Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "body...

Mi a véleményetek a "body positivity" dologról?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is nem tudom hogy jó helyre írom- e a kérdést, ha nem akkor nézzétek el kérlek.


Gimnazista lány vagyok, és pár hete letöltöttem a TikTok nevű alkalmazást, mert mindenki erről beszélt, gondoltam megnézem mi folyik ott. Ahogy néztem a videókat egyre több túlsúlyos lány ( főleg lányok használják szerintem) jött velem szembe, és arról beszéltek hogy mindenki fogadja el magát úgy ahogy van ( ez később fontos lesz). Láttam pár karcsú lányt is, de többségében kövéreket, és mindenki bőszen helyeselt a komment szekcióban, hogy ez menyire igaz.


Pár srác, akik felszólaltak ez ellen, hogy "a 70 kiló fölötti lányokat barátnak hívjuk", " ha én edzek akkor elvárom hogy a barátnőm is eddzen", "a lányok csak azért hordanak magasderekú nadrágot hogy lenyomja a hasukat, én pedig elmegyek edzeni, nem különböző trükköket vetek be hogy vékonyabbnak tűnjek". Én olyan tömeghisztériát, mint ami ezek alatta videók alatt ment még nem láttam. Tinédzser lányok százai próbálták meggyőzni egymást hogy őket nem érdekli a súlyuk, hiszen az csak egy szám, a kinézet a fontos. Amikor megnéztem ezeknek a lányoknak a profilját, egytől egyik duci vagy túlsúlyosokat láttam. Kommenteltem az egyik ilyen videó alá amiben a srácot próbáltam védeni valamilyen szinten. Azt írtam, hogy nem kéne ilyen szinten fikázni szerencsétlent, ez az ő véleménye, ha neki ezek az elvárásai akkor legyen. Huuuuu, hogy erre mit kaptam...:D volt aki nőgyűlölőnek nevezett, és egyszerűen nem akarták elfogadni hogy lányként mondom ezt.


Száz szónak is egy a vége, szerintem ez ilyen formában hülyeség. Én is nagyon támogatom azt a "fogadd el magad" dolgot, de szerintem már nagyon átestünk a ló túl oldalára. Ennek arról kéne szólnia hogy: ha barna szemed van ne akarj kéket, ha van egy anyajegy az arcodon akkor ne próbáld meg eltüntetni alapozóval... ilyesmik. De nem hiszem hogy az elhízást kéne támogatni ezzel.


Tudom hogy erre a kérdésre kapni fogok hideget-meleget, csak annyit kérek hogy ne kezdjünk el személyeskedni.


Tehát akkor a kérdés: ti hogy látjátok ezt?



2021. jan. 11. 13:04
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
96%
20 vagyok: nyilván ez fordítva is igaz, az se jó, amikor egy nő mondogatja azt kontextus nélkül, hogy a férfi x kiló alatt csak karácsonyfadísz, vagy leférfiatlanoz vkit azért, mert nem nőtt 180 centinél magasabbra.
2021. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
37%

Magyarországon ez jó divat lenne, itt az emberek nagyrésze elhízott igénytelen zsíros gusztustalan disznó. Ha pedig meg mered mondani,hogy talán ne a McDonald's legyen a napi étkezésének 60%-a, akkor még meg van sértődve. A legjobb amikor genetikával meg ilyesmivel jönnek xD.


Én sportos, helyes srác vagyok, egy képen nem mutatkoznék dagadt kockával.

2021. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Kocával*.
2021. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
75%

Soha semmilyen korulmenyek kozott nem kavarnék túlsúlyos lánnyal. Betegség vagy mentális gyengeség, engem nem érdekel, de nem vonz, ez ellen nem tudok mit tenni.

Emellett egészségtelennek tartom, és társadalmilag káros jelenségnek.

2021. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
76%

Nagyjából azt gondolom, amit a 18-as és a 20-as válaszolók, úgyhogy ezt nem ismételném meg.

