Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "body...

Mi a véleményetek a "body positivity" dologról?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is nem tudom hogy jó helyre írom- e a kérdést, ha nem akkor nézzétek el kérlek.


Gimnazista lány vagyok, és pár hete letöltöttem a TikTok nevű alkalmazást, mert mindenki erről beszélt, gondoltam megnézem mi folyik ott. Ahogy néztem a videókat egyre több túlsúlyos lány ( főleg lányok használják szerintem) jött velem szembe, és arról beszéltek hogy mindenki fogadja el magát úgy ahogy van ( ez később fontos lesz). Láttam pár karcsú lányt is, de többségében kövéreket, és mindenki bőszen helyeselt a komment szekcióban, hogy ez menyire igaz.


Pár srác, akik felszólaltak ez ellen, hogy "a 70 kiló fölötti lányokat barátnak hívjuk", " ha én edzek akkor elvárom hogy a barátnőm is eddzen", "a lányok csak azért hordanak magasderekú nadrágot hogy lenyomja a hasukat, én pedig elmegyek edzeni, nem különböző trükköket vetek be hogy vékonyabbnak tűnjek". Én olyan tömeghisztériát, mint ami ezek alatta videók alatt ment még nem láttam. Tinédzser lányok százai próbálták meggyőzni egymást hogy őket nem érdekli a súlyuk, hiszen az csak egy szám, a kinézet a fontos. Amikor megnéztem ezeknek a lányoknak a profilját, egytől egyik duci vagy túlsúlyosokat láttam. Kommenteltem az egyik ilyen videó alá amiben a srácot próbáltam védeni valamilyen szinten. Azt írtam, hogy nem kéne ilyen szinten fikázni szerencsétlent, ez az ő véleménye, ha neki ezek az elvárásai akkor legyen. Huuuuu, hogy erre mit kaptam...:D volt aki nőgyűlölőnek nevezett, és egyszerűen nem akarták elfogadni hogy lányként mondom ezt.


Száz szónak is egy a vége, szerintem ez ilyen formában hülyeség. Én is nagyon támogatom azt a "fogadd el magad" dolgot, de szerintem már nagyon átestünk a ló túl oldalára. Ennek arról kéne szólnia hogy: ha barna szemed van ne akarj kéket, ha van egy anyajegy az arcodon akkor ne próbáld meg eltüntetni alapozóval... ilyesmik. De nem hiszem hogy az elhízást kéne támogatni ezzel.


Tudom hogy erre a kérdésre kapni fogok hideget-meleget, csak annyit kérek hogy ne kezdjünk el személyeskedni.


Tehát akkor a kérdés: ti hogy látjátok ezt?



2021. jan. 11. 13:04
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
60%

Azt, hogy amit te csinálsz, az testszégyenítés.


Lehet valaki úgy érzi magát, hogy teltebb, azt miért kell elítélni ?


Ennyi erővel aki szemüveges, szeplős stb..azt is ítéljük el ?


Mindenki olyannak néz ki, amilyennek akar, senkinek nincs joga ebbe beleszólnia.


Ezt hívják személyes szabadságnak.

2021. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%

1-es vagyok: A másiknak persze lehet igénye arra, hogy változtasson a kinézetén, testén stb, és ez pozitív dolog szerintem, DE nincs jogod akkor se beleszólni az életébe emiatt, vagy leszólni őt.


Ha valaki pl jól néz ki, dícsérd meg, ha meh esetleg nem tetszik, akkor nyilván nem kell dícsérgetni, de ne is alázd le a sárga földig.


Aki szeretne, az tesz magáért, aki nem, az nem. Fogadd el !

2021. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
79%

Lassan már "magyarul se tudunk", mert minden divatirányzatnak angol nevet kell adni.

A téged érdeklő dolgokkal (vagy melyek életedet jobbá teszik) foglalkozz szerintem, biztos vannak ilyenek is.

2021. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem szégyenítek meg semmit és senkit. Csupán nem értem hogy aki teljesen elégedett magával, miért kell bizonygatnia. A kérdésben szereplő srácnál: ő elmondta a véleményét, mégis ő volt a szar, mert ő meg így (egy ilyen lánnyal) érzi jól magát. Ezt akkor miért kell elítélni? Miért kell felháborodni ezen?
2021. jan. 11. 13:17
 5/40 anonim ***** válasza:
98%
Az a véleményem erről, hogy hányingerem van a social media-tól, pont az ilyen kényszeres magamutogatás, meg önigazolás miatt. Habár ez inkább önámítás, meg másoknak való bizonygatás, mert, ha elégedett vagy magaddal akkor mégis minek mutogatod magad, meg bizonygatod, hogy te jól érzed magad kövéren, vagy éppen kipattintva? Nevetséges :D
2021. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon rosszul látod, hogy miről kéne szólnia. A másik pedig, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hány kiló vagy hogy néz ki. Gondolom téged se piszkál senki ha vékony vagy. Azok a fiúk akik meg ezeket írták, azok egyszerűen nem jönnek össze olyan lánnyal és kész, jöjjenek össze olyannal aki tetszik nekik. El lehet menni emelett csöndben is, de valamiért az emberek úgy érzik mindig mindenbe bele kell szólni meg bele kell kötni. Gondolom unatkoznak a karanténban.
2021. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a klasszikus viccet.

Női magazin tartalomjegyzék:


10. Oldal fogadd el magad olyannak, amilyen vagy

22. Oldal Hogyan fogyj le könnyen 5 lépésben 2 hét alatt 10 kg-ot

37. Oldal Süti recept

2021. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
3-as, ez egy angol nyelvű platform, angolul mennek rajta a tartalma. Azért írtam így mert így mindenki megérti.
2021. jan. 11. 13:20
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

2 nem népszerű dolog ami fölött mindenki elsiklik:


1. A bodypositivity nem véd meg az érelzáródástól és az infarktusról


2. Ugyanúgy érvényes kellene lennie a férfiakra is, tehát lányok, az apatestet is olyan szépnek kell látnotok, mint egy kidolgozott felsőtestet, különben férfigyülőlők vagytok. :)

2021. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%
Mi a véleményetek a "body positivity" dologról? -az, hogy az egesz kezd atesni a lo tuloldalara.
2021. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!