Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1 ember vagy 100 kutya? (a...

1 ember vagy 100 kutya? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, hogy jelen korunkban mennyire megnőtt az állatok eszmei értéke, amivel egyet értek. Ám ebből következik a kérdés. Az egyik süllyedő hajón 100 kutya van, a másikon 1 ember. Melyiket választanátok kimentésre? (csak egyet lehet) Úgy gondolom, hogy 50 évvel ezelőtt ez nem volt kérdés mert a válasz egyértelmű volt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, semmilyen vitát nem akarok ezzel generálni, kérem a válaszolókat, ők is vegyék ezt figyelembe, tartsuk tiszteletben a másik véleményét!

2021. febr. 1. 12:39
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
A félreértés elkerüésére, nem tudjátok ki az ember, lehet egy sorozat gyilkos, lehet egy szülő akit otthon 5 gyerek vár, vagy akár egy 4 éves gyerek. A kutyákról sem tudjátok, hogy milyenek, vagy hogy hogy kerültek oda, vagy hogy gazdára támadtak, vagy családi kutya, vagy veszett az összes stb. Csak annyit tudtok, hogy az egyiken 100 kutya, másikon egy ember van.
2021. febr. 1. 13:08
 12/39 anonim ***** válasza:
31%
Az én lelkiismeretem nem engedné, hogy az embert mentsem meg 100 kutya haláláért cserében. Számomra egy idegen ember egyenlő egy vadállattal.
2021. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
32%
Hat ez nagyban függ attol,hogy ki az az ember. Esetleg az en kutyam is ott van-e a 100 kozott..
2021. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
54%

Tehát aki ember az kihasznál, bánt és elhagy.


Ügyes van hogy a negatív tapasztalataidat kivetíted ismeretlenül minden emberrel.

Kívánom legyen 100 kutyád egy süllyedő hajón és mentsd ki az összeset egyedül, és még véletlenül se kérd másik ember segítségét.

2021. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
58%

Akik a kutyákat választanák, mit éreznének olyankor, amikor őket nem mentené meg senki, mert a kutyákat jobban szeretik?

Nyilván te is a másik emberre számítasz, ugyanúgy rád is számítanak mások, hiába szereted a kutyákat, ők akkor is állatok.

Nekem is van pl cicám, mindent megtennék érte, viszont ilyen helyzetben akkor is tudnám hogy egy ember akkor is ember. Az emberek csak egymásra számíthatnak a legtöbb helyzetben.

2021. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
57%
Gyorsan kimenteném az embert aztán visszamennék kiengedni a kutyákat a zárt kabinokból, amennyire időm van.
2021. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
31%
áá, nyugi, ha kihúzna bárki a vízből visszaugranék... ha egyszer már meghalhatnék, minek éljek tovább? és persze, az ember biztos kihúzna a vízből, mert ilyen jólelkű teremtmény, majd benyújtja a számlát érte... nem tudok olyan helyzetet felidézni rövid életemben, amikor számíthattam volna bármilyen emberre...
2021. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
86%
Én meg tudok sok olyan helyzetet mondani, amikor számíthattam emberekre.
2021. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
51%
Aki azt mondja, hogy a kutyákat, akkor is azt mondaná, ha ő lenne az az ember, akit meg kell menteni, hogy inkább az ebeket? És ha erre is azt mondja, hogy igen, akkor adja el mindenét, és ajándékozza a pénzt egy menhelynek, ő meg menjen a híd alá meghalni. Mert különben csak egy képmutató barom.
2021. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
80%

19

Rendszeresen adakozok menhelyeknek. A kérdés pedig nem erről a verzióról szólt, tehát nekünk kell megmenteni egy embert/100 kutyát, nem fordítva. Elméleti kérdés volt, így tök felesleges másféle verziókkal jönni.

2021. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!