Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1 ember vagy 100 kutya? (a...

1 ember vagy 100 kutya? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, hogy jelen korunkban mennyire megnőtt az állatok eszmei értéke, amivel egyet értek. Ám ebből következik a kérdés. Az egyik süllyedő hajón 100 kutya van, a másikon 1 ember. Melyiket választanátok kimentésre? (csak egyet lehet) Úgy gondolom, hogy 50 évvel ezelőtt ez nem volt kérdés mert a válasz egyértelmű volt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, semmilyen vitát nem akarok ezzel generálni, kérem a válaszolókat, ők is vegyék ezt figyelembe, tartsuk tiszteletben a másik véleményét!

2021. febr. 1. 12:39
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
40%
Ha 100 patkány vagy 100 tojóstyúk lenne a másik hajón, akkor is azt mentenétek vajon, vagy csak a kutya élvez pozitív diszkriminációt az állatok között? Miért is? He?
2021. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
22%
21-es, a patkány menekül magától is, a tojóstyúk meg élelmiszer. :-)
2021. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
43%

Csak szólok, hogy aki a kutyàkat mentené meg az ember helyett, az a BTK. szerint bűntettet követ el (segítségnyújtás elmulasztása), és mehet a börtönbe pár évre.


"166. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan SZEMÉLYNEK, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van"

bűntett: 3 év: a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.

2021. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
50%

23

Süllyedő hajóról van szó, ahol te és egy másik ember van, illetve 100 kutya. Egyrészt senki sem fogja tudni, hogy a másik meghalt, másrészt nem lenne szemtanú.

2021. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
50%
Szóval hiába nagy itt a pofátok szokás szerint, mindenki az embert mentené, mert az kutya kötelessége, nem opció!
2021. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
50%

25

Attól, mert valami a törvénybe ütközik, még megtehetem. Eddig is megtettem. Nem törvény szerint élek.

2021. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
68%

A tűzoltók is, amikor egy lakásban tűz van, és meg kell menteni az ott tartózkodókat, kiket mentenek ki először?

Természetesen az embereket, a gyerekeket, és ha ők biztonságban vannak, akkor jön a többi, az állatokkal együtt.

Fura is lenne, ha a tűzoltó a kutyát mentené ki, az ember meg elégne. És jól meg is kapná a magáét érte.

(Ezt csak hasonlatként hoztam fel, tudom jól, hogy nem ez volt a kérdés. De érdemes belegondolni, hogy ott is tudják, hogy az ember az ember.)

2021. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ösztönösen minden élőlény a saját fajtársát menti veszélyhelyzetben, ezt pedig felülírhatják más körülmények.

A kérdés elméleti, tegyük fel, hogy ugyanolyanok a körülmények.

De ha mondjuk más körülmények lennének, itt jött már pár példa, mi boríthatná ezt a mentési ösztönt.

De pl. boríthatja a helyzetet az is, ha mondjuk a bajban lévő ember a hajó alján van, a kutyák meg a felszínhez közelebbi kabinban.

Az ösztön azt diktálja, hogy ugyanolyan körülmények esetén az embert mentsük, ha semmit nem tudunk egyikről sem semmit, de a részletek ismeretében már a túlélés esélye is beleszól ebbe. Ráadásul hivatalos mentőegységek elméletileg a saját életük kockáztatásával nem menthetnek például. Pár éve volt egy cikk, hogy a mentőszolgálatot akik riasztották, meg is fenyegették ott a környéken, ők pedig megvárták a rendőri kíséretet, mert a testi épségük veszélyben volt, így viszont akihez hívták őket, meghalt. Ha a kedves rokonság nem ilyen agresszív, a mentőknek nem kell rendőri védelem, a beteg talán nem halt volna meg.

2021. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
28%
Kutyákat.
2021. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
37%
Kutyát.
2021. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!