.

2020. ápr. 21. 13:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokszor a kérdező stílusa is olyan.

Pl ennél a kérdésnél is most állt neki valaki védeni a kérdezőt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1043..

Pedig az ő stílusa se kutya.

- jobban akarja tudni mások helyett a saját dolgaikat

- "ezek"

- ha valakiknek nincs melegük 17 fokban, az azt jelenti hogy nem veszik észre az egyértelmű igazságot

És ezek után itt is jönnek a kommentek, hogy miért kell támadni szegényt. :D

2020. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jól sejtettem hogy a nagykabátostól jöttél. :D
2020. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert egy elszigetelt incidensből nem lehet az egész emberiségre vonatkozó általános következtetéseket levonni. Tehát ha nekem azt mondja valaki hogy csúnya vagyok, és felteszem azt a kérdést hogy "Miért ilyen goromba minden ember?" akkor jogosan jelzik azt nekem hogy attól még hogy nekem valaki azt mondta hogy csúnya vagyok, nem minden ember goromba.


Kettő, azért, mert teljesen nonszensz elgondolás hogy én az internet túloldalán meg tudom magyarázni hogy neked valami ismerősöd mit miért csinált. Mégis honnan kellene tudnom hogy valami ismeretlen embernek mi volt a motivációja bármire is?? Ha azt kérdezem hogy "Miért mondta az egyik barátom, hogy csúnya vagyok?" akkor erre ugye baromira nehéz válaszolni. Lehet hogy csak viccelt, lehet hogy meg akart bántani, lehet hogy én korábban megbántottam és csak visszaadja a kölcsönt, lehet az is hogy simán tényleg csúnya vagyok. De ezt mégis nektek honnan kellene tudni?

2020. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a stílusa okádék. Nem azt kérdezi, hogy ki mit miért csinál, hanem egyúttal leszólja őket.
2020. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Én amúgy úgy gondolom, bár lehet, hogy tévedek, hogy ezen kérdések egy része egy kicsit átírt vagy általánosított. Én is megkérdezhetném, hogy például miért mennek el az emberek vásárolni pizsamában, mert nem tudhatom, hogy ez csak az én lakótelepemen szokás vagy máshol is. Tehát, hogy a kérdező arra is gondolhat vagy abban is reménykedik, hogy máshol is vannak a kérdésében megemlített személyek, más is tapasztalt ilyet, és tudja a választ. Esetleg pont olyan válaszol, aki maga is, mint a kabátosnál, fázós.
2020. ápr. 21. 14:04
 8/15 A kérdező kommentje:

Hatodik válaszoló, és hogyan lehet ezt szépen megkérdezni, hogy semmiképpen se érződjön, hogy fikázza őket?


Volt egy másik kérdés, valami olyasmi, hogy miért füredenek reggel az emberek, nem, nem tudom visszakeresni. Az egy teljesen korrekt stílusú kérdés volt, de azalatt is akadt jó pár goromba válasz.

2020. ápr. 21. 14:08
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 14:04


Ez teljesen oké is, ha úgy teszed fel a kérdést hogy "Más lakóhelyén is van olyan, hogy az emberek pizsamában járnak vásárolni?".


Ha viszont azt kérdezed hogy "Miért járnak pizsamában vásárolni az emberek?" akkor az ugye nem stimmel az előzőleg elmondottak miatt.

2020. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nem értem hogy nem veszik észre hogy lassan nyári idő van?!"

Ez egy arrogáns, flegma kérdés. Legalábbis jó nagy gyökérnek kell ahhoz lennie valakinek, hogy konkrétan hülyének nézi az ember a többi embert.

Hűha, biztosan fogalmuk sincs róla, hogy nyár van, nem is értem, hogy tanultak meg közlekedni az utcán, ha nem tudják, hogy április vége van, ami nyár és a hőmérséklet 20 fok körül van napközben, ami nyár, hahaha, nem fogják fel a saját érzékleteik szerint, hogy nyár van és elfelejtik levenni a kabátot, mert annyira hülyék, hahaha. -nagyjából ennyi volt ennek a mondatnak a mögöttes tartalma.


"csak a medence mellett heverésznek"


Jaj, hogy képzelik, hogy nem "dolgoznak" semmit a nyaralás alatt, nekik van rá pénzük (nekem meg nincs), mégis azért mennek oda, hogy csak elcsesszék ahelyett, hogy számomra értelmes dolgot is csinálnának, például végighúznák a belüket a forró városon, amit talán nem is egyszer láttak vagy lemennének a partra, hogy szétkúrják magukat a kavicsos parton vagy nyakig legyenek homokkal, hát hogy képzelik, akkor #minekmentoda, ha csak élvezni tudja az egyik ottani hotel szolgáltatásait és például csak gasztroturistáskodik?


remélem, érted...

2020. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!