Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "body...

Mi a véleményetek a "body positivity" dologról?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is nem tudom hogy jó helyre írom- e a kérdést, ha nem akkor nézzétek el kérlek.


Gimnazista lány vagyok, és pár hete letöltöttem a TikTok nevű alkalmazást, mert mindenki erről beszélt, gondoltam megnézem mi folyik ott. Ahogy néztem a videókat egyre több túlsúlyos lány ( főleg lányok használják szerintem) jött velem szembe, és arról beszéltek hogy mindenki fogadja el magát úgy ahogy van ( ez később fontos lesz). Láttam pár karcsú lányt is, de többségében kövéreket, és mindenki bőszen helyeselt a komment szekcióban, hogy ez menyire igaz.


Pár srác, akik felszólaltak ez ellen, hogy "a 70 kiló fölötti lányokat barátnak hívjuk", " ha én edzek akkor elvárom hogy a barátnőm is eddzen", "a lányok csak azért hordanak magasderekú nadrágot hogy lenyomja a hasukat, én pedig elmegyek edzeni, nem különböző trükköket vetek be hogy vékonyabbnak tűnjek". Én olyan tömeghisztériát, mint ami ezek alatta videók alatt ment még nem láttam. Tinédzser lányok százai próbálták meggyőzni egymást hogy őket nem érdekli a súlyuk, hiszen az csak egy szám, a kinézet a fontos. Amikor megnéztem ezeknek a lányoknak a profilját, egytől egyik duci vagy túlsúlyosokat láttam. Kommenteltem az egyik ilyen videó alá amiben a srácot próbáltam védeni valamilyen szinten. Azt írtam, hogy nem kéne ilyen szinten fikázni szerencsétlent, ez az ő véleménye, ha neki ezek az elvárásai akkor legyen. Huuuuu, hogy erre mit kaptam...:D volt aki nőgyűlölőnek nevezett, és egyszerűen nem akarták elfogadni hogy lányként mondom ezt.


Száz szónak is egy a vége, szerintem ez ilyen formában hülyeség. Én is nagyon támogatom azt a "fogadd el magad" dolgot, de szerintem már nagyon átestünk a ló túl oldalára. Ennek arról kéne szólnia hogy: ha barna szemed van ne akarj kéket, ha van egy anyajegy az arcodon akkor ne próbáld meg eltüntetni alapozóval... ilyesmik. De nem hiszem hogy az elhízást kéne támogatni ezzel.


Tudom hogy erre a kérdésre kapni fogok hideget-meleget, csak annyit kérek hogy ne kezdjünk el személyeskedni.


Tehát akkor a kérdés: ti hogy látjátok ezt?



