Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az abortusz ellen vannak,...

Akik az abortusz ellen vannak, miért?

Figyelt kérdés

Még egy logikus magyarázatot se hallottam. Az, hogy gyilkosság, nem igaz, mert még nem él, nincs tudata, és jobb, ha meg sem születik, minthogy egy nemkívánat terhesség miatt aztán rossz körülmények között éljen.

Ha a terhesség alatt kiderül, hogy valami gond van a magzattal, megint csak az abortusz a logikus lépés, hiszen ha fogyatékos lesz, az mindenkinek rossz, nehéz, nincs értelme.

Nekem az abortusz ellenesek nagyon álszentnek tűnnek.


2020. okt. 10. 10:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert képtelenek logikus gondolkodásra, érzelem által vezéreltek. Aztán olyan is van, aki maga sem gondolja ezt komolyan, csak amint te is megjegyezted, álszent.

Szerintem az lenne fair, hogy ezek az abortusz ellenesek önköltségen, minőségi szinten felneveljenek minden egyes gyereket, akiknek az elvetése ellen érveltek még sejtcsomó korában. Ugye a kibicnek semmi sem drága.

2020. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

"Az, hogy gyilkosság, nem igaz, mert még nem él, nincs tudata,"


Ezen a tudósok a mai napig vitatkoznak,hogy honnan kell számítani az életet. Az viszont nem igaz,hogy a magzat csak egy szövet darab.


"Ha a terhesség alatt kiderül, hogy valami gond van a magzattal, megint csak az abortusz a logikus lépés, hiszen ha fogyatékos lesz, az mindenkinek rossz, nehéz, nincs értelme."

Abortusz ellenesként ebben viszont egyetértek.

Ha pl. Down-szindrómás a magzat,akkor el kell vetetni,a magzatnak is jobb,mint mindenkinek.

2020. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok abortusz ellen, csak a nagyon későn történő abortusz ellen.


Itthon nem ismerem a törvényeket, de több amerikai államban nincs limit, hogy meddig engedett az abortusz.


Abszurdnak tűnik még leírni is, de van rengeteg példa, hogy akár 8 hónapos gyereket is megöltek, aki már bőven kora szülött kategória és rutin szerűséggel ölnek meg 6-7 hónaposokat akik akár már túl élnék a szülést.


Azon a ponton, hogy a gyerek túl tudná élni a szülést és azon a ponton ahol korai szülések történnek nekem már élő embernek számít.


Amúgy maximálisan támogatom előtte az abortuszt, de aki nem ismeri el, hogy egy 8 hónapos babát bűn megölni, az álom világban él...

2020. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
3 Én nem vagyok abortusz ellenes és egyetértek veled. Viszont Magyarországon szerencsére nincs ilyen, elég korrektül le van szabályozva.
2020. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%

Még a biológusok sem tudják pontosan megmagyarázni, mi történik abban a pillanatban, amikor a sejtcsomó szíve először bedobban, amikor a szövetekben egyszerre csak megindul az élet. Mitől? Honnan? Létrehozhatjuk ugyanezt egy petricsészében, nem lesz ugyanaz. Egy ideig csak szövetcsomó. Aztán egyszerre csak élet. Lélek, személyiség, sors.

Az ember bizonyos dolgokat zsigerből elítél. Nem tudnék embert ölni. Részegen sem. Bedrogozva sem. Az alap értékrendemmel ütközik. Egyszerűen nem, és kész. Ugyanezt érzem az abortusznál is. Nem az esemény utáni tablettánál, hanem akkor, amikor már észrevehető a terhesség, szívhangja van, mozog, létezik. Nem ítélem el, aki megteszi, mert az a kisebbik rossz döntés az ő élethelyzetében. Láttam elég nehéz életet, nehéz gyerekkort, beteg gyerekeket. Van az a helyzet, amikor a többi út nehezebb. De ettől még a magzat egy élet. Kezdetleges, de folyamatosan fejlődő, akiben már ott az ember, a lélek, a személyiség, a sors.

2020. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%

Nézd ez nem logikai kérdés. Általában minél pallerozottabb valaki annál több nézőpontból vizsgál meg egy kérdést, és annál több ketelye van.

Nem azt mondom h a hangadó abortusz ellenesek pont ez a kategória.

Én nem vagyok hangadó, de szerintem az élet kezdete a tudat kialakulása mind mind rejtély előttünk és nem lehetünk biztosak abban h mi az igazság.

Engem az zavar h az abortusz mellett kampányolnak, miközben a fogamzásgátlás mellett kellene. Ma már nem kellene h letezzen nem kívánt terhesség.

2020. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem az abortusz ellen vagyok, hanem az ellen, hogy ezt kvázi fogamzásgátló módszerként alkalmazzák. Védekezni kéne, ha vki nem akar gyereket. Mert az abortuszok nagy részénél nem vmi baleset történt, hanem szartak a védekezésre.

Nézz meg UH felvételeket, hétről hétre. 12 hétig lehet alapban abortuszt végezni. 12 hetesen nem egy sejt, hanem teljesen babaformájú.

2020. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%
Én sem vagyok abortusz ellenes DE nézz utána mogy 12 hónap alatt milyen sokat fejlődik egy magzat. Mert eddig lehet elvetetni. Szerintem ezt kellene lecsökkenteni. Egyszerűen nem hiszem el hogy 3 hónap alatt nem tudja valaki eldönteni hogy meg akarja tartani vagy sem. Ha nem is veszi észre csak mikor elmaradt a menzesz akkor is lenne még minimum 1 hónapja eldönteni, amíg nem magzat hanem csak embrió, tehát max 9 hétig. Szerintem ez elég korrekt lenne. Kivéve ha súlyos beteg, az később is lehetne.
2020. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%

A magzat olyan mint egy kómás akiről tudjuk, hogy 9hónap múlva biztosan felébred, (már ha nincs valami őrűlt nagy gebasz)


A petesej hímivarsejt nem él, nem egyedi és megismételhetetlem, mind saját dns-ünk tökéletes mása, csak lehetőségek/potenciálok.


A megtermékenyített petesejt viszont egy egyedi és megismételhetetlen létrejött élet, még ha még nem is önálló, de élet.

Tartalmaz minden egyedi tulajdonságot egy valós emberről, a bőrszínét, a szemét, demég az alapvető kézségeit és a személyiségének a gerincét is.

Azt hogy mennyire higgadt, vagy emelt vérhőmérsékletű, hogy mennyire jó a memóriája, vagy a logikai kézsége, hogy van e hajlamossága valamilyen addikcióra, ezek mind már bele vannak kódolva a dns-ébe.

Attól hogy nem látjuk ő már egy egyén és egy egyedi ember, akit megfosztunk attól, hogy egyáltalán láthassuk, hogy mégis ki az az valaki.



Mondhatjuk, hogy dehát még csak olyan mint egy hangya, de az újszülött inteligencia szintje még egy malacét sem közelíti meg, mégis emberként kezeljük.

Mert tudjuk hogy az.

A magzat agyi szintje lehet egy hangyáé, de ugyanúgy nem ez határozza meg, hanem az hogy ugyanúgy egy ember mint az újszülött.

2020. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
8 vagyok, 12 hetet akartam írni nem hónapot
2020. okt. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!