Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit képzelnek magukról, akik...

Mit képzelnek magukról, akik szájmaszk nélkül vonatoznak, buszoznak?

Figyelt kérdés

Megjelentek az önjelölt, mindenkinél okosabb emberek, akik felülbírálják a rendelkezéseket, hogy a szájmaszk nem ér semmit, sőt súlyos beteg leszel, ha hordod és még egy csomó fantasztikus érdekességet találnak ki. Mi olyan iszonyatosan nehéz abban, hogy utazás elején felvegye, a végén meg letegye az ember? Ha csak 1% esélye van, hogy ez segíthet valamit, akkor már azt az esélyt se adjuk meg?

Ez a lázadozás a divat most. A tanár ne mondja meg a diáknak, mit csináljon, verjük meg a tanárt. Senki ne mondjon meg semmit, hogy mit csináljunk, mert úgyis rosszul tudja, és mi jobban tudjuk. Rendelkezéseket se hozzanak semmit, mert a törvényeket, rendelkezéseket is csak nálunk butábbak találják ki.

A legmegterhelőbb az a mozdulat lehet, amivel a maszkot elő kell venni, fel kell helyezni.

Elég jó bevételi forrás lehetne a kormánynak, ha büntetnék, ha valaki nem tartja be az előírásokat. De az nyilván diktatúra lenne, mert senki ne mondjon meg semmit, mit csináljunk, mert mi jobban tudjuk.

Akik nem veszik fel a maszkot, nincsenek tekintettel embertársaikra, akikkel együtt utaznak.

Nyilván mindenki annyira jól tudja magáról, hogy nem esett vagy esik át tünetmentesen a víruson, hogy nagy bölcsességgel eldönti, neki nincs szüksége arra, hoyg az előírásokat betartsa.

Nem kidühöngtem magam itt, hanem érdemes lenne ezeken elgondolkozni.



2020. jún. 27. 22:09
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Egyébként szombaton is láttam maszk nélkül embereket vonatozni, kora délután. Tehát valószínűtlen, hogy mindenki munkából jött volna, ahol végig rajta volt.

Még mindig inkább tovább tartsuk kicsit a szabályokat, mint kell, mint hogy gond legyen. Nem évekről van szó, csak hónapokról, hetekről, egy rohadt maszk vagy kendő felvétele nem annyira tragikus, hogy lázadozni kellene.

2020. jún. 30. 17:02
 22/38 anonim ***** válasza:
64%

Az emberek megunták. A többség megunta, mint látod. Ez van, a megszoksz vagy megszöksz elv alapján azt javaslom, vegyél FFP2-es maszkot, akkor te sem kapod be a vírust a maszknélküliektől (nem a szelepesre gondolok, hanem erre: [link]

Egyébként én pl. a főlázadó vagyok, gyűlöltem a karantént, gyűlöltem, hogy az emberek elvárták tőlünk (vendéglátós-turizmus-légiközlekedés), hogy mi viseljük az áldozatok anyagi részét a TI családotok és a TI félelmeitek miatt, mert engem pl. baromira nem érdekel, hogy elkapom-e. Az elején még az érdekelt, hogy másnak ne adjam át, mostanra már ezt is leszarom, úgy vagyok vele, hogy vigyázzon mindenki magára, ahogy tud, engem pont annyira fog érdekelni, hogy kinek a kije hal bele ebbe, mint amennyire titeket érdekel, hogy van-e mit ennem, van-e miből fizetnem a lakbért.

Ettől függetlenül én hordom a maszkot a tömegközlekedésen és boltban, mert ez a szabály, plusz tényleg nem egy nagy dolog. De ha holnap bevezetnék, hogy nem kötelező, csak ajánlott, akkor én is kényelmi szempontot csinálnék belőle, és csak akkor hordanám, ha nincs melegem. Nem érdekel mások élete és jóléte, amióta rájöttem, hogy az enyém se érdekel senkit.

2020. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
25%
Szóval igen, a "csak nehogy rád is szarjanak" része már megtörtént. Erre az a válaszom, hogy hát akkor én is leszarom. Az meg külön poén, hogy te táposozol le másokat, közben meg be vagy szarva egy olyan vírustól, amit az emberek legalább 90%-ának legyőz az immunrendszere :D
2020. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

22. Értékelem, hogy betartod az intézkedéseket. Viszont: "engem pont annyira fog érdekelni, hogy kinek a kije hal bele ebbe" Erre nem tudom, mit mondjak. Tehát az emberélet nem számít neked. Ez elég szomorú.


23. Nem vagyok beszarva. Egyszerűen jelent nekem annyit, hogy ne kapja el senki, ha rajtam múlik. És ne adjam át senkinek. Elég szomorú, ha neked ez ennyire nem számít, mintha az emberélet valami játékszer lenne, jó kis poén. Ugye? Mondd, miért nem érdekel, hogy mások meghalnak-e vagy nem? Ez egy világjárvány, meg kéne érteni. Nos? A maradék 10%-a az embereknek, akiknek nem győzi le az immunrendszere, az dögöljön csak meg? Érdekes hozzáállás. Meséld el, kérlek, miért tekinted az emberéletet játékszernek? Csak mert úgy gondolod, túl van tolva, és nincs itt szó emberéletekről? De hát világszerte haltak meg emberek ebben. A környező országokban pedig újra kezd előjönni ez a járvány. Most akkor hogy is van ez? Leszartak téged is, és utána szóltak a környező országoknak, hogy kicsit termeljetek már több fertőzöttet? Komoly kapcsolatrendszere lehet Orbánnak a környező országok kórházaival, hogy megjátsszák, hogy mennyi fertőzött van. Elmagyaráznád, mióta veszed ilyen játékszernek az emberéletet? Mert ezt nem értem.

2020. jún. 30. 17:29
 25/38 anonim ***** válasza:
32%
Épp ezen vagyok kiégve. Az én életem se számít senkinek. Azok élete se számít másoknak, akiket én tartok el. Akkor nekem miért számítson random emberek élete? Érted, mi a problémám?
2020. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
64%
Ti miért veszitek játékszernek azok életét, akik ebben akár anyagilag, akár mentálisan tönkremennek? Ők miért érnek kevesebbet, mint egy koronavírusos? A kórházból kirakott betegek miért érnek kevesebbet, mint egy koronás? Ki és mikor döntötte azt el, hogy a koronás életek számítanak, és addig mindenki más le van szarva?
2020. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
#26 ez politika és katonai intézkedés tessék reklámálni annál, aki kiadta az utasítást, illetve az csak egy báb... annál rejlamálj, aki fasiszta módon kirakatta a betegeket.
2020. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
32%
Igazuk van hiszen a szájmaszk viselése nem véd meg a fertőzéstől. Világosan benne van írva az adatlapjában.
2020. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
50%
Ha sorra dölnek ki az emberek a 40+ fokos buszon akkor _talán_ átgondolják a kötelező szájkosaras bohóckodást.
2020. júl. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%

Kendő is elég lenne, amit elvben naponta mosni kellene. Elöbbit sokan nem tudják.

A sporolással lázadás tipikus magyar hozzáállás.

Plusz, ritkán lázadhat az átlag magyar bűntetlenül. Feltünően és mégis bíztonságban pedig így, vagy a szemét szétdobálásával tud például.

Ingyen lázadni, nem egyszerű.

Bár oka van rá. Előbbiekkel szintén jogosan lázadni vágyokat idegesít csak.

Fegyelmezni sem fegyelmezhet senkit egy átlag magyar. De őt fegyelmezik minden nap.


A félelem ellen jó a maszk.

2020. júl. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!