Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha leszólít valaki az utcán,bá...

Ha leszólít valaki az utcán,bárhol, hogy pénzt kérjen,szoktàl adni?

Figyelt kérdés
Engem napi szinten megtalàlnak az ilyen alakok és tele van a hócipőm, hogy ennyire gàtlástalanok. Nekem se sok pénzem van,nem tudok adni.

2020. jún. 12. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
100%

1x voltam Kelenföldön...rossz emlék,lementem hogy széttörje egy nő a pici lelkem. Persze en rontottam el,de fiatal kis gyerekek voltunk meg....

Ott mielott talalkoztunk odajott valami Tamás nevű pali...bemutatkozott...segítséget kért,nem volt agresszív,sőt értelmes volt,alkohol szaga stb. Nem haragudott meg,ha adtam neki egy szendvicset,amit az aluljáróban a büfénél vettem,és nem pénzt adtam neki...illetve adtam,de az a kevés kis apró semmire se elég,van aki ennyivel megelégszik,sokan meg : hát ebből semmit se tudok venni aggyá má még biztos van nálad....

Aztán 10-20 méterre meg ott volt valaki,aki leszólított. Kérdezgettem. Azt mondta...nem emlekszem mar melyik orszagba volt...Azt mondta Hollandia asszem...hogy ott csinált valami hülyeséget,hazajött és most xarul él... De látszott rajta,hogy kamu de na.... Aztán a másik kéregető öregasszony,akinek olyan mély hangja van,hogy a medve csak hátrálna ezerrel...Ordítozik mindenfele,holott senki nem figyel rá,de megszólít mindenkit,aki arra jár,és mondja,hogy nem aludt egész éjszaka,egy kávéra akar pénzt...Undorító.... Ez volt Kelenföld...160km visszafele

Itt pedig sokféle van ezeken belül is. Van amit már az előzök is mondtak. Kéreget,de nem magának!

Ma pl egy ember kért tőlem kajára, nem volt nálam apró,nem szeretem ha 5 forintosokkal tele a zsebem,azt általában ha normális az illető odaadom. Egy évben így veszítek max 100 forintot. Nem pénz. Ha akarok egy automatás kávét abba beledobok egy 50 est,20ast, vagy egy százast, de nem dobálok bele egy csomó 5forintost...Nem adok.

Semmiképp se. Sok bunkó van, alapból undorító módon kérnek,annyira hülye,hogy nem tudja,hogy amúgyse azért dolgozik az ember,hogy ezresekkel etesse őt,még azthiszi,hogy bárhogy kér neki muszáj kapnia,ha szépen kéri esetleg valaki megszánja egy szemlével vagy 100 forintal, de erre sincs túl sok esély. Az ember megy a kocsihoz,nem áll le pénzt számolni,hogy itt van 15595 forint,tessék... Dehogy adok pár ötforintosnál többet, nem azért adok,hanem mert normálisan szépen kérte, ez megér 5 forintot...sőt többet is csak én nem vagyok az ő élete része,nem ismerem,nem rokonom,így nem fogom odaadni a pénztárcám neki...Ezt neki is meg kell értenie.

2020. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
74%

Sok csoves ellato hely van: ingyen etelt adnak ,tobb adagot is. Sok helyen ingyen furodhet es moshat is. A tisztalkodoszert ingyen kapjak meg a borotvat is. Az internetet is szamitogeppel tudjak hasznalni allaskeresesre.


Igy bocs,h az alkohol meg cigifogyasztasukat nem tamogatom,amikor en se elek ilyen szerekkel.

2020. dec. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem eddig mindig C tipusúak akartak, egy se kapott, bár néha jókat mulatok az előadott történeteken, volt hogy állomáson azzal jön oda az órge, hogy épp az anyósához akar menni békülni 40km-el odébb... mondom jólvan, persze, ha valaki vonattal akar menni majd jön pénz nélkül, meg mikor jajj gyereknek kajára kell, de az újjnyi vastag arany meg ott a nyakában. :D
2021. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
100%
Amíg fiatal voltam, és befolyásolható, addig adtam, de már nem.
2021. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
36%
Ha bevallja, hogy piára kell, akkor igen.
2021. febr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%

Ritkan, de neha valaki megmozdit bennem valamit. Pont olyan, akin erzem, hogy nem szokott keregetni, de eljott az a helyzet. Viszont soha, de soha nem kapom elo a penztarcam. A zsebemben direkt tartok aprot.

Egyszer vallat randitottam valakinek, es utanaszaladtam vegul egy otszazassal. Egy eleteros, normalisan oltozott fiatal ferfi volt es annyira lattam az arcan, hogy inkabb meghalna, mint hogy kerjen. Es tudtam, pont o az, akinek senki nem fog adni. Mit akarsz, menj el dolgozni. Na de mi van akkor, ha a sajat lakasaban lakva kerul olyam elethelyzetbe, hogy barmi is legyen, egy heten belul kajat se tud venni.

2021. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is van akit megsajnálok, mert látom hogy őszinte és szenved a helyzetétől, stb. Bizonyos embereknek adok is. De akkor sem az én felelősségem ő, hanem elsősorban önmaga, másodsorban a családja felelőssége. Ha valakinek normális a kinézete, arra sokan automatikusan akaszkodnak, mert ugye neki adnia KELL. Hát nem. Egyrészt minden sarkon szembejön egy kéregető, másrészt a legtöbb dolgozó ember nem csak magát, de másokat is eltart (gyerekek, idősebb szülők, problémás rokonok). És akkor jönnek ezek a vadidegenek az utcán és követelőzően tartják a markukat, mintha a mi felelősségünk lenne.
2021. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!