Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha leszólít valaki az utcán,bá...

Ha leszólít valaki az utcán,bárhol, hogy pénzt kérjen,szoktàl adni?

Figyelt kérdés
Engem napi szinten megtalàlnak az ilyen alakok és tele van a hócipőm, hogy ennyire gàtlástalanok. Nekem se sok pénzem van,nem tudok adni.

2020. jún. 12. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 A kérdező kommentje:
#14 Takarodj ezzel a bűntudat keltő dumával.
2020. jún. 16. 18:57
 22/77 anonim ***** válasza:
88%

Senki nem gletteli a falat helyettem meg nem hordja fel a 25 kg-os zsakokat.

Soha nem adok. Rengeteg munkalehetoseg van. Mert nem dolgozik a mocsok.


Budan nincs koldus,mert ott egyonteruen nem adnak az emberek es meg se hallgatjak oket.

2020. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyem közelében rendszeresen árul egy idős néni virágot, amit a kertjéből szokott szedni vagy süt pogácsát stb. Nála rendszeresen vásárolok, mert szimpatikus és kedves.


De egyébként nem adok. Pláne nem olyanoknak, akik még bőven munkaképesek lennének és elmehetnének takarítani vagy akár kőműves mellé dolgozni. Nekem sem adakozik senki.

2020. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
100%

En csak azota miota attrocitàsok èrtek miattuk


Egyik ramszallt es üvöltözött velem meg követett a bevasarlokocsi apro miatt es mar a bizti örtöl kellett segitseget kernem hogy szabalyosan nem merek hazamenni..


Masik miutan adakoztam megkerdezi "aljasul"hogy mennyi az idö pont mit azok akik arra kivancsiak hogy kapd elö a telod hogy lecsekkoljàk vagy leallithassan csupan valamivel elkezdeni kötözködni. Ez nem artatlan kerdes. Es miutan adtam, bevàgta ezt mint azok, akik köpnek az ember utan ha nem vesz tölük àgynemüt.szpval hogy ezt kapom "viszonzasul"köszönöm helyett az igy odatett


Meg aki moszerolt egy buszmegalloban mert nem àlltam vele szoba a reszegen vmiert felémböfögött szavait levegönek neztem ez meg provokalta es jött utanam az is üvöltözni es azt sem tudtam hova bujjak elöle a buszmegalloban persze mindenki elött beégetett az utcan.



Szoval miota ràjöttem hogy nem àm vedtelen szegeny jolelkü emberek hanem aljas vagy tràgàr àllatok a felszin alatt akik agyon is vernének ha tehetnék azota en a tesoimnak is azt tanitom csak, hogy ne tèvesszen meg a felszin.


Ezek utàn engem nem érdekelnek a kivételek sem. Mert nem fogok egyesével leallni velük beszelgetni hogy szürjem öket hogy ez kap ez meg nem. Az adakozas lenyeget is vesztené pl egy menhelyen sem vàlogatjuk hogy ez a kutya kap enni, az meg nem. Ez nem lenne adakozàs màr igy ha neki esnék "szortirozni".

2020. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
94%

*Szoval részemröl ha jo embert is talàlnék, es csak ennek függvényében adok, az nem adakozas hanem kb mintha jutalomfalatokat osztogatnék buksisimivel "magas lorol".


Az adakozas lenyege szerintem, hogy nem kérsz szàmon. Nem neveled a masikat. Nem màrtod bele magad az életébe.nem itelkezel nem biràlgatsz.Csak segitesz natur mert belülröl vmi ezt diktalja.


De olyan podonok utan amiket kaptam belülröl nekem megszünt ez a hang

2020. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
63%

* vagy mint pl kutyakkal illusztralva. A szortirozas olyan adakozasnal mintha az egyik kutyanak azèrt nem adnék mert az harapos nem tud viselkedni es nem jol nevelt de a pitizönek aki meg özikeszemekkel néz viszont adok enni.

Az adakozàs igy màr nem adakozàs szerintem.

2020. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl.baromira idegesít, hogy nem tudok nyugodtan elővenni egy cigit vagy kijönni úgy a boltból, hogy ne repüljenek rám, mint legyek a szarra. Volt arra példa, hogy valaki szólt a bolt előtt, hogy éhes és ha nem nagy gond, akkor vigyek neki egy kenyeret.

Neki pl.vettem kaját és nem győzött hálálkodni.


De nem szeretem azt a típust, aki áll a táblával, hogy "20 gyerekem van, segíts!", ő pl.el tudna menni dolgozni, kunyerálás alatt is van, aki vigyáz a kölkökre.


A másik típus aki azt hiszi, hogy az őszinteséggel elnyeri a szimpátiámat, az a "piára kell tesó". Annak sem adok.


Akkor van a pénzkunyerálós, de ha nincs apróm, akkor legalább egy cigit adjak. Oké, ha nem telik rá, ne dohányozz bmeg.


Van a másik kedvenc fajtám, akik az állmáson csapnak le az emberekre az ezeréves szar trükkel: "haza akarok jutni, vonatjegyre kell." Gyalogolj, nekem sem fizeti senki a benzinem.


Szóval összességében szívesen segítek egy VALÓBAN éhes embernek, de ilyeneknek nem.

2020. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán, mert Budapesten kb az egész vagyonom elosztogathatnám annyian tarhálnak. Ha valaki nagyon szimoi, neki szoktam.
2020. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
95%

27: azok a vonatjegyesek ÉVEK ÓTA ugyanazt a dumát tolták Kelenföldön...

Pedig sajnos sokan adtak nekik ,de valahogy soha nem jutottak haza. :-D :-D


Marketingrizsa...

2020. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
100%

Én volt, hogy adtam, de volt olyan is, hogy nem (nem Budapest környéke).


Akinek adtam az rendesen, megértően elmondta, hogy miért kell neki, mire fogja költeni, de azt is megérti, ha nem adok neki. Adtam neki, megköszönte, mesélt még pár dolgot és ennyi.


Akinek nem adtam arról viszont lerítt, hogy hol fogja elverni a pénzt. Tipikus itt, hogy egy jól megkörnyékezhető, sok ember által használt helyen vannak, ahol egy kocsma szerűség is van és kéregetnek.


Volt olyan is, hogy a bátyámmal szálltunk ki a kocsiból és a testvéremet egyből leszólították, hogy van-e egy kis aprója, mert cigire kéne... Még ott próbálták győzködni a bátyám, de aztán ráhagyták.


Szóval, ha úgy van, mint az első példánál akkor szívesen adok, de ha úgy, mint előző kettőnél, akkor nem. Csak ugye sose lehet tudni, hogy ki mire fogja elkölteni a pénzt, amit kap.

2020. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!