Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a nagykorúságot...

Szerintetek a nagykorúságot hány éves korra kellene emelni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 A kérdező kommentje:
40 csakhogy nem éppen az az átlag amit ti gondoltok még Magyarországon sem. Magyarország ahogy manapság sok ország is nagyon megosztottság ebben a kérdésben. Csak még a Nyugat-Európai országok többségében az emberek 70-80%-a gyereknek tart egy 21-22 évest addig Magyarországon ez eléggé megfeleződik. Azt nem állíthatjátok hogy egy 22 éves aki gyereknek tartja magát le van maradva főleg azért mert például a fővárosban az emberek többsége gyereknek tartja őket.
2021. jan. 7. 20:11
 42/85 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs olyan hogy valaki a szülein élősködik. A szülők addig kötelesek eltartani a gyerekeküket ameddig a gyerek igényli vagy ameddig bírják. Na de ez a felnövéstől teljesen független. Ez inkább anyagi helyzet függő ha valaki szegénységbe született van értelme dolgoznia hogy többre vigye de ha valaki gazdagságba születik minek dolgozna akár 40-esen is? A munka azért kell hogy eltudjuk magunkat tartani vagy hogy több pénzünk legyen és boldogabbak legyünk de ha valaki alapból a boldogságba születik bele mi értelme dolgoznia?
2021. jan. 7. 20:16
 43/85 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyenek elkényeztetett, életképtelen fogyatékosok.

Ha valaki gazdag családba születik, az a normális, ha a szülők anyagilag támogatják a gyereküket abban, hogy elindíthassa a saját életét. Vesznek neki lakást, jó iskolákba járatják, esetleg segítenek neki elhelyezkedni, ha olyan a helyzet. De nem eltartani kell a végtelenségig. Hogy lesz úgy a gyereknek saját családja? Majd azt is eltartják a szülők? És amikor meghalnak? Felélik az örökséget, és a következő generáció már szegénységbe születik?

Szerintem hagyd ezt a kérdést, mert nincs elég tapasztalatod hozzá, nem gondolkozol.

