Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valamikor a jövőben elképzelhe...

Valamikor a jövőben elképzelhetőnek tartjátok, hogy a Világon megszűnik a munka, nem kell dolgozni, mert minden, azaz minden munkát robotok végeznének el helyettünk ? Mennyire reális ez ?

Figyelt kérdés
Sokkal-sokkal több idő jutna a családra, barátokra, hobbikra, kulturális életre. Sokkal több lenne a szabadidő.

2020. nov. 30. 21:47
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Itt amúgy most nem rólam van szó, kanyarodjunk inkább vissza az eredeti kérdéshez, a személyeskedést meg mellőzzük...
2020. nov. 30. 22:48
 22/35 A kérdező kommentje:
Úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy ki örülne egy ilyen világnak ?
2020. nov. 30. 22:51
 23/35 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésben felvetett világ lehetetlen, kivitelezhetetlen, igazságtalan és naív fantazmagória.
2020. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
De részben azért csak megvalósítható, nem ? Nem is mondom, hogy pl a robotok teljesen kiváltanák a munkát, hanem egy részét. És ki tudja, lehet fejlődne addigra a szociális-gazdasági rendszer is és kitalálnának valamit, lehet nem szűnne meg a munka, de jelentősen csökkenne.
2020. nov. 30. 22:58
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

Egy csomó olyan helyzet van, amikor nem szabályok alapján dönt az ember, hanem pl. jó szándék, megérzés, empátia, stb. Ilyeneket aztán várhatsz egy robottól. És ez csak egy az ezer érv közül. Persze néhány munkát kiválthatnak, azzal nincs probléma. De olyan szerintem sosem lesz, hogy te otthon ülsz, és csak dől a pénz a semmiért. Amivel otthon szórakoznál, azt is megtervezi, legyártja, megírja, stb. valaki.

Bocs a személyeskedésért, én voltam.

2020. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
53%
És ha én dolgozni akarnék ebben a világban, ki fizetne nekem?
2020. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
25%
Szóval akkor büdös a munka?
2020. dec. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
30%
Ez gyakorlatilag már megvalósulhatott volna, ha az emberek megelégednének a '70-es évek színvonalával. De nem, az emberek betegek, nekik nem elég a túléléshez szükséges betevő falat, nem elég egy fűtött szoba, egy hobbikert vagy egy hobbiműhely vagy egy túristatérkép - hogy lekössék magukat valamivel, nekik még nagyobb autó kell, még nagyobb plazmatévé kell, még nagyobb palota kell, még újabb mobiltelefon kell, még messzebbi szigetre kell röpülni nyaralni... Úgyhogy mindig ki fogják tölteni az időt mesterségesen kitalált "mért kell dolgozni" ürügyekkel. Természetesen az élet boldogabb nem lesz, mert hiába élnek egyre gazdagabban, a frusztráció marad ugyanaz, és mire kiélvezhetné a vagyonkáját nyugdíjas korára, úgyis elviszi egy szélütés... A '70-es évek színvonalát már fenn lehetne tartani munka nélkül. De a mai szinvonalat is fenn lehetne tartani majd 50 év múlva. De azok se fognak tudni hátradőlni, mert a telhetetlenség viszi majd őket is előre bele a túlhajtott frusztrációba.
2020. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A kommentek olvasása nélkül.


Hatalmas környezetvédelmi problémákkal nézünk szembe. A túllövés napja egyre korábban jön el.


Miért?


Egyrészt túl sokan vagyunk.


Másrészt.

Túl sokat termelünk és túl sokat fogyasztunk.


A kütyüink egyre rövidebb életűek és amúgy mire (jó hamar) elromlanak, addigra el is avulnak.


Rettentő ütemű a termelés és a fogyasztás.



Viszont ha a fogyasztás üteme csökkenne, akkor a munkahelyek száma is lecsökkenne.



Épp ezért kellene átalakítani a világgazdaságot. Hogy ne kelljen ennyire durva ütemben termelni, fogyasztani.



Akkor az életünk se a munkahelyről, utazásról, 6 óra alvásról, rohanásról szólna.

2020. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
67%
Ez pont a témába vág, tele saját gondolatokkal, köszönjük.
2020. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!