Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érezte így magát...

Más is érezte így magát huszonévesen?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jelenleg okj szakmát tanulok, ez az utolsó évem. Rengeteget rágódok azon, hogy nincs munkahelyem, nem dolgozok, nincs semmi pénzem.

Itthon azt mondják, hogy nyugodjak meg, most amúgy is nehezebb elhelyezkedni, még fiatal vagyok. Itthon természetesen segítek amiben csak tudok, egy kezdetleges vállalkozásban is segítek, de ebből még nincs bevétel.


Szerintetek is meg kellene nyugodnom, felesleges ezen idegeskednem?

Ha másnak is volt hasonló időszaka és megosztaná velem itt vagy privátban a tapasztalatait, véleményét, azt nagyon megköszönném.



2020. dec. 23. 01:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Igen, nyugodj meg, de ne dőlj azért hátra. :)


Én is aggódtam emiatt, emiatt aztán egy év aktív keresgélés és közben fél év szar helyen eltöltött munka után bemákoltam egy olyan pozit, ahonnan már egyenes volt az út felfelé.


Van sajnos barátom, aki ezt nem érezte sürgősnek... Mindig úgy volt vele, hogy most nem alkalmas állást keresni, az egyik nem tetszett neki, a másikra 3 héttel később adta le a jelentkezést, magyarán szrt bele. Pedig egy időben együtt kezdtünk állást keresni. Most 3 év tapasztalatom van, ő meg továbbra is pályakezdő... Na, ezért nem szabad hátradőlni.


Stresszelni viszont nem érdemes. Kicsiben kell kezdeni, a szar melóval szerzett tapasztalat is tapasztalat, utána már könnyebb jobb állást találni, mint nulla előzménnyel. Csak keresgélj, próbálkozz és kezdd el ott, ahol tudod, lehetőleg közel a majdani szakmádhoz, de nem baj, ha nem abban a poziban, ahol szeretnél kikötni.

2020. dec. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Igen, felesleges. Rám konkrétan tojt a családom és belöktek dolgozni egy olyan helyre, ahol egészségkárosodást is szenvedtem. Szóval, igazából még kivételesen jó is a helyzeted, nincs miért aggódnod. Becsüld meg ezt.
2020. dec. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Pacsi.👏

Én hó közepén fejeztem be.

El mentem dolgozni pont a koronába,csodálkoztam is hogy fel vettek,2 hét után mondták itt a vége.

Majd pihi 1 hónap kb.

Ezekután 4 hónap meló,vége felé már 💩 volt ezért fel mondtam,egyszerűen nem bírtam,engem senki se fenyegessen meg.

Most meg munkanélküli vagyok,azt sem tudom mihez kezdjek?

Teljesen ki voltam,erőt vettem magamon aztán próbálkoztam itt a környéken,nem sikerült mert hát persze hogy pont egy ismerőst vettek fel a helyemre.

Utána már tényleg meg törtem,le zuhantam a gödörbe,most egy idő után próbálok fel állni mert annyira le gyengülök hogy a végén még bajok lesznek.

Nemsokára 23 éves leszek és aggódom én is.

Én örülnék neki ha itt a családban valakivel tudnánk egy vállalkozást csinálni,olyat amire van igény,jól is lehet benne érezni magadat,egy idő után pedig lehet is vele keresni,de senki sem szeretne ilyet így már engem sem motivál ez.

Tarts ki,majd lesz jobb is,sok sikert.

Minden feladatnál nem csak a végén kell jól érezni magadat ha nem közben is,ha pl együtt csináltok valami melót érezd jól magad közben is, élved,viccelődj,ezek a legfontosabbak.

Boldogság nélkül nincs igazán öröm.

2020. dec. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Egy-két éve végeztem OKJ-n, és örültem nagyon mikor a gyakorlari helyem fel vett dolgozni, de idén rádöbbentem hogy a legtöbb gyakorlati hely csak "farmolja" a diákokat. Azaz jó vagy nekik ingyenmunkásnak, meg amíg pályakezdőként kapják utánad a támogatást az államtól, de utána kidobnak mint a használt rongyot.