2021. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülőnek sem kötelessége akármeddig eltartani a gyereküket. A gazdagok meg nem az átlag, te meg átlagról beszélsz elvileg... De az sem az átlag igaziból amiről beszélsz ugyanis, az ismerőseim többsége teljesen felnőttnek számított 22-24 éves kora között is. Dolgoztak és eltartották magukat. Akik otthon éltek azok pedig a fizetésük egy részét hazaadták. Ha te gazdag családba születtél, ahol megengedhetitek magatoknak, hogy a szüleid eltartsanak és ők hajlandók is erre, akkor örülj magadnak. Mi a célod ezzel az egésszel??? Felfogtuk, hogy nem akarsz felnőni és felelősséget vállalni, te meg fogd fel, hogy nem értünk egyet azzal, hogy te ezt az átlagra szeretnéd ráhúzni. Azt le se szarjuk, hogy te hogy szeretnél élni, az a te dolgod. Egyébként meg ha neked van igazad, akkor majd 24 évesen, vagy amikor majd úgy érzed, hogy készen állsz és kilépsz az életbe, akkor mindenki tárt karokkal fog fogadni, és minden korodbeli ugyan olyan esetlen és tapasztalatlan lesz mint te. Ha te 100°ig hiszel az elképzelésedben, akkor mi a probléma? De persze azért én a helyedben felkészülnék az ellenkezőjére, mert én mást tapasztaltam azért.
2021. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 A kérdező kommentje:
44 Hogy egy szülő kötelese örökké eltartani e a gyerekét vagy sem az egy másik kérdés amire a válasz az hogy de igen, de nem ide tartozik. Ha valaki 30 éves korában még a szülei házában él és sosem dolgozott akkor gyerek? Én csak a többi válaszoló miatt írtam erről de nem erről szólt a kérdésem. Egyébként az sem teljesen igaz hogy a gazdasági helyzet miatt maradnának a gyerekek tovább a szüleikkel főleg Nyugaton nem. Statisztikák szerint sem gazdasági sokkal inkább társadalmi okai vannak és úgy átlag itt a közel 30 év költözésben hogy aki koleszba megy az nem számít bele a szüleivel élők be de az sem teljesen egyedül élés mert ott vannak tanárok gyakran felügyelő tanárok is estére persze nem mindenhol de azért mégis csak. Ráadásul a kollégium is sokkal gyakrabb a szegényeknél/vidékieknél mert a városokban sok az egyetem simán bejárhat a gyerek otthonról a jobb módú szülők pedig simán beviszik autóval a gyereket vagy felfogadnak valakit hogy vigye be. A szegény családból származó gyerekek gyakran előbb költöznek és előbb kezdenek el dolgozni is mert a szüleik kevésbé tudják eltartani őket. A 18-21 évesek nagyobbik fele pedig akkor sem dolgozik a statisztikák szerint ha az egyetemre/Gimibe járóka leszámítjuk. Az hogy te azt tapasztaltad hogy a 22-24 éves ismerőseid teljesen felnőttnek számítottak nem jelent semmit mert más meg az ellenkezőjét tapasztalta de nyilván van olyan is akit már még korábban felnőttként kezeltek. Az is lehet teljesen változó hogy ki mit tapasztal ugyanabban az országban akármég ugyanabban a városban is. Persze az sem mindegy mikor voltál 22-24 éves. Egyébként azzal hogy írod miért nem számít ez az egész meg is válaszoltad annak a commrntelőnek a kérdését aki azt nem érti hogy miért nincs ennek az egésznek nagyobb visszhangja. Hát pont azért mert att még hogy a gyerek jogilag nagykorú 18 évtől a szülő úgy neveli ahogy akarja a társadalomnak meg nagy eséllyel annak a részének a véleményét tapasztalja meg a gyerek amelyben a szülei is élnek és azon a környéken élő emberek véleményét ahol a szülei is élnek így az hogy jogilag nagykorú a legtöbbek életét nem befolyásolja. Na de a kérdésedre válaszolva hogy ez miért gond: Azért mert adódhatnak extrém helyzetek. Akár az hogy a gyerek elkövetett valami súlyosat vagy valami igazán durva helyzet is mint a Vietnámi háború ami tömeges gyerek gyilkosság volt és a legoptimistább statisztikák szerint is a 18-21 éves gyerekkatonák 5-ször akkora halálozási rátával rendelkeztek Vietnámba mint a rendes felnőtt katonák és igazából csak golyófogónak voltak jók pedig a 70-es években még sokkal kevésbé volt gyerek egy 18-21 éves mint manapság és az USA-ban a mélydéli államokból vitték a gyerekeket vidékről ahol a legkevésbé voltak gyerekek a 18-21 évesek. Még ennek ellenére is így alakult. Egy 18-21 éves csak jogilag és társadalmilag lehet felnőtt de pszichésen és fizikálisan és agyilag nem. Az hogy manapság társadalmilag sem az már egy másik dolog. Az pedig nem feltétlen igaz egy 22-24 évesre hogy azt tapasztalja amit én gondolok ha nekem van igazam mert lehet pont azt tapasztalja amit te. Ez hely függő is ország függő is társadalmi osztály függő is és a véletlenen is múlik. Nagy eséllyel az "életbe" kikerülő gyerekek/fiatal felnőttek azt tapasztalják amit ők maguk is várnak mert alapvetően úgy is nőttek fel.
2021. jan. 7. 21:34
 46/85 anonim ***** válasza:
1%
Én még magamat se tekintem felnőttnek pedig már 24 vagyok és nem mellesleg nem bulizok meg ilyesmi. Én minimum 24-re emelném, már csak az olyanok miatt is mint a jogsi meg ezek, minden hülyegyereknek első hogy 17 évesen megy jogsit tenni, aztán részegen balesetezve megöl másokat. Fölösleges. Maximum a szavazójogot hagynám meg 18-on, de a jogsit, cigi-pia kiadását meg ezeket minimum 24-re tenném.
2021. jan. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
100%
Hahó, 18 evesen jogsim volt, es azelott is elengedtek a szuleim egyedul "nyaralni" par napra baratokkal, sőt 16 evesen az akkori baratom is nalunk aludhatott, apam megengedte hogy belekortyoljak a sörbe, mamanal falun 14 evesen egy kupica palinkaval kezdtunk, mert az volt a szokas (ritkan voltam ott) , es jelentem, még élek. Ugy erzem, kezd mar elfajulni ez a vita, de szerencsere nem te döntesz a korhatarrol, engem meg normalisan felneveltek a szuleim, akiket imadok, de 20 evesen kirepultem a fészekből, mert nem varom el, hogy eltartsanak 30 evesen is, es ez szerintem így helyes.
2021. jan. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
96%

"az hogy jogilag nagykorú a legtöbbek életét nem befolyásolja"

"a szülő úgy neveli ahogy akarja"

Ezek a te szavaid kérdező, szóval, ha látod, hogy ez így van a "legtöbbek"nél, vagyis az átlagnál, akkor miért akarnád MINDENKI számára megváltoztatni a kórhatárt, esetleges egyes, kivételes, extrém esetek miatt? A legtöbbeket a szüleik már 15-16 éves kora óta szabadabban nevel, hisz tudják, hogy ellenkezőleg, a gyerek életét nehezíti meg a későbbiekben.

Na, de a lényeg, hogy valójában nem a gyerek kora, hanem a nevelése és körülményei és saját belátása határozzák meg, hogy ki tekint magára gyerekként/felnőttként. Az pedig, hogy jogilag nagykorú vagy sem, nem sok vizet zavar egy átlagos ember életében. Szóval a kérdésed, nem csak szimplán hülyeség (hisz milyen elfuserált egy világban élnénk, ha huszon éves embereket gyereknek titulálnánk..az sem véletlen, hogy a gyerek 15-16 éves korában el kezd lázadozni, eltávolodni, felkészülni a leválásra! Szóval nyilván akkor jön el az ideje...) de még fölösleges is! (hisz elismerted, hogy az átlagnál tök lényegtelen az, hogy nagykorú e vagy sem, és a mindenkire vonatkozó döntéseket, az átlag alapján szokták hozni, nem pedig extrém esetekre vonatkozóan)

