Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha leszólít valaki az utcán,bá...

Ha leszólít valaki az utcán,bárhol, hogy pénzt kérjen,szoktàl adni?

Figyelt kérdés
Engem napi szinten megtalàlnak az ilyen alakok és tele van a hócipőm, hogy ennyire gàtlástalanok. Nekem se sok pénzem van,nem tudok adni.

2020. jún. 12. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
88%
nem. miért nem dolgozik valamit? amúgy az ilyeneket már büntetni kéne. megzavarja az ember nyugalmát és a lelki békéjét.
2020. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
84%

Nem adok, aki meg beszól érte kap egy csicskapofont...


30F

2020. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy megyek el az ilyenek mellett, mintha szemellenző lenne rajtam. Levegőnek nézem őket. Esélyük sincs arra, hogy beszóljanak. :-D :-D
2020. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
61%

Ritkán szoktak tőlem kérni, mert ritkán járok Budapest belvárosában.

Legtöbbször szoktam adni egy százast, ha nem agresszív meg részeg az illető.

Gyakran beszélgetek is az illetőkkel, amikor nem sietek.

És mindig kiderül, hogy egy rossz döntés, rossz házasság, család elvesztése bárkit tönkretehet úgy, hogy az utcán találja magát! Sajnos, én is ismerek ilyen embereket, akik szomorú ok miatt süllyedtek a társadalom aljára.

Azért azon érdemes lenne elgondolkodnotok, hogy barmelyikőtök kerülhet olyan helyzetbe, hogy az utcán találja magát!

"Nem! Én mindig meg fogok állni a saját lábamon!"

Legyen így! De, sajnos az ember bármikor "lerobbanhat" úgy, hogy nem mehet el rendes munkahelyre dolgozni.

Elmesélek egy történetet.

Ismerek olyan nőt, aki mellrákos volt, de hála Istennek kigyógyult belőle nagy megpróbáltatások árán.

Viszont, a kemoterápia úgy tönkretette az immunrendszerét, hogy kialakult nála egy olyan immunbetegség, hogy élete végéig nem mehet emberek közé, mert minden betegséget elkap.

Szerencsére, nagyon jó ember a párja, aki mindenben segít neki!

Viszont, ha nem lenne a párja, miből élne meg?

A havi 38 ezer rokkantnyugdíjból?

Érdemes lenne elgondolkodnotok, hogy bárki kerülhet ilyen helyzetbe!

Sajnos az élet alakulhat úgy, hogy meghal mindenkid már fiatalon, amikor még te is huszonéves és egyedül maradsz.

Mi nekünk 100 Ft 2 havonta egyszer?

2020. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
88%

Meg sem állok.

Munkanélküli vagyok, 26600 a havi "bevételem" és havonta kb 15ezerrel növekszik a tartozásom ami valahol 1mft körül van... Szóval akár én is kéregethetnék

2020. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
89%
Nem adok. Legundorítóbb, amikor a bankautomata mellett ülnek.
2020. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
86%
14: Jogos amit leírtál, és látom a jó szándékot benned. Az a baj, hogy ez nagyon csekély százalékuk. Ha ilyen van, én is segítenék, de sokuk nagyon jól elő tudja adni az élettörténetét. Még ő is elhiszi amit mond, szerintem. Ha egy öreg nénit/bácsit látnék az utcán, biztos nem hagynám ott. De a legtöbbjük züllött, alkoholista férfiember. Nem nagyon érdekel mennyire szomorú élete volt, ha közben engem zaklat. A karma néha dolgozik.
2020. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Sőt, úgy megyek el az illető mellett, mintha ott sem lenne. Nekem sem adakozik senki.
2020. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
80%
3 vagyok,nem provokációnak szántam,nem lakok olyan nagy városba,kerülöm a nagyobb tereket/utcákat.Így nem igazán szoktam kéregetőket láttni,mert kihaltabb utakon megyek.Úgyhogy nincs akkora tapasztalatom.Max akkor szólítanak lenne,mikor tényleg nincs nálam pénz,így max káromkodnak,vagy "Á csak egy kicsi apró."Nem szoktam magyar híreket olvasni se,úgyhogy bocsánat.
2020. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
92%
Nem szoktam adni, korábban volt, hogy adtam, de nem arra ment az, amire kellett. Határozottan ki kell mondani, hogy nem, illetve a mozgáson is éreztetni kell a határozottságot.
2020. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!