2021. jan. 11. 13:04
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
62%
Én is alá tudom ezt támasztani, hogy "elindíthat a változás útján". Rohadt sok negatív véleményt, beszólást, grimaszt, gúnyolódást, lenézést és mindenféle rosszindulatú, bunkó, degradáló megnyilvánulást kaptam kövérként, ami sokféle hatást ért el nálam, de motiválni nem motivált. Sőt, ellenkezőleg. Nem mondom, hogy nincsen olyan, akire ezek pozitív hatással vannak és az kell neki, hogy provokatív, durva vagy akár megalázó módon kezeljek és ezzel ösztönözzék őt a változtatásra, mert ilyen is van (elvégre csomó szakember is erre épít, hogy mondjak egy népszerű embert pl. Schobert Norbi). Viszont sokakra - köztük rám is - ez negatív hatással van. Ha te éveken keresztül azzal szembesülsz, hogy téged az emberek lenéznek, csúnyának tartanak, kevesebbre tartanak, undorodnak tőled és esetleg konkrétan bántanak verbálisan vagy akár fizikálisan, akkor neked nem biztos, hogy lesz erőd arra, hogy változtass az életmódodon. Amiket a 27-es válaszoló felsorolt (gondolok itt pl. arra, hogy kiröhögnek vagy megbámulnak, kibeszélnek) az velem is mind, kivétel nélkül megtörtént. Gyerekként is hiába szerettem volna sportolni a suliban (mert volt többféle délutáni sportfoglalkozás), nem mehettem, mert kövér voltam és engem nem választottak be a csoportba, mert hát az hogy néz ki, hogy a kövér gyerek ott szerencsétlenkedik a többi között... Vagy az általános iskolás ballagásomon nem állhattam a barátaim mellett, mert engem a hátsó sorba állítottak, hogy ne látszódjon milyen ronda vagyok, "rontottam volna az összképet". Viszont még fiatal felnőttként is átéltem olyat, hogy például valaki beszólt, amiért meg mertem inni egy pohár limonádét a nyaraláson. Úgyhogy nagyon sokan annyira aggódnak az egészségedért (nyilván...), hogy ezek a fajta megnyilvánulások végigkísérik az életedet. Én utáltam magamat, minden egyes porcikámat, külső és belső tulajdonságaimat egyaránt (mert a kövér ember ugye nem csak ronda, hanem emberileg nulla, lusta, igénytelen, nincsen kitartása, akaratereje, nem tud döntést hozni, buta stb.). Én is depressziós voltam és szociális fóbiám is volt, ezek pedig így utólag azt mondom, hogy nehezebb problémák mint a túlsúly. Az élet minden területén hátrányát éreztem, mert nem mertem emberek közé menni, nem mertem emberekkel kommunikálni, rejtegettem magam stb. és bizony az életmódváltást is jelentősen hátráltatta. Viszont ennek nem kell így lennie, nem ez a normális és pont ez ellen kellene küzdeni, hogy az embernek - legyen bármilyen - legyen egészséges önértékelése.
2021. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
43%

A lányok akikről beszéltél, teli vannak fóbiákkal és feszültséggel. Ahogy a válaszokban is itt már írták rólad, hogy te sértegetsz másokat, ugyanígy értették félre direkt a srácot is, beállították gyűlölködőnek, miközben ők csinálják ezt.


Olyan bolond mozgalom, mint rengeteg más amik mostanában mennek. Nem számít, milyen mozgalmat indítanak, mindent el fognak rontani, és át megy valami másba.

2021. jan. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
"Elindít a változás útján" Igen, szegényt Adele-t is hogy támogatták, mikor úgy döntött, változtat :D
2021. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ő nem azt mondta, hogy ne csúfoljatok, fogyni akarok, hanem csak lefogyott.
2021. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%
Ha valaki úgy érzi, hogy dagadékként szexi és egészséges az tök jó, de azért ne én legyek a gci, mert nem látom annak
2021. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem vagy getzi, ha nem látod annak, nem is ezt kérik. Csak bánj vele úgy, mint egy normális emberrel. Ne bántsd. Nem kell szeretni, de támadni sem.
2021. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
22%
35-ös. Nem vagy az, ha annak látod, akkor vagy az, ha ezt a véleményed befolyásolja azt, hogy mint ember, hogy bánsz vele. Oké neked nem szexi, nem akarsz összejönn9 vele és ennyi. Biztos te sem vagy mindenkinek szexi, de neked sem esne jól, ha minden ember, aki meglátna és nem tartana szexinek, csúnyán nézne rád, kirekesztene, esetleg csúfolna is, csak azért mert neki épp nem jön be az, amilyen te vagy
2021. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
49%
De miért kéne dagadtként elfogadnod magad? A dagadtak undorítónak, a strandon is borzalmas látni, ahogy fürdőruhában ott vannak.
2021. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
50%
Az hogy valaki kövéren érzi jól magát hazugság kövérnek lenni szar.
2021. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, neked meg a fejed ronda, és nyakig felöltözve is rontod a szépet, mégsem bánt senki.
2021. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!