Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elengednétek a 22 éves gyereke...

Elengednétek a 22 éves gyereketeket felnőtt felügyelete nélkül pár napra nyaralni a barátaival az országon belül?

Figyelt kérdés
A kérdés nem rólam szól!

2021. jan. 14. 13:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/158 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, itt arról van szó, hogy egy 22 évesnek már le kellett volna válnia a szüleiről. Értjük, hogy mi a felnőtt definíciója, meg a nagykorúság közötti különbség, de azért tinédzser kortól kezdve 18-19 éves korra az az egészséges, ha önálló életre kész, tehát felnőtt az illető. 22 évesen a legtöbb ember dolgozik, vagy továbbtanul másik városban egyedül, párkapcsolatban él, sőt, van, akinek gyereke van. Egy 22 éves mentálisan egészséges embernél FEL SEM MERÜL, hogy kísérgetni kelljen egy felnőttnek- hisz már ő maga is az. Inenntől kezdve a kérdésed értelmetlen.


Ha a szülei megbízhatatlannak tartják felnőtt korára, az pedig az ő kudarcuk. Nem 22 évesen kellene kísérgetnie egy 50 éves embernek, attól tartva, hogy csinál valamit. És ha még 30 éves korában is éretlen lesz szerintük? Vagy 40? Illetve nézzük az illető szemszögét is: ha nem alakult ki benne a vágy, hogy ekkorra leszakadjon a szüleitől, és őt magát nem háborítja fel ez az egész kérdés, akkor is nagy a baj.

2021. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/158 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a felnőtt és a jogilag nagykorú ugyanaz tulajdonképpen. Az egyetlen különbség, hogy (szerintem tévesen) a felnőtt jelzőt az érett emberek megkülönböztetésére is szokták használni, míg ha azt mondod jogilag nagykorú, azzal egyértelműen a törvény által meghatározottak szerinti legalább 18 éves emberre gondolsz.
2021. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/158 anonim ***** válasza:
100%

21: 5*-os megállapítás!


"Ha a szülei megbízhatatlannak tartják felnőtt korára, az pedig az ő kudarcuk."

2021. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/158 anonim ***** válasza:
98%

Eloszor is egy 22.eves, mar nem gyerek ... nem kell elengedni, akkor megy el amikor akar. Ha nem engedik el, az a szemelyes szabadsag korlatozasa. Felnott embereknel ez mar inkabb jogi kategoria.

Magyarul: egy felnott embert mar nem lehet korlatozni, azt csinal amit akar.

2021. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/158 A kérdező kommentje:
16-os 18-19 évesnél még egyértelműen gyerekről beszélünk ezért ott vitának arról hogy felnőtt e nem igazán volna értelme legfeljebb 20-22 év közt még itt Magyarországon is. Na de ez most nem egy felnőtt gyerek vita a kérdés nem erről szól. 17-es az pedig nagyon szomorú ha egy 16 éves kisgyereket három hétre elengedtek külföldre bár ez szerintem nem igaz.
2021. jan. 14. 14:11
 26/158 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, akkor a 22évest pl. országgyűlési választásokra is elkísérik a szülei, és ők húzzák be az X-et a megfelelő helyre...???


Ez egyszerűen agyrém! Esetleg pelenkázzák is esténként?

2021. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/158 anonim ***** válasza:
99%

16éves az KISgyerek...??


kérdező, leleplezted magad - te vagy a hülye szülő!

2021. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/158 A kérdező kommentje:
22-es csak akkor lenne ugyanaz ha feljebb emelnék a nagykorúságot bár még akkor sem teljesen mert abban elég nagyok az eltérések hogy az emberek hány éves kortól tartanak valakit felnőttnek és itt most nem arra gondolok hogy érett e mert egy 30 éves is lehet éretlen.
2021. jan. 14. 14:13
 29/158 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok, külön élek, felsőoktatásban tanulok, dolgozok.

Anyának csak annyit szoktam mondani, hogy pl. nyáron Rómába készülünk. De elkérezkedni??? Amikor megvettem a kocsimat egy évvel ezelőtt napokig rosszul volt 20 millió indokot felsorolt személyesen és telefonon is, hogy miért ne vegyem meg, ettől meg megvettem. Felnőtt vagyok, meghallgattam a véleményét de ennyi, nem vártam a jóvá hagyására, szép is lenne ha ennyi idősen mindent úgy csinálnék ahogy neki tetszik, neked is bele kell törődnöd, hogy lesz még bőven a fiadnak tőled eltérő véleménye.(igen olvastam, hogy nem rólad van szó, de sajnos te is ilyen leszel a véleményed alapján)

2021. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/158 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdés nyilvánvalóan olyan helyzetre

és olyan családokra vonatkozik ahol a gyereket 22 évesen nem tartják felnőttnek és vagy maga a gyerek is elfogadja ezt vagy nincs önálló keresete. Na most a 22 évesek felének a statisztikák szerint Magyarországon nincs önálló keresete azaz ha a szülő nem ad pénzt nem megy nyaralni a gyerek.

2021. jan. 14. 14:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!