2021. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 A kérdező kommentje:
48-as Csak hogy a nagykorúság alapvetően is inkább az extrém esetek miatt számít. Ha 14 lenne a nagykorúság nagy rá az esély hogy annyira sokat az sem változtatna az átlagon vagy ha születéstől fogva nagykorú lenne a gyerek mert nem lenne kiskorúság csak éppen az egy beteg világ lenne ahogy a mostani is az a 18-as nagykorúsággal csak kevésbé. Emiatt történhet meg az hogy a pedofilok a 18 év felettieknek mindenhol legálisan molesztálhatják de itt már a 14 éves kisgyerekeket is. Ezért lehet gyerekmunka vagy sok gyerek autóbaleset vagy az hogy egy 19 éves kisgyerek egyedül él. Csak éppen az átlag szülőnek elég az ha nem vesz autót a 19 éves gyereknek vagy ha viszonyt kezd egy felnőttel akkor elköltöznek vagy megfenyegetik a felnőttet hogy elmondják az ismerőseinek stb... Ez megoldható. Azoknál akik gyereke meg dolgozik külön él 18-19 évesen pedig ez általában él is fogadott és a társadalom aljarétegét érinti persze nekik is csak egy kisebb részük és leginkább a legalját. Ami ugyan tragédia de ha maga a család sem fogja fel hogy tragédia ha pl egy 19 éves gyereket hagynak egyedül élni stb... akkor a legtöbben hiába gondolnak erről akármit a mások élete... Ha az egészségügyet szüntetnék meg a legszegényebbek számára nagy eséllyel azzal sem foglalkozna a társadalom nagyrésze annyira hiszen őket nem érinti de például a net adó miatt hatalmas tüntetések voltak. Nem mondom hogy helyes hogy ezzel sokan nem foglalkoznak csak leírtam az okát hogy ha a társadalom többsége akár 25 éves korig is gyereknek tartaná a gyerekeket akkor sem befolyásolná nagy eséllyel az ő gyereknevelésük a jog olyan mértékben hogy az zavaró legyen számukra. Nem számít az az embereknek hogy az átlag 18 éves üdítőt sem tud tölteni magának mert amelyik elköltözik általában önállóbb és bár hiába van rengeteg ok miatt sokkal nagyobb veszélyben az első héten csak nem hal meg a költözés után ha meg mégis úgysem annak a szülőnek a gondja aki egy napra sem hagyná magára a 22 éves gyerekét. Ezen kívül a 18 éves nagykorúság régebben alakult akkoriban sem volt helytálló persze de nem volt annyira botrányos mint manapság így egy jó darabig elment aztán az emberek hozzászoktak és egyenlőre még csak elkezdődött a 18 éves nagykorúság elleni fellépés de 2021-ig nem lett nagyobb visszhangja viszont hogy mostantól mi lesz mikor lesz azt nem tudhatjuk.
2021. jan. 8. 07:32
 50/85 anonim ***** válasza:
97%

Igyekszem diplomatikus mederben tartani a mondanivalómat - kérdező.

Szerintem te egy nagyon furcsa prizmán keresztül tekintesz a világra, amivel önmagában nincs is probléma, mert jogodban áll olyan szemszögből tekinteni a világra, amilyenből neked ez jól esik. Azzal azonban nem tudok azonosulni, hogy kipattan valami a fejedből és ennek helyénvalóságáról bibliányi hozzászólásokkal próbálsz meggyőzni olyan embereket, akik betöltötték már az érintett életkorokat és sikerrel bizonyították is a megállapításaid megalapozatlanságát. Megteheted, hogy gyerekfejjel gondolkodsz - akár 50 évesen is, - de nem bölcs dolog ennek helyénvalóságáról huzamosabb időn keresztül győzködni olyan embereket, akiket nem is ismersz. Azért pedig nagyon sokan el fognak küldeni - gondolatban vagy fizikálisan - a melegebb éghajlatra, mely szerint köteles vég nélkül kitartani a gyerekét egy szülő, - ugyanis egy normálisan szocializálódott életközösség esetében az átlagosan működő modell az, hogy a gyerekben az iskoláztatásait követő időszakban felerősödik az önállósodásra törekvés és tudatosan keresi azokat a lehetőségeket, amely a családtól való külön élet megkezdésének irányába mutatnak. A tehetős, gondos szülők általában segítik ezen törekvéseinek kezdeti lépéseiben tanácsokkal, pénzügyileg, de eszük ágában sincs marasztalni a gyereket. A folytatása az szokott lenni ennek a modellnek, hogy a talpra állást követően mellérendeltségi viszony alakul bennük, ami normál esetben kölcsönös szeretettel van átitatva, majd amikor a szülők elérnek egy kort, a gyerek lép fel irányukba támogatólag. Kár, hogy ezekről az apróságokról eleddig sehol nem hallottál, olvastál, - ezért éreztem kényszert arra, hogy leírjam neked, hátha helyre billen a relé az agyadban.

2021. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!