Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valamikor a jövőben elképzelhe...

Valamikor a jövőben elképzelhetőnek tartjátok, hogy a Világon megszűnik a munka, nem kell dolgozni, mert minden, azaz minden munkát robotok végeznének el helyettünk ? Mennyire reális ez ?

Figyelt kérdés
Sokkal-sokkal több idő jutna a családra, barátokra, hobbikra, kulturális életre. Sokkal több lenne a szabadidő.

2020. nov. 30. 21:47
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam bárány módjára szajkózni a fősodor gondolatait.

Sőt, azokat minimum részben, ha nem egészen tévesnek szoktam gondolni.



Robotosodás már nem lesz szerintem számottevően, pont a környezetvédelmi problémák miatt.


Viszont a munka sajnos nem fog megszűnni, viszont jelentősen csökkenni fog.


Vagy az atomháború, vagy a környezeti katasztrófák miatt, vagy az emberiség időben eszmél, hogy a 2 évente új teló, 4 évente új tévé, 5 évente új mosógép, 6 évente új autó nem fenntartható.

2020. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lista szerintem nem olyan vészes (leszámítva az elsőt), pedig én alig veszek valamit. Ha valaki csak azért cserél le valamit, mert szerinte már ciki, az gáz, de ha valami végleg elromlik, vagy fontos funkciók hiányoznak, semmi gond azzal, ha lecserélik. Nekem van pl. egy kb. 6 éves, jól működő, de már régóta nem támogatott, és újkorában sem kiemelkedő (Windows Phone-os) telefonom, most használnám azt? Amúgy a tervezett elavulásban sem nagyon hiszek.
2020. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Huawei P20 lite-om van. Nem cserélhető az akkuja.

Mit tegyek, ha az megdöglik?



Na ez a tervezett elavulás. Pont ez.

2020. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne ilyen, nem lennének pár évnél régebbi, tökéletesen működő termékek tömegével. Amúgy tudtommal a legtöbb modern telefon ilyen, cserébe vékony. Ha nem tetszik, itt van egy pár telefon cserélhető akkuval 2019 után: [link]
2020. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég cseréltem mosógépet, miután az öreget már évek óta kisebb hibákkal használtam. A csapból is az folyt, hogy a maiak pár évet bírnak csak. Sajnos elérkezett az idő.

Hát az új egy hulladék, már a kivitelezése botrány.



Ez gondolkoztatott el nagyon.



De pl családtaggal néztük, hogy a 10 éves, stramm laptop kijelzője milyen jól megtartja magát, míg az újak lazák, lötyögnek.



Ezekből vannak a környezetvédelmi katasztrófák.....


Ezek miatt nem fogunk dolgozni pár évtized múlva.


Vagy ezért, vagy azért.



Tudom, nehéz elképzelni.

Megfigyeltem, hogy az emberek nem tudják elképzelni, hogy másképp legyen, mint ahogy most van. Akár jó, akár rossz az a most.

2020. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!