Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a nagykorúságot...

Szerintetek a nagykorúságot hány éves korra kellene emelni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
100%

"16 például külön költözéstől, munkától, pedofiloktól"


Ööö... Tudid te, hogy mit jelent a pedofil szó? (Költői kérdés...)


A pedofília a SERDÜLŐKOR előtti gyermekek iránti szexuális vonzalom.

2021. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy felnőtt emberek lefekszik egy 20 éves gyereknek az nem pedofil szerinted? Mert ha így gondolod akkor te sem vagy épelméjű...
2021. jan. 11. 11:17
 73/85 anonim ***** válasza:
92%

Te nem vagy épelméjű...

Vagy csak annyira korlátolt vagy, hogy nem tudod felfogni egy szónak a jelentését, még akkor se ha leírták neked. De tudod mit? Be is linkelem:

[link]

Hátha így eljut a szürkeállományodig.


Amúgy a beleegyezési korhatár 12-18 év közt mozog helytől függően. Magyarországon pl 14 év. Szóval egy 14 éves egy 90 évessel is szexelhet, ha akar. (Ha meg nem akar, akkor az úgy is bűntetőjogi kategória, ha nem 14, hanem 60 éves lenne.)

2021. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted nem pedofil egy 50 éves aki lefekszik egy 14 éves kisgyerekkel sőt mi több szerinted rendben van? Nincs több kérdésem!
2021. jan. 11. 11:30
 75/85 anonim ***** válasza:
100%

Az állította a törvényeink szerint van rendben, nem szerinte... nem ugyan az, bár nyilván meg sem próbálok neked elmagyarázni semmit, hisz ahogy már rámutattak, egyszerű fogalmakat sem vagy képes értelmezni.

De akkor itt egy példa, hátha ez könnyebben emészthető lesz számodra:

Manapság a gyerekek már akár 13!!!! éves koruk óta szexelnek (tegyük fel korabeliekkel) (félreértés elkerülése végett hozzáteszem, hogy nem azt mondom, hogy ez szerintem jó dolog, csak azt, hogy így van) Ha valaki már 3-5 éve él aktív szexuális életet mondjuk korabeliekkel... utána már nem mindegy hány éves emberrel akar még szexelni? Min változtatna? A lényeg, hogy azzal és úgy és akkor szexeljen, ahogy neki jó, ne kényszer hatása miatt. Erre való a fiatalság, hogy kiélje magát az ember, hogy mikor már 10 éve él házasságban, ne akkor jusson eszébe, hogy elfelejtett élni, tapasztalni...

Neked is ezt javaslom. Menj és élj egy kicsit. Te ugyis úgy éled az életed, ahogy te döntesz, más 18 éves szintén úgy éli, ahogy ő akarja, miért érdekel az téged annyira? A saját és majd a gyerekeid életét úgy alakítod, ahogy akarod/tudod. A többiek is pont ugyan így fognak tenni. Értelmetlen ezen ennyit lovagolni. Mégis mi változást remél egy ember egy anonimokkal folytatott vitából?

2021. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 A kérdező kommentje:
Persze lehet hogy az országban 10 évben egyszer megtörténik hogy 13 évesek szexelnek ettől ez még nem egy általános dolog. Még a 18-20 évesen nagyrésze is szűz hiába vesztik el sokan 18 évesen korukban/ra a szüzességül mert sokan meg például nem vesztik el.
2021. jan. 11. 13:41
 77/85 A kérdező kommentje:
A mai gyerekek pedig amúgy is később érnek.
2021. jan. 11. 13:41
 78/85 anonim ***** válasza:
100%
10 évben 1x??? Hát nagyon más világban élsz :D Mondjuk erre már rég rájöttünk, de akkor tessék egy konkrét és valós adat: 30 éves vagyok, 10-14 éves koromban, az általános iskolánkban, minden évre jutott egy abortusz vagy szülés a felsőbb osztályokban!!!! És ezek csak a "bakik" voltak, nyilván volt, akik nem estek teherbe, vagy védekeztek! Általános iskola Budapest közepén 2000-es évek eleje!! És lehet, hogy én jártam egy nagyon különleges iskolába, nem állítom, hogy ez az átlag, de még ha azt vesszük, hogy ez a legrosszabb példa, akkor is csak 1 példa. És hát nyilván nem egy általános és középiskola van az országban. Vagyis ha már 20 éve sem volt ritka, vagy 10 évben egyszeri eset... akkor biztos lehetsz benne, hogy most sem az!
2021. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 A kérdező kommentje:
Hogy ez mennyire igaz nem tudom de a mai gyerekek később érnek így teljesen más a helyzet.
2021. jan. 11. 14:19
 80/85 anonim ***** válasza:
100%

"a mai gyerekek később érnek"


WTF? Ez jó vicc. :D


2013 óta van internetem. Már akkor is tele volt a Facebook ilyen "bezzeg az én időmben" posztokkal. Hogy régen Barbie-ztak, fociztak a gyerekek, most meg pasiznak/csajoznak, olyan dolgokat csinálnak, mint a felnőttek, stb. Vagy pár éve, mikor újra akartam rakni a Windows-t, s tutorial videót kerestem a YouTube-on, kaptam egy olyat, amiben hangból ítélve egy olyan 8-10 éves fiú teljesen egyedül feltelepített egy Windows 10-et. :D


Ráadásul a régi sulimban kb 7 éve egy évvel előrébb hozták a lányoknak a menstruációs felvilágosítást, mert rájöttek, hogy hiába tartsák a 6.-osoknak, mert semmit se ér, mert a gyerekek most korábban érnek.

2021. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!