Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogják egyesek a gyerekk...

Miért fogják egyesek a gyerekkorukra, a szüleikre, a génjeikre és lényegében bármire, hogy nem vitték az életben semmire és még azt sem voltak képesek megcsinálni, ami egyáltalán nem függvénye ezeknek a dolgoknak?

Figyelt kérdés
Miért jó a sorsban hinni?
2021. jan. 28. 10:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Fejben kell erosnek lenni
2021. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nincsenek jó génjeim egyáltalán... Azt nem értem, miért kell azt gondolni, hogy attól, hogy valami hat az ember életére, szükségszerűen teljes mértékben befolyásolja is azt és szükségszerűen nem lehet ellene tenni semmit.


Én nem arról beszélek, hogy nem hathat a gyerekkor arra, hogy az ember milyen felnőtt lesz. Vagy épp a genetika... Fejlődéslélektani alapvetés, hogy a környezet, a gének és a nevelés együtt alakítják a fejlődést. De miért kell mindig emögé bújni, miért kell az embereknek az egész életét azalá rendelni, ami történt velük? Tényleg ennyire el kell kényelmesedni, hogy nem lehet megpróbálni felnőttként csiszolni azon a bizonyos hozományon, helyette folyamatosan játszani kell a tehetetlen mártírt?


Tisztelet a kivételnek.

2021. jan. 28. 11:40
 13/26 A kérdező kommentje:
Miért jó nektek arra fogni, hogy a másik előrébb van, hogy biztosan jobb családdal/génekkel/bármivel áldotta meg az ég? Miért kell győzködnie az embernek magát, hogy ő képtelen dolgokra, mert más eltolta neki az életét?
2021. jan. 28. 11:42
 14/26 anonim ***** válasza:
18%

Mindenki arra képes, hogy össze lett szerelve. Egy Trabant Trabantként tud működni, nyilván gyengébb teljesítménnyel, mint egy Porsche.


Lehet ezért a Trabantot hibáztatni ? Nem. A szerelőt annál inkább.


De az állatvilágban sincsenek egyenlő esélyek. Vannak a vadállatok, és zsákmányállatok. Zebraként születtél ? Szívás. Futhatsz az oroszlán elől életed végéig.

2021. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
11%
Legjobban azt sajnalom felek kimutatni erzelmeim es elengedek magam mellett mindenkit mert ez eget belem gyerekoromba, hogy szerethetlen vagyok.. es en soha nem kaphatom meg a boldogsagot.. na ezert kell egy kivalo szakember lelkemnek
2021. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
7%
Lelki gatak azert vanak hogy kedontsuk oket
2021. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
37%
Legalabb le tudtam írni onbizalmam hianyanak okát.. munkamban sikeres vagyok mostmar szeretnek maganeletemben is azza válni
2021. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%
Ha valkinek van tapasztapalata, hogyan szamolta fel magaban tombolo vihart az szivesen olvasom
2021. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%

Nekem leginkább a tanulmányaimat hátráltatta hogy nonstop veszekedtek vagy bántottak engem hajnali háromig egészen 18-19 éves koromig és nagyon hamar kellett dolgozni mennem igy középsuliban kb aludtam mégsem lett az érettségimben csak 1 db 3-as

De eléggé megcsappantja a lehetöségeket h csoro vagy vernek otthon vagy másképp bántanak és háromnál elöbb ritkán feküdsz le aludni még 7évesen is.

Ritkán volt olyan hely ahol tanulhattam a tanuloszobán max de ott meg a osztálytársak csesztettek vagy a nagyobbak mert nem voltam kommunikativ.

De lehet rá tett még egx lapáttal hogy molesztáltak de ezen nagyon soká tudtam tultenni magamat hátráltatott az élet minden területén.

Most hogy stabilan dolgozok én sajnos azon filóztam hogy nem én tehettem erről hogy nem volt pénzem gyerekként tanulni és hely sem volt ahol hagytak volna tanulni fejlődni. Most vannak olyan lehetőségek amiket mások 7-8évesen megtehettek.

Egyedül édesanyámat sajnálom de ha hamarabb elhagyja az apámat lehet hogy utcára kerültünk volna, de ugy felnöni hogy lelkinyomorult legyek. Hát nem tudom de az biztos hogy nem fogok ilyen körülmények közé gyereket szülni.

Ahogy lesznek gyerekeim nekik igyekszem megadni amit nekem nem tudtak söt két nyelven fognak tanulni és megadok lehetőségeket.

Csak erre spórolok hogy nekik majd jó legyen.

2021. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Legy mindig magabiztos... ha ketelkedsz kepessegeidben akkor mar elnseg nyer Ezt ugy fogalmaztak meg ami nem ol meg az megerosit.. Amit tuleltel mindig merithetsz eroforrasat
2021. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!