Csak annyit kérdeznék, hogy miért gondolják úgy többen, hogy pl. a kérdésben említett túlsúlyos lányok vagy hasonló emberek “magamutogatása” mégis miért számít a túlsúlyt, elhízást és egészségtelen életmódot propagáló, népszerűsítő és támogató tevékenységnek? Nem mondom, hogy soha senki nem készített még ilyen jellegű tartalmat és nyilván ismerjük a “csak a kutyák játszanak csontokkal”-t és társait. Viszont a legtöbb esetben egyáltalán nem az történik, hogy kiáll valaki a kamera elé és elmondja, hogy “kövér vagyok, ez így a jó, legyetek kövérek ti is” vagy mit tudjam én... Hanem szimplán ezek az emberek tartalmakat gyártanak a különböző social media felületekre, amiken keresztül megmutatják magukat, az életmódjukat, a szemléletmódjukat, a véleményüket és reflektálnak magukra, társadalmi jelenségekre, szituációkra. Ha valami konkrét dolog elhangzik, akkor az is többnyire csak személyes élmény, tapasztalat, érzések vagy vélemények, hogy pl. ő így tudta magát elfogadni, mi segített neki, mit hogyan élt meg és hasonlók. “Legdurvább” esetben pedig üzen azoknak, akik hasonló helyzetben vannak. Én még senki szájából nem hallottam olyat, ami ténylegesen arról szólna, hogy az elhízást támogatnák. Szimplán a maguk valójában megmutatják magukat, mint akárki más. Annyi, hogy ők túlsúlyosak. Viszont itt jön képbe a body positivity.

2021. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Amúgy sose lesz olyan, ami mindenkinek megfelel. A lényeg, hogy te jól érezd magad. Az embereknek minden baj, ha kövér vagy akkor az, ha sovány, akkor az, ha hosszú a hajad, ha rövid a hajad, ha húst eszel, ha vegán vagy.... stb lehetne még sorolni. Bár utóbbinál se az a baj, ha valaki vegán, hanem ha nekedesik, hogy te miért eszel húst, miért nem vagy az.

Viszont amikor valaki elfogadja magát, akkor azt is elfogadja, hogy lesznek akik cikizik vagy beszólnak a döntése miatt. És ez nem csak a súlyra vonatkozik, a tetkósokat, pircingeseket is bántják, ha már a külsőségeknél tartunk.

2021. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
76%

Nem azért, de amikor szép, sovány emberek a kövéreken sopánkodnak, az valamiért nekem is önigazolásnak tűnik. Én is hülyeségnek tartok egy csomó dolgot, és egyszerűen nem foglalkozom vele.


Body positivity nem arról szól, hogy lásd a másikat szépnek, hanem fogadd el, hogy a másik szépnek látja saját magát. És ne bántsd. Talán óvóda után ezt már nem kéne mondani az embereknek, de mégis.


A body positivity azért fontos, mert elindíthat a változás útján. Ha valaki depressziós, mert mindenki bántja és beszól neki, a bánatát kajába fogja fojtani. Ha valakit csak egyszerűen nem piszkálnak emiatt, esetleg jól is érzi magát, az motivált is lehet, hogy fogyjon. Engem legalább is az indított el, mikor bekerültem egy segítő közegbe, akik nem a testsúlyomat látták.


Pár hete volt itt egy kérdés, hogy mit csinálnának az emberek, ha látnának egy kövér nőt futni a parkban. Nem arról szóltak a válaszok, hogy „hú de jó, tesz az egészségéért”, hanem hogy malac, bereng a föld, stb. Változtatna, és ezt kapja. (Mellesleg senki nem aggódik idegenek egészsége miatt, ez egy nagyon átlátszó kamu indok.)


Nekem 40 kilót le kellett adnom. És mikor még csak 18 kiló mínuszban voltam, és tök boldog voltam, akkor is megnéztek, hogy minek örülök, hisz dagadt vagyok. A fogyás nem egyik napról a másikra megy, súlytól függően 1-2 év is lehet, és el kell fogadnod magad minden egyes lépésnél. Erről szólna a body positivity. Mikor 40 kiló túlsúllyal ettem a pizzát, kiröhögtek. Naná, hogy dagadt. Mikor már „csak” 22 kilóval ettem a párolt zöldséget, kiröhögtek. Mit hisz, attól lefogy?


Egész végig csak azt nem értettem, hogy miért kell velem foglalkozni?

2021. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
53%
A mozgalom jó lehetne, amputáltak, sebhelyesek stb számára sok segítséget nyújthatna. Sajnos már egybeolvadt a kövér nők vergődésével, hála pl Tess Holydaynak és hasonlóan nagysúlyú társainak.
2021. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
46%
"A body positivity azért fontos, mert elindíthat a változás útján" Épp ellenkezőleg, meg akar akadályozni benne. Fogalmad sincs az egészről, csak sajnáltatod itt magad te is.
2021. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
79%
Pont írtam, hogy engem ez indított el. Amikor utáltam magam, csak zabáltam. Amikor elfogadtam magam, akkor lett erőm, hogy jobb legyek és kitartsak.
2021. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!