Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Óraállítás - szerinted mi...

Óraállítás - szerinted mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Láttam már hasonló kérdést, de ott szerintem nem volt felsorolva elég válaszlehetőség.


TE melyik opciót támogatnád a leginkább?


(Akár sorrendre is kíváncsi lennék, hogy pl. x lenne a legjobb, utána y, z meg a legkevésbé)


2020. okt. 22. 15:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Én hajlandó lennék lemondani a plusz egy óráról a fantasztikusan hosszú nyári esték kedvéért. :)
2020. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát igen, kinek-kinek saját életvitele szerint.

Én a magam részéről nagyon fogom utálni, ha télen csak fél 9-kor fog felkelni a nap, a nyári időszámítás szerint. Csak 10 óra felé lesz tűrhető idő, hogy ki lehessen menni a szabadba bármilyen okból.

Ugyanúgy fogom utálni azt is, ha októberben már fél 5-kor lesz napnyugta a téli rend szerint, és nem tudok semmit csinálni az udvaron vagy a telken munkaidő után, pedig októberben még sok munka van a kertekben, meg a ház körül is ilyenkor van idő arra, amire nyáron nincs.

Szóval, az állítgatás a legjobb nekem. Alapból korán ébredek és nem is éjszakázom sokáig, tehát így tudok legtöbbet természetes fénynél ébren lenni, az állítgatós rendszer szerint.

Az EU-s felmérés szerint 80 % utasítja el az állítgatást, de ezek fele a nyári időszámítást utálja, a fele meg a télit. Tehát bármelyiket vezetik be végül, akkor a nép nagyobb része utálni fogja, mert neki mindenképpen rossz lesz. Ez az, amit nem reklámoznak sehol.

Itt ennél a kérdésnél is jelenleg 28-an utasítják el a nyárit, 26-an a télit, a 46-ból, pedig névleg csak 8-an vagyunk az átállítás mellett...

2020. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%
#12: Tehát ne csináljunk semmit, mert így 20%-nak jó, ha eltörlik az állítást, akkor 40%-nak minimum jó lesz, tehát az elégedettek számát konkrétan megdupláznák.
2020. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A 12-esnek maximálisan igaza van, nagyon jól összefoglalta. Tényleg nem lehet nyerni ezzel annyit, amennyit elvileg spórolunk vele.
2020. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Csak munka UTÁN legyen még világos, más nem érdekel! :)

Ne csak a tévé, monitor elé lehessen beülni munka után.

2020. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 hakapeszimaki ***** válasza:
50%
A román időzóna szerinti nyári időszámítással járnánk a legjobban! Akkor még este 10-kor is világos lenne!
2021. ápr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
A téli lenne a legjobb, vagy a téli - 1h.,mert az lenne megfelelő a bioritmusunknak, annak ellenére, hogy az emberiség szembe megy a természettel, attól még a testünk, sejtjeink a Hold fázisnak megfelelően élnek, miképp az állatok is.
2023. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 hakapeszimaki ***** válasza:
51%
17/17 Miért lenne jó a téli? Szeretsz a sötétben élni?
2023. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!