Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha leszólít valaki az utcán,bá...

Ha leszólít valaki az utcán,bárhol, hogy pénzt kérjen,szoktàl adni?

Figyelt kérdés
Engem napi szinten megtalàlnak az ilyen alakok és tele van a hócipőm, hogy ennyire gàtlástalanok. Nekem se sok pénzem van,nem tudok adni.

2020. jún. 12. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ellenben nem egyszer előfordult már, hogy megleptem egy-két szelet pizzával egy-egy hajléktalant! Az garantált, hogy nem landol harmadik ember zsebében - és lett egy jó napja is a szerencsétlennek! Viszont jártam úgy is, hogy amikor ennivalót akartam adni egy ilyen csóringernek, reklamált, hogy neki pénz kell! Úgy járt, - nem adtam!
2020. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarom megkérdőjelezni senkinek a döntését, - hogy szerintem helyes-e nem adni vagy igen, - egyszerűen csak érdekességként írom le azoknak, akik automatikusan azt vetik fel érvként, hogy dolgozzon az illető, akinek energiája van naphosszat ácsorogni és kéregetni. Magam is hasonlóan gondolom, hogy jó lenne, ha értelmes munkába fektetnék az energiáikat azok az emberek, akik erre még alkalmasak, de annak az ellentmondásnak a megszüntetésére vonatkozólag az állam és az önkormányzatok sem törik össze magukat, mely szerint a munkáltatók nem foglalkoztatnak/foglalkoztathatnak olyan embert, akinek nincs bejelentett tartózkodási helye vagy lakcíme. Egyszerűbb azt mondaniuk, hogy menjenek el egy olyan menhelyre, ahol lopnak, csalnak, verekednek, tetvesek, bolhásak, ágyi poloskával fertőzöttek lesznek. Nem hiszem, hogy sok itt az olyan ember, aki önként feltenné a kezét, hogy "én ezt szívesen kipróbálnám!" Vonatkoztassunk el egy kicsit attól, hogy ki került önhibájából az utcára és ki nem, - mert bármilyen hihetetlen, ilyen emberek is kerülnek utcára, - de abszurd dolognak tartom AZ ÁLLAM RÉSZÉRŐL, hogy meg sem próbálnak - legalább törvényekkel - segíteni abban embereknek, hogy fedél lehessen a fejük felett. Arról már nem is álmodozhatunk a leírtak tükrében, hogy ezek az emberek visszakapaszkodva a társadalomba esetleg pakolnának is valamit a közösbe, - nem csak várnák az értelmetlenül leélt hátralevő életük végét. Én magam nem adok pénzt egyiknek sem, - mert a pénz végállomása erősen megkérdőjelezhető számomra, - én szoktam ennivalót adni egy-két szerencsétlennek, - de eléggé sarkos, hogy sok ember beáll abba a sorba, aki "tudomást sem vesz" más emberekről. És igen! Akárki (!) kerülhet egyik pillanatról a másikra utcára - annak tükrében, amilyen szinten át van itatva szélhámossággal az életünk, amelyet megélünk, de egy katasztrófa is képes lenullázni bárkit máról holnapra. Szóval nem tudom megérteni, hogy az államnak miért nem érdeke minél több embert visszaszippantania a "törvényen kívüliségből". Remélem nem gondolták komolyan - állami szinten, - hogy vadidegen emberek fognak bejelenteni vadidegen embereket annak érdekében, hogy egyáltalán esélye legyen valakinek arra, hogy elhelyezkedjen! B opció: a fekete munka! De akkor felejtse el az adóhatóság az ellenőrzéseket, - mert olyanért szednek elő egy csomó embert, amely problémát maga az állam tart fenn!
2020. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
16%

Az ilyen hulladékokkal szóba se állok. Lenézem őket.

Húzzanak el melózni,utána lesz pénz. Valamit valamiért.

Nem az,hogy egész nap csak dögleni,várni a sült galambot

2020. dec. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
19%
Nem állok meg. Menjen el dolgozni, mindenkinek adott.
2020. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
87%
Amióta apámhoz járok Pestre hétvégente, Kelenföldön minden egyes alkalommal leszólítanak. Első alkalmakkal csak átnéztem felettük, ilyenkor kaptam bezzeg, hogy "süket vagy te nyomorult? mondom álljál már meg!" Majd amikor már konkrétan a pofámba kezdtek állni és nem engedni tovább, akkor elkezdtem tettetni hogy Argentín vagyok és spanyolul beszélek csak, egy ideig jó volt de már ezek elkezdtek 4 nyelven beszélni, már ez sem elég jó. Majd simán elkezdtem mondani, hogy sietek vonathoz, stb. Erre jön a "siet a kva anyád, megöllek te paraszt, stb.") Ez annyira megmaradt bennem, hogy már konkrétan rettegek a vasútállomáson és azon gondolkodom, hogy inkább utazok hetente 220 km-t kocsival, hiába kerül oda-vissza kb 15 rongyba az oda-vissza 1500 forint diákjegy helyett, és hiába nincs bevételem egyetemista diákként, de már elegem van Kelenföldből. Végén sajnis behódoltam és adtam valakinek 100 forintot "szigorúan csak jegyre". Hiába próbálok apámmal együtt menni, őt is mint a hiénák letámadják. "Adjon a 10 gyerekemre pénzt" ad neki 400 forintot, majd apa bemegy a fornettibe, visszajáró 500 forint, majd ugyanaz odamegy "Azt is adja má ide". És mivel apa nem tud nemet mondani, szegény mindig ad. 2 nappal ezelőtt is "Kérek kenyérre" erre apa: "jó akkor megyünk közösen kenyeret venni". Szóval Minden-egyes-kicseszett-alkalommal rámszállnak. Nagyon zavaró és már nem bírom.
2020. dec. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
73%
#65 addig vertem volna a ciggert,amíg el nem vérzik. Szívből gyűlölöm ezt a népet,mint ahogy a migránsokat is. Ezeket a fírgeket kellett beengedni?
2020. dec. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
31%
Nem csak ciggerek sajnos. Sőt, több volt a fehér magyar. De az ilyen embereket tényleg észhez üthetné valaki.
2020. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
93%
67: Áruljátok már el, Kelenföldnek mely részén viselkednek eképpen felebarátaink? Mert én még nem találkoztam ilyen hangnemmel ott. De ha a szóban forgó személyek valamelyike mégis hasonlóan közeledne hozzám, valószínűleg megoldanám, hogy befelé nőjön az orra és kedvességből mutatnék neki olyan gyakorlatokat, amiktől hátrafelé is hajlanának az ujj-ízületei.
2020. dec. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
100%
#67 Vasútállomás egész területe. Egészen a villamosvégállomástól a jegyautomatákon és pizza/fornettiseken át a metrólejárókig mindenhol. Főleg a dohánybolt környékén csövelnek meg az automatáknál és a mozgólépcsőknél. kb alig látni valakit fornettit venni vagy valami pékárut ott, mert egyből rászállnak, hogy add ide az aprót.
2020. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
100%
A kelenföldi vasútállomás egy kib szott pöcegödör tele mindenféle szennyel. Nekem idén többször is Pestre kellett utaznom vidékről, és úgy volt optimális, hogy Kelenföldig megyek vonattal, onnan villamossal tovább. De legközelebb inkább kerülök, mert ki nem állhatom azt a pöcegödröt. Az egyik jegyet tarhál, a másik megpróbálja rám tukmálni azt, amit pár perce mástól tarhált. Szörnyű! Lépni sem lehet a sok büdös, alkoholista koldustól.
2020. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!