Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adnátok egy...

Milyen tanácsot adnátok egy 17 évesnek?

Figyelt kérdés
Van olyan élettapasztalat amit mindenképp átadnátok a gyereketeknek?Esetleg van olyan felismerés amiről azt kívánjátok,hogy bárcsak valaki elmondta volna,vagy előbb tudtátok volna?Ha igen,akkor kérlek írjátok meg.Privátban is írhattok,szívesen elbeszélgetnék akárkivel. :) Köszönöm előre is! :)

2020. aug. 5. 12:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Leírom, bár 17 évesen nekem is ugyanezeket mondták, és én is csak röhögtem, mint egy hülye gyerek, pedig nem vagyok most sem idős.

Ne kattogj annyit! Nyilván mindig legyen terved, de ne éjjel-nappal azon agyalj, hogy "Jaj mi lesz, ha nem vesznek fel, mi lesz ha csak 60% lesz az érettségi! X tárgyból, stb." Ne feszengj, tanulj és add a legjobbat! Ha nem sikerül, akkor majd fog máskor!

Ne várd a szüleid támogatàsàt életed végéig, igenis tanulj meg főzni legalább pár ételt, akár fiú vagy, akàr lány. Bármikor mehetsz kollégiumba, vagy lehet messze munkád, és nem biztos, hogy lesz olyan pár melletted, aki mindent megcsinàl rád, neked meg semmit nem kell. (Ez ebben a formában egyébként sem normális szerintem).

Szóval segíts be legalább picit a háztartásba, hogy tanulj takarítani, ismerj meg tisztítószereket, házi praktikákat, stb. Nekem ez nagyon jól jött példàul amikor már egyedül laktam. Én magam sem hittem volna, hogy ennyire jól fogok boldogulni például főzés terén.

Éld az életed, bulizz, de csak mértékkel! Nem kell halálra innod magadat, hogy elvigyen a mentő, stb. Jól lehet érezni magadat kevés itallal is, és hidd el, minimum egy buliba menj el fiatalként, mert az egy olyan dolog, amit nem szabad kihagyni. Aztán, ha nem tetszik, legalább fogod tudni, hogy hát téged ez nem vonz.

Tanulj nyelvet! Nekem 12 éven keresztül nem ment a nyelv, utáltam, azt mondtam, hogy soha nem fogom megtanulni, mert nem érdekel! Aztán rájöttem, hogy egyetemre akarok menni, de az egyetem kéri a nyelvvizsgát, és most kell tanulnom magamtól, tanár nélkül, és ha kérdésem van, akkor maximum ide tudom kiírni, vagy az adott YT videó alá tudom beírni.

Eddz! Ezzel is úgy voltam sokáig, hogy én egy kis nyomi vagyok, akit minden tesi órán utolsónak választanak, kiröhögnek, és nincs sportom. Nagyon sokáig minden sportot gyűlöltem ezek miatt. De megtaláltam a sportjaimat. Imàdok úszni, túrázni, horgászni, kondizni és boxolni.

Figyelj a táplálkozàsodra, ha sok alkoholos italt fogyasztasz, vagy sok édességet, ezt kompenzàld ahogy tudod, zöldségekkel, vitaminokkal, gyümölcsökkel, húsokkal, sok víz ivással, edzéssel, stb.

Ha iszol, akkor nyilván még belefér, mert fiatal vagy, de ne ragadj meg ebben az állapotban, mert az tönkreteheti az egész életedet!

Tudom, kecsegtetőek a diákmunkàk gimnázium mellett, de ha csak nincs valami nagyon szuper, ami érdekel, akkor ráérsz még dolgozni, hidd el! Élvezd a szünetet! Fogsz eleget dolgozni, ne aggódj! Maximum nyári szünetben vállalj valamit, ha nagyon szeretnél.

Találj valami hobbit, ami érdekel, és amivel levezetheted a feszültséget bármikor.

Ne azért akarj egyetemre menni, mert minden haver is megy, vagy mert a szüleid elvárják, magad miatt menj!

Művelődj, bár nyilván nem 17 évesen akar általában művelődni valaki, de nekem is közel 20 évesen jött meg az eszem, hogy szolfézst akarok tanulni, pedig előtte soha életemben még annyit sem tanultam meg, hogy "dó, ré, mi...". Történelmet pedig nemrég kezdtem el tanulni, mert történelmi dolgokat kezdtem el gyűjteni, pedig iskolában gyűlöltem a történelmet is.

Legyél egyéniség!

Ha szexelsz védekezz mindig! És ne dobd oda magadat, mindenkinek, mert hidd el az nem "menő", még fiúként sem.

