Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a nagykorúságot...

Szerintetek a nagykorúságot hány éves korra kellene emelni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 A kérdező kommentje:
Igazából csak a törvény mondja a gyerekeket 18 évesen nagykorúnak senki és semmi más. Ha pedig 100-ból 70-en nem értettek egyet a kérdéssel többen is írtak volna de mint látod az első válaszolót is lepontozták.
2021. jan. 7. 19:18
 32/85 anonim ***** válasza:
100%

Uramatyán, nincs is olyan lehetőség, hogy "ne legyen emelés, maradjon 18".

Már én se tudok mást gondolni, mint hogy tényleg egy teljesen életképtelen 18 éves vagy, akitől jelen pillanatban elvár valamit a családja, és ezzel a szavazással vígasztalod itt magad, hogy nem a te hibád, hogy nem tudsz normálisan működni.

A korhatár emelés ezen nem segítene, mert akkor még tovább lennének életképtelenek a "gyerekek". A nevelésen kell változtatni. Az életre kéne nevelni a gyerekeket 12-14 éves kortól, bevezetni fokozatosan mi hogy működik. Ez lenne a normális. Nem kinyalni a gyerek seggét 24 éves koráig. Már elnézést a kifejezésért.

Ha valóban egy életképtelen 18 éves vagy, akkor annyit tudok ajánlani, hogy szedd össze magadat, embereld meg magad, nézz utána dolgoknak, kérdezz meg másokat. Nem szégyen, ha így van, a szülők a hibásak nagyrészt, de most felelősséget kell vállalni, nem kifogásokat keresni.

2021. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, eddig mind megugrottuk ezt a dolgot... Sikeresen nagykorúvá váltam és nem tört meg lelkileg, sem fizikailag, sem sehogy sem, hogy 22 évesen már nem számítottam kiskorúnak...

Ha te így gondolod, akkor te élj ezek szerint. Ha a szüleid engedik, akkor élj velük ameddig úgy nem érzed már testileg, lelkileg, mentálisan is felnőtté váltál, és majd akkor kezd el a kis életed. De nyilván való, hogy ha bárkit is bármiben hátráltatott volna az, hogy 18 évesen nagykorúvá válik, akkor annak már lett volna valamilyen óriási visszhangja... de eddig ezt még csak tőled hallottam. Szóval, amíg valami nem általános probléma, addig nem a társadalom problémája, csak az egyéné és az egyénnek kell megoldania. Szóval: old meg, hogy neked jó legyen, élj úgy, ahogy neked kényelmes.

2021. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
97%
#31 A gyakori kérdések nem mérvadó. Valószínűleg 18 éves életképtelenek és olyan idősebb emberek szavaztak, akik totál lenézik és megvetik a mai fiatalokat. A többi ember meg nem pocsékolja az idejét arra, hogy egy bugyuta kérdésre válaszoljon.
2021. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 A kérdező kommentje:
Csakhogy az a természetes hogy egy 18 éves gyerek életképtelen ugyanis gyerek. A nagykorúságot is azért csak nagykorúságnak hívják mert azt hogy ki a felnőtt nem a törvény határozza meg. Jogikag sem teljesen felnőtt egy 18 feletti a világon talán sehol sem. Példáuk 2-őt már írtam az életfogytot és a felnőtt börtön minimum életkorát de ott van például az örökbefogadás minimum életkora ami 24 év ami a Nyugati országokhoz képest korai is. Sok Nyugat-Európai országban és az USA egyes államaiban a gyerekeket 21 éves korig kiskorúként büntetik (nem csak enyébben hanem szószerint kiskorúként) és a gyerekorvoshoz is sok fejletebb országban is 18 utánig jár a gyerek. Na de ez csak a jogi része a valóság az hogy semennyire sem felnőttek a 18 évesek és nem csak azért mert sok fejletebb országban jóval 30 felett van a szülőktől való elköltözés ÁTLAG életkora és nálunk is már közel 30 ahogy az EU átlag is egyre inkább 30 fele tart hanem az összes többi ok miatt amit az előző commenzjeimben leírtam.
2021. jan. 7. 19:33
 36/85 A kérdező kommentje:
34 A gyakori kérdések eddig az az oldal ahol a legeslegkorábban kezeli az átlag válaszoló a gyerekeket felnőttként. Youtubeo-n sem kezelik ilyen korán felnőttként a gyerekeket ott például ha azt írom egy 20-21 évesre hogy gyerek sokszor egyetértenek vele likeolják és csak ritkán kötnek bele még gyakori biztos rengetegen bele kötnének. Facebookon meg pláne. Amikor letelszteltem azt a kérdést hogy elengednék e a 22 éves gyerekük felnőtt felügyelete nélkül pár napra nyaralni a barátaival ott leginkább normális válaszok jöttek főleg a 444 oldalán még Gyakorin szinte mindenki trollozott volna és valóbban csak a reakciókat akartam megtudni de normálisan válaszoltak. A valóságban pedig annál is sokkal kevésbé tartják felnőttnek a 18-24 éves korosztályt mint interneten persze gondolom helyenként változó én Budapest belvárosában élek és csak a saját tapasztaimat tudom de ezek alapján a valóságban kezelik a gyerekeket legkésőbb felnőttként.
2021. jan. 7. 19:40
 37/85 anonim ***** válasza:
93%

Egészségedre.

Ha meg is változtatják egyszer ezt a törvényt, nem mostanában fogják. Főleg egy gyakori kampány miatt.

Egyébként nem a felnőttkor tolódik ki 30ig, hanem a leválás a szülőktől, ugyanis marha nehéz támogatás nélkül venni egy lakást csak úgy 20 évesen, de sokan például egyetemet végeznek 23-28 éves korugik, ennek ellenére tökéletesen megélnek egyedül egy albérletben, amit a szüleik plusz a szoctám fizet, de ugye mégsem váltak le teljesen, mert nincs saját keresetük, hétvégente hazajárnak, stb. Fokozatosan válnak le, és ezzel nincs semmi baj. De attól még felnőttek.

Persze vannak olyanok, akik mindenféle továbbtanulás nélkül 30 éves korugik élősködnek a szüleiken, de nehogy már ezért meg kelljen emelni a korhatárt, csak hogy még kényelmesebb legyen a seggüknek...

2021. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 A kérdező kommentje:
37 A szülőktől való elköltözés ÁTLAG életkora 30 felé van Magyarországon. Olaszországban 35 év felé tolódik a szülőktől való elköltözés átlag életkora és ebbe nem számít bele az aki elköltözött csak a szülei még valamennyire anyagilag támogatják és ez az ÁTLAG. Budapesten és Európai nagyvárosokban ez már meg van 30 is. A többi szempont miatt írtam.
2021. jan. 7. 19:50
 39/85 anonim ***** válasza:
91%

Most írtam le ennek az okait. :D

Áhh hagyjuk.

2021. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
98%
Nincs semmi baj azzal, ha te még nem állsz készen felnőni. Ha a szüleid elég buták hozzá, akkor élősködj rajtuk ameddig csak jól esik/megengedik. Senkit sem érdekel. Nem értem, miért érzed szükségét, hogy mások is úgy gondolják, ahogy te. Nem mindegy mi hogy gondoljuk? Te éled a saját életed, mi a miénket... Csak ne lepődj meg majg túlságosan, ha később nehezebb lesz munkát/párt találni, mint le leszel maradva az átlaghoz képest. De ha neked ezek a dolgok nem fontosak, akkor végképp túl van tárgyalva a történet.
2021. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!