Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elengednétek a 22 éves gyereke...

Elengednétek a 22 éves gyereketeket felnőtt felügyelete nélkül pár napra nyaralni a barátaival az országon belül?

Figyelt kérdés
A kérdés nem rólam szól!

2021. jan. 14. 13:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/158 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen egyedül elutaztam Olaszországba éjszakai vonattal, a szüleimtől egy fillért nem kértem rá, mert volt saját jövedelmem, megtakarításom, abból fizettem. Ők már csak a kész tényekkel szembesültek, hogy megvan a vonatjegy oda-vissza, és utazok. Óriási élmény volt, megőriztem a jegyet, a főiskolai szakmai gyakorlatomhoz és a szakdolgozatomhoz az úton készült videóanyagot használtam fel.
2021. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/158 anonim ***** válasza:
100%
Jogi szempontbol oda megy ahova akar ... ha nem engedi a szulo, az jogi ertelemben a szemelyes szabadsag korlatozasa.
2021. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/158 A kérdező kommentje:
52-es 37-es és 39-es válaszom olvasd el megint!
2021. jan. 14. 14:45
 54/158 anonim ***** válasza:
100%
Uncsi mar! Minden kerdesdre megkaptad a valaszt ... csipegesd ossze.
2021. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/158 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy gyerek élősködik a szülein indokolatlanul (tehát nem egy magatehetetlen emberről beszélünk), akkor az a szülei hibája is, hogy hagyják.
2021. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/158 anonim ***** válasza:
98%

A kérdés röhejes. Felnőttnek miért kéne felnőtt kíséret? Mentálisan sérült, gyámság alatt van?

Meddig kell még ezt a gittet rágni? *facepalm*

2021. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/158 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat ennyi elég volt! Egyértelmű választ kaptam.
2021. jan. 14. 14:52
 58/158 anonim ***** válasza:
100%
52: Pontosan! Csak azt nem értem, hogy ezt a kérdező hogy nem képes felfogni...???
2021. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/158 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, nálad valami nagyon nincs rendben a "toronyban".
2021. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/158 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, láttam, hogy nem vársz többet, de talán releváns még az én válaszom is, mert az első vagyok, aki pont ugyanilyen helyzetben voltam a válaszolók közül.


25 éves koromig nem dolgoztam (diákmunkát sem, nyáron sem sehol), hazavittem a szennyest az első évben az egyetemen (20 éves koromig), a vizsgák előtt és után felhívtam a szüleimet, otthonról hoztam az ennivalót (úgy heti három napra), az Erasmusra menetelem előtt elsírtam magam, mert apukám olyan cipőt akart nekem venni, ami nem tetszett (az üzletben, mint egy hat éves :P). Tehát a mintapéldája voltam annak, amit a kérdező kérdez, főleg azért, mert a szüleim nagyon sokáig (gimi alatt - 19 éves koromig) nem engedtek el sehova.


De egyetem alatt elengedtek bárhova, ahova akartam menni. Kaptam egy havi összeget, amiből úgy gazdálkodtam, ahogy akartam. A harmadik félévben pedig kimentem külföldre és felnőttebbként tértem haza. (Pedig a nagyszüleim folyamatosan aggódtak, hogy éhen fogok halni, nyilván semmi alapja nem volt, szendvicset tudtam magamnak csinálni, mosni, vasalni, takarítani is tudok, ha nincs más választásom, sőt elég jól főzök is :P).


Most 29 éves vagyok és vannak velem egyidős olyan barátnőim, akik otthon laknak a szüleikkel és ugyanazt látom, mint nálam annó, hogy "teljesen éretlenek", eszükbe nem jut, hogy segítsenek a szülőknek, mondjuk kiszolgálni a vendégeket (nyilván csak akkor látom a családi dinamikát, mikor ott vagyok, de a 60 éves szülő szolgál fel, én meg folyton azon filózok, hogy fel kéne-e állnom segíteni vagy üljek - persze aztán nem bírom ki és felállok). Ha nem engedik el a gyerekeket nem is tud felnőni.

2021. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!