Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen elhalt a motivációm,...

Teljesen elhalt a motivációm, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mi történik velem, de úgy érzem, hogy teljesen elveszett a motivációm. Félek, hogy ez nem csak a karanténhelyzet miatt történik velem (lassan több mint 1 hónapja vagyok karanténban.)


A motiválatlanságra és a depressziómra nem érzem úgy, hogy indokom lenne, bár igaz, hogy elég eseménydús évet tudhatok magam mögött: esküvő, nyelvvizsga, diploma, valamint most sikerült 3 év után munkát váltanom (amit teljesen utáltam, és végre azt dolgozhatok amit szeretek), ez mégsem önt el motivációval, pedig ezért az állásért epekedtem évek óta.

Sajnos a karantén helyzet miatt face-to-face nem is tudtam kezdeni, minden meetingem ugyebár online zajlik. Azt vettem észre magamon, hogy egyre kevésbé van kedvem felkelni reggel az ágyból, arra se tudom magam rávenni, hogy proaktívan álljak a munkához, vagy egyáltalán itthon nekilássak egy rendszerezős nagytakarításnak. Pedig itt az új állásom, ami kellő mértékű kihívásokkal teli.


A férjemnél a karantén időszak elején jelentkezett hasonló, bár ő egy hét alatt kilábalt ebből, én viszont lassan már 2,5 hete ebben a vegetatív állapotban vagyok...

Mit tanácsolnátok?



2020. ápr. 27. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez a karanténhelyzet miatt van. Ugyanez a helyzet nálam is, annyi különbséggel, hogy nekem nincs állásom már. A férjem itthon dolgozik én meg kiszolgálom, kábé ennyi az életem kb. hat hete.

Nehezen kelek fel, és gyakran rám tör az az iszonyat levertség, nem tudom megfogalmazni, hogy milyen érzés. Ehhez társul egy fizikai nyomottság is, iszonyú nehéz bármire rávenni magamat, akár kimenni a konyhába egy kávéért. Ha nem lenne a férjem, akkor iszonyat befordulnék.

Ami nekem segített picit: délelőtt, amikor amúgy is kevesen vannak az utcán, kimegyek egy napsütötte padra és leülök, és csak nézek ki a fejemből. A napfény feltölt. Illetve igyekszem hetente háromszor itthon edzeni, a teljes fizikai kimerültségig kihajtom magam. Nem mondom, hogy hű de jól vagyok, de elvagyok. Enélkül befordulnék.

2020. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Edzeni edzek egy héten négyszer, illetve van egy kutyám, akivel eljárok sétálni, de már ez sem nagyon bír kihúzni ebből az állapotból.. :(
2020. ápr. 27. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok megint. Vitamint szedsz? Én szedek D3-t, B12-t, emellé még magnéziumot. Mondjuk nekem laborral igazolt hiányom volt még ősszel.

Egyébként van, aki azt mondja, hogy természetes, hogy most rossz a hangulatunk, és hogy ezeket a mélységeket meg kell élni, magyarul lemerülni a mocsár aljára. Onnan már úgyis csak felfelé van út.

2020. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Multivitamint szedek, de en is gondoltam rola, hogy valamilyen vitaminhiany vagy hormonproblema lehet a hatterben. Viszont ez a kivizsgalas varni fog magara, mert jelenleg nem szivesen mennek sztkba. :/
2020. ápr. 27. 10:27
 5/7 A kérdező kommentje:
gondoltam arra* :)
2020. ápr. 27. 10:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon padlón voltam 2 napig (egyedül élek külföldön), de elkezdtem szedni B vitaminokat, D vitamint és azóta engem meg sem lehet állítani :) Annyira motivált lettem, hogy elkezdtem új nyelvet tanulni (már így is beszélek 5-öt) , elkezdtem egy online- kurzust, és bejelentkeztem egyetemre is a következő évre, pedig már van egy diplomám. Emellett még dologznom is be kell járnom, ahol most tripla annyi munkám van mint ezelőtt.

Szerintem neked is kellene keresned valamit, amit érdekesnek találsz vagy szeretsz csinálni. Mondjuk egy új hobbi, kurzus, stb. Esetleg tarts laza - szépségnapot - raksz fel arcmaszkot, finom fürdő, hajmaszk, bor, jó sorozat/ film/ könyv, sok-sok-sok szex (ez a legjobb része és az orgazmus bolodgsághormont termel). Nőből vagyunk, kell a kényeztetés testnek- léleknek.

2020. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nahát én is így vagyok, nem is gondoltam rá, hogy az egészet csak a hosszabb bezártság okozza.

Én már március óta itthon vagyok.

Az elején belevetettem magam a tanulásba, tornázásba, sütés-főzésbe stb stb, aztán bejött egy online meló, amivel rengeteget dolgoztam, kiestem az addigi rutinomból és azóta nem egyre jobban hagy el a motivációm.

Illetve megint elkapott az a hülye érzés, hogy az erőfeszítések ellenére nem jutok egyről a kettőre.

A fizetésem megint a kezdeti minimális fizetésre csökkent, és a tanulásban is elhagyott a motivációm, mert úgy érzem hiába fektetek bele energiát, semmi haszna nem lesz számomra a jövőben..most kicsit motiválatlan vagyok, valahogy pedig jó lenne magam kirángatni ebből és kihasználni még azt a pár hetet amíg még itthon vagyok.

Párommal sincs kedvem már beszélgetni mert nincs miről.

Nem érnek ingerek..

Közben meg tudom, hogy nincs okom panaszra és össze kell szednem magam.

2020. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!