Kb ennyi, legalábbis ennyi jutott eszembe.

2020. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Én a saját 17 éves énemnek azt tanácsolnám, hogy ne szokj rá arra a kva cigire
2020. aug. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Arra feltétlenül felhívnám a figyelmét, hogy a gyerekek a családból hoznak minden világértelmezési keretet, így minden érzés, megélés az által meghatározott. Az ember nem ismerheti meg önmagát, ha egyszer nem kérdőjelezi meg kellemetlen érzéseinek valóságát és nem tárja fel mély gyökereit. Ebből fakad szinte minden felnőttkori probléma, hogy nem a saját egyéniségünk és személyiségünk szerint, hanem tanult minták szerint reagálunk. A mi generációnknak már rendelkezésére állnak bizonyítottan működő önismereti módszerek, mint a pszichoterápia és társai, de a felmenőinknek ezek még nem voltak elérhetőek, így tőlük még feldolgozatlanul, érintetlenül megkaptuk generációs fájdalmaikat, viselkedésmintáikat és világértelmező kéziszótárukat. Jobb erre az önismereti útra mielőbb rálépni, a felnőttkorral járó gondok jó része így ki se alakul vagy sokkal könnyebben kezelhetővé válik. Elmondanám neki, hogy az önismereti munka során valószínűleg felismeri majd azokat a hibákat is, amiket mi szülőként elkövettünk, de ez van, az ő érdeke ezekkel szembenézni még akkor is, ha nekem esetleg kellemetlen. Idővel megérti és megbocsájtja majd.
2020. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz hasonlítsad magad, aki tegnap voltál, és ne mások jelenéhez! Így tudsz fejlődni kiégés nélkül.
2020. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Ne érdekeljen, hogy mások mit mondanak/gondolnak. Ne akarj mindig másoknak megfelelni.
2020. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

Ne higyj minden kedves ember szavának. Az ördög is egyszer angyal volt. A kedves ember ijesztő. Nem tudni hogyan támad. (Én pontosan a kedves emberektől félek a legjobban)

A legtöbb fájdalmat attól kapod, akit a legjobban szeretsz, de ez ne tántorítson el téged az emberektől. Szeress okosan, odaadóan.

Soha ne hazudj nagy dolgokban.

Ami széttép, az már többé nem fog, szóval ha nehéz időszakban vagy sírd ki magad amennyire csak tudod.

Legyen saját véleményed. Ne legyél birka, labilis, könnyen manipulálható, aki ugrik mások szavára.

Segíts, de ne engedd, hogy kihasznàljanak.

Ha rosszul érzed magad: vezess hála naplót, meditálj, tanuld meg a düh kitöréseket kontrollban tartani.

Kérj bocsánatot, ne legyen nagyobb az egód és fogadd be a bocsánatkéréseket.

Ha valakit gyűlölsz, ne lépj vele kontaktusba egy ideig (ha lehetséges). Ilyenkor írd ki magadból a fájdalmat és dühöt, amit iránta érzel és engedd el a fájdalmat, amit ő okozott neked.

Legnehezebb pillanatokban jössz rá, hogy csak egyedül magadra számíthatsz és csak te teheted magad boldoggá.

A világ a te belső világod tükörképe.

Mindig próbáld ki a lehetőséget, ne agyalj azon, hogy mi fog történni, ha megteszed.

A vonzóvá válás egyik fő szabálya, hogy jól érzed magad a saját bőrödben.

A szívedet csak egy férfinak add oda őszintén, feltétel nélküli szeretet zálogaként.

Ne fogyassz kártékony dolgokat. Semmilyet.

A bosszú csak addig édes, amíg be nem teljesül, utána rájössz, hogy ez még nem változtatja meg a múlt eseményeit. Nem fogod magad jobban érezni ettől hosszútávon.

Ne tárulkozz ki mindenkinek könnyen. A legtöbb úgyis csak pletykálni fog rólad.

Tanulással kapcsolatban ne magold a szövegeket. Ha valamit nem értesz, nézz meg egy videót vagy cikket arról a tananyagról és sokkal jobban belevésődik majd az agyadba.

2020. aug. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Annyira szép és jó gondolatok. Öröm volt olvasni.
2020. aug. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok!Köszönöm mindenkinek!☺️
2020. aug. 10. 00:35
 19/22 anonim ***** válasza:
81%
Ne hisztizz! (Ezt tanácsoltam volna magamnak)
2020. aug. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%
#19 ez egy óvodás szintje, nem 17 évesé, ha valaki 17 évesen hisztizik, annak kimaradt pár korszak az életében, ami a fejlődéshez kell.
2020. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!