Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az abortusz ellen vannak,...

Akik az abortusz ellen vannak, miért?

Figyelt kérdés

Még egy logikus magyarázatot se hallottam. Az, hogy gyilkosság, nem igaz, mert még nem él, nincs tudata, és jobb, ha meg sem születik, minthogy egy nemkívánat terhesség miatt aztán rossz körülmények között éljen.

Ha a terhesség alatt kiderül, hogy valami gond van a magzattal, megint csak az abortusz a logikus lépés, hiszen ha fogyatékos lesz, az mindenkinek rossz, nehéz, nincs értelme.

Nekem az abortusz ellenesek nagyon álszentnek tűnnek.


2020. okt. 10. 10:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
39%
#9-es ragyogóan megfogalmazta amit érzek az egésszel kapcsolatban!
2020. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Természetesen én is úgy gondolom, hogy a fogamzásgátlásra kellene a hangsúlyt helyezni, és ostobának tartom, aki csak azért jut el az abortuszig, mert "jaj mégse akarom ezt a gyereket"

De ha már elb*szta, akkor inkább abortusz, minthogy megszülje egy ilyen "anya"

2020. okt. 10. 13:26
 13/32 anonim ***** válasza:
26%

Nem hiszem hogy egy nem ideális szülő, rosszabb mint megsem születni, de ha mégis, ezt döntse az akinek az életéről szó van.


Nem egy barátom van rossz családi körülmények közül jőve, és nem nagyon bánják hogy élnek.


Ez az „inkább”, leginkább kényelmi döntés.

2020. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
13 Akkor nekik nem lehetnek túl rossz körülményeik mégsem.
2020. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha ez alatt azt érted nem kínozták halálra egyiketsem igazad van, de azt a pancser becsusszan a gyerek mert nem véfekeztem szülők sem teszik szerintem.

E szerint mégsem jobb ha meg sem születik valaki.

2020. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a leginkabb azok abortusz-ellenesek, akiknek vmilyen oknal fogva nem lehetett gyerekuk, vagy van tobb is es pont azert, vagy vallasosak (kevesen, de meg vannak) . Szerintem normalis, h az ember alapjaraton ellene van. Termeszetellenes dolog Istent jatszani.
2020. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
62%

Azért vagyok abortusz ellenes mert nem hiszek semmi túlvilágban, ezért az élet méginkább felértékelődik.

Nincs még egy esély így azt ami már létezik, nem szabad elpazarolni.

2020. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ha beteg a magzat jobb ha elvetetik, főleg akkor ha veszélyes az anyukára.

Viszont azzal nem értek egyet, hogy nem vesztek gumit aztán hobbiból vetessék el. Az ott egy megfogant embrió, mi fejlődik. Ez olyan dolog, hogyha téged is elvetettek volna, az én anyám mondta , hogy gondolkoztak rajtam. Eléggé fájt ezt hallani, lehet ezért vagyok elfogultabb a témában.

Én nekem mindegy, nem fogom elítélni más valakit, mert ehhez folyamodik, az embernek szabad akarata van, de ha az én gyerekemről lenne szó nem engedném.

2020. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "jaj mégsem akarom ezt a gyereket", és nagyon kevesen vezetik el "hobbiból". Ismerek olyat akinek több is volt, de nem ez a gyakori. Az abortusz általában a nőt is meg viseli lelkileg. A szülés pedig igénybe veszi a testet, és elvághatja egy ember jövőjét. Vagyis kettőét. Ismertek tini anyákat? Mert én hármat is. Kettőnél a fiú első pár évben még ott volt, a harmadik ál annál sem. A lányok nem tudták befelyezni az iskolát, nem volt rendes munkájuk, a gyerekeknek pedig nem volt gyerekkoruk. Nem arról papolnak itt mindig hogy a nő ne szüljön sok gyereket ha nem teheti meg? Ha többet szül mint akit el tudna tartani akkor még szar ember?

Amúgy aki nem tervezte a gyereket de megszülte az nem azt jelenti hogy nem szereti. Aki ezt mondja fogalna sincs arról hogy milyen megszülni egy gyereket és a kezdetekben tartani. Sok ilyet ismerek, szeretik a gyereket ugyanúgy mint akit terveztek. Én is ilyen vagyok. Nem terveztek. És? Megszülettem, szerettek stb.

Tehát szerintem ez soha sem fekete vagy fehér.

2020. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, mint, hogy mondtam a betegség és egyéb dolgok kivételek. Hát aki figyelmetlenül szexel fűvel-fával, nehogy már egy magzatot amiatt gyilkoljunk meg, mert ez neki teher. Ha fiatal tessék örökbe adni. A gyámhivatal tudtommal azért van, hogy segítsen, legalábbis ezért vannak az adóforintjainkból.

Az én anyám engem nem szeret, de ez az én saram. Hiszem, hogy vannak kivételek.

2020. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!