Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha leszólít valaki az utcán,bá...

Ha leszólít valaki az utcán,bárhol, hogy pénzt kérjen,szoktàl adni?

Figyelt kérdés
Engem napi szinten megtalàlnak az ilyen alakok és tele van a hócipőm, hogy ennyire gàtlástalanok. Nekem se sok pénzem van,nem tudok adni.

2020. jún. 12. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ha kajára kért valaki és épp belefért az időmbe vettem neki kaját. Meg ahol lakom nem messze van egy hajléktalanoknak fenntartott szekrény ahova lehet adományt vinni. Oda szoktam vinni dolgokat. Tisztálkodó meg egeszségügyi szereket és élelmiszert. Cigisnek meg még véletlenül sem adnék pénzt, a szagát is utálom nem fizetek hogy még büdösebb legyen a város.
2020. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
100%
51 vagyok. Azért annyit elmondanék azoknak akik mérgesen írják menjen dolgozni. Sajnos akinek nincs bejelentett lakcíme azt sehol nem alkalmazzák és ha valakinek nincsenek rokanai akik befogadnák és elveszíti az állását gyorsan az utcára kerül. Nagyon nehéz onnan visszakerülni. Ezért én nem ítélkezem. Azon sem aki iszik. Nehéz lehet az utcán élni és kibírni. Most erre mondja valaki hogy ő akkor sem inna. Nem tudhatjuk nem vagyunk a helyükben. Ezzel együtt sokuk viselkedése valóban visszataszító és eut nem támogatom, nyklvan lehetne részükről is másképp ha mar másoktól varják a segítséget ezért pénzt nem adok. De azért reszvéttel vagyok irántuk és igyekszem kicsit segíteni amivel tudok.
2020. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Nincs annyi pénzem. + Régen adtam, de volt 1-2 pofátlan, volt, aki konkrétan mondta, hogy mennyit adjak vagy keveselte, amit kapott. Jó, értem, hogy a pár ft nem egy nagy összeg, de én se vagyok milliómos, én is csak ennyivel tudok segíteni.


Általában meg se állok már az utcán vagy, ha igen, mert pl lehet, csak útbaigazítást kér, akkor is 1-2 szó után szűröm, hogy pénzt kér e (általában nem azt mondják, hogy pénzt kérnek, hanem mesélni kezdenek).


Viszont kb pár éve adtam pénzt egy egyetemistának, ő sírva fakadt, mert gondolom sok hozzám hasonló beoltotta szegényt és látszott, hogy fáj neki.

2020. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
85%
Változó, nézem ki kéri, és az első benyomásom alapján döntök.
2020. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
100%
Volt már, hogy adtam, de nem szoktam általában. Múltkor amikor valaki így kéregetett, összesen 15 forintot volt nálam. Azt odaadtam neki.
2020. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
89%
Általában adok, szerintem egyikünk sem szeretné cserélni az utcán élőkkel, és bár nem nagy segítség nekik az a párszáz forint, de legalább kicsit enyhíti egy napját.
2020. okt. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktam mondani, hogy pénzt soha sem adok. Aki ezek után van annyira alázatos, hogy ne sértődjön meg, attól azt is megkérdezem, hogy másban segíthetek-e. Már volt, hogy az illető egy falat zsemlét kért, így hát vettem neki öt zsemlét és egy liter ásványvizet.
2020. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
100%

Nem adok, meg sem állok.

Inkább a helyi menhelynek adományozok, mert tudom, hogy az ottani emberek mi mindent megtesznek az állatokért.

2020. nov. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
86%
Soha! Menjen a fenébe!
2020. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
63%
mi a f@szom vagyok én? Joe bácsi?!
2020. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!