Fogtechnikán végeztem. Sok labor azt csinálja hogy felvesz 5-6 tanulót, kifizettetik vele az évi 200-300 ezer díjat, de mivel a diáknak a sulija ingyenes, ezért a laborok nem kevés támogatást is kapnak az államtól. A diákokak meg sokszor valami alja betanítós munkára beállítják 3 évig, hogy a rendes dolgozók csinálják a normális munkákat. Max a vizsgára talán felkészítik őket, de ha buknak, az sem gond. Az még jobb nekik ha nincs rendes dolgozójuk, és a diákot fogják be a munkába. A diák végre tanul is valamit, az igaz, de nem több egy pótolható ingyenmunkásnál. Nálunk így volt. Beledobtak a mélyvízbe, igaz hogy nagyon ment nekem, és szerettem is csinálni, de érezhető volt a változás mikor levizsgáztam és már pénzt is kellett volna adniuk. Volt hogy egy elsőst ültettek állandóan oda egy olyan feladathoz amit majd 3.év végén lenne vizsga munkája, de csóri így az aktuális vizsgáira nem tudott koncentrálni, amiből idén kellett volna vizsgáznia. Én meg ott álltam, a munkámat már megcsináltam, és hiába akartam besegíteni abba is, hogy ne a semmire menjen el a napom, még nekik állt feljebb. Pályakezdőként utánam kaptak támogatást, hogy a járulékokat az állam állta, de amit lejárt, máris 4 órába akartak átjelenteni. Meg a nagy büdös francokat. Azért az is érdekes, hogy a páciens elmegy a fogorvoshoz, hogy rohadt drágán fogakat csináltasson neki, erre diákokkal csináltatják meg a több tíz és százezres munkákat, közben meg csóri néni, bácsi azt hiszi hogy ha már ennyi pénzt befektet egy drága egészségügyi segédeszközbe, akkor azt szakemberek is csinálják meg. Nem pedig pár hónapja bekerült diákok. Szóval én itt végeztem is ezzel a szakmával, és sajnálom hogy ennyi időt és energiát belefektettem.

Hidd el, ha nem te vagy egy cégnél a főnök, akkor csak lehúznak. 24 évesen undorodom ettől az egész mentalitástól.

Bocsánat a regényért, de egyszerűen most jött elő ez belőlem. Presszimistán látom a jövőmet. Remélem te majd jobban boldogulsz mint én. Csak bánt, mert a laborommal olyan volt mintha egy kicsi család lennénk, összetartóak.

, stb. Nagyon naiv voltam. De lehullt a lepel és előkerültek a csontok. Te se hagyd hogy kihasználjanak mások.

2020. dec. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván ha ezen múlik a megélhetésed, akkor aggódjál, és igyekezz, ha nem, akkor meg ahogy gondolod. Nem azért dolgozunk, hogy a többi ember mit szól, hanem hogy legyen miből a kaját meg a számlákat fizetni.
2020. dec. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdtan adhatsz magadnak két évet még, ha segítenek neked. Csak közben tanulj és fejlődj - később busásan meg fog mindez térülni!
2020. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rosszul érzem magam. Tanulom a szakmámat 21 évesen, és borzalmasan zavar, hogy ebben a korban nincs még aktív keresetem abból, amit szeretek csinálni, így igazából mintha le lenne kötve a kezem aziránt, hogy bármit csinálhassak és bármilyen szolgáltatást igénybe vegyek, ami jelentősebb pénzkiadással bírna. De rövid idő ez, aztán életem végéig lesz munkám, tudok építkezni, tanulni tovább azalatt, hogy már dolgozok is.
2020. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7# Ha majd lesz pénzed rá jössz egy idő után hogy az igaz barátokat-szerelmet nem tudod rajta meg venni.
2020. dec. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy januártól az OKJ-s szakképzőhelyekre csak munkaszerződéssel lehet szerződtetni, tanulóval már nem. Szóval a diáknak fizetést kell adniuk, a minimál 60%-át. Ez nálunk a fogtechnikus csoportban nagy port kavart, rögtön nem akarnak foglalkoztatni diákokat. Nem tudom hogy a többi szakmánál mi a helyzet, ha normális nem lehúzó helyre kerülsz be akkor elvileg januártól valami fizetést kapni fogsz az ösztöndíj mellé.
2020. dec. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9# Akkor ha én most pl jelentkezem C+E kategóriás jogosítványra (kamion),vagy esetleg burkolónak a munkügyinél,fizetést fogok kapni?

Még a burkolót csak meg értem de a sofőrt?


Egyébként több okjnél is régebben havi szinten kaptak fizetést az emberek.

2020. dec. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!