Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért elítélendő ha egy nő...

Miért elítélendő ha egy nő nem szeretne gyereket és családon se gondolkozik?

Figyelt kérdés
Sokszor belefutok itt is olyan kérdésekbe, hogy "a kolléganőm 40 feletti és miért nem akar szülni?", vagy "akiknek nem a gyerek az életcélja annak mi?" mintha tényleg bármi köze lenne ehhez miközben ez egyértelműen magánügy. Most tényleg sokan úgy gondolják, hogy egy nőnek egy a gyerekvállalás lehet mint életcél semmi más meg család alapítás? Szerintem akik ilyenekben gondolkodnak nem látnak bele abba, hogy azért a gyerekszülés nem csak boldogság meg öröm hanem 9 hónap fájdalom, teher, szülés is maga fájdalmas és komplikációk is adódhatnak, annyiszor hallani, hogy bekattant az anyuka és meggyilkolta a gyereket miután megszülte majd elásta. Sokan úgy mernek vitatkozni egyes nőkkel ezen, hogy már kezdek félni az emberektől szinte. Ez miért szúrná a szemét egy tök idegennek akivel még baráti viszonyt sem alkotok, hogy nem szeretnék gyereket hiába mondják hogy meggondolom (amit utálok) de nem fogom mivel nem ők élik az életemet és nem tudják ezt így megállapítani, meg attól hogy pont én pl. nem fogok szülni attól még ott egy csomó nő aki még igen. Annyira elítélendők néha ezzel az emberek. ÉS hiába is szül az nő utána egyből kapja a "mikor jön a második és a harmadik baba" kérdéseket mintha ez ilyen pletyka lenne már. Miért kell egyes embereknek ennyire áskálódni mások életében és olyanok miatt elítélni őket amihez semmi közük. A legjobb, egyszer olvastam egy olyan kérdést valahogy ami akkora patáliát indított, miszerint egy nő akkor is önző ha nem akar gyereket mivel a teste erre lett kitalálva és egy élettől fosztaná meg a lehetőséget mert önző...am ez nagyon nem hiszem hogy így lenne.Ti találkoztatok már ilyen áskálódó emberekkel akik leszóltak titeket mert nem akartok gyereket? Pasikat viszont ennyire nem ítélik el ahogy néztem, nem kellt ekkora visszhangot talán de tévedhetek.

2021. febr. 18. 07:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
#9-es, 8-as vagyok: detto. Pl. egyik ősrégi barátnőmmel laposodott el a viszony, miután szült. Megkérdezem tőle, Ő hogy van, erre elkezdi mesélni, hogy a gyerekek mit csinálnak éppen, mint egy napi jelentésben. A mai napig nem tudom, hogy a barátnőmmel mi van, mert egyből a gyerekre kanyarodik vissza, bármilyen témáról, és amit én mondok az nem érdekes, mert nem tartalmazza a kulcsszavakat: "büfi", "cici", "fürcsi", "kajcsi", stb. Persze, meséljen róluk, de hogy semmi másról nem lehet vele beszélni az ég adta világon, azért az baromira fárasztó...
2021. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

11! Ezt én is észrevettem. Azelőtt baromi jókat tudtunk dumálni és nevetni bármin, de már csak egész nap azt hallgatom amikor találkoztunk, hogy fáradt, mert a gyerek nem alszik, most jön a foga, most fáj a hasa, most nem eszik, már vizet iszik, kifolyt a pelenkából valami, nem folyt ki.


Igazából az egész élete egy bazi nagy panaszkodás meg hogy mennyire fárasztó ez az egész és mennyire tele a töke. Aztán a végén hozzáteszi, hogy "de azért megérte". Én meg csak nézek, hogy akkor mi az anyádééér' panaszkodsz folyamatosan???

2021. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

#12-es: ezen felröhögtem :D

Hát, nem tudom... tényleg megértem, ha valaki fáradt, azt is, ha kikészíti az állandó készenlét, de egyesek agya teljesen átkattan.

Rengeteg olyan nőt ismerek, akinél az anyaság teljesen normális keretek között mozog: a gyerek a minden, egyértelmű, de mellette nem hanyagolja el a párját, ugyanolyan jó társaság, mint szülés előtt volt, és megvan a saját akarata.

Nem hiszem, hogy az a jobb szülő, aki nem lát tovább az etetőszéknél. Egyébként, pont ez az utóbbi típus az, aki szörnyen tapintatlan mások irányában, és úgy el van varázsolva, hogy élőtől-holttól kérdezgeti, hogy mikor akar már gyereket...függetlenül attól, hogy akar-e / tud-e szülni az illető.

2021. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

Én is megértő vagyok egy bizonyos szintig, még fel is ajánlottam neki akkor, hogy szóljon ha kellek, segítek amiben tudok.

Ráadásul szerintem ő egy kicsit meg is kattant, mert rájött, hogy élni kellett volna még, ennek ellenére már azt mondogatja, hogy mikor lesz megint "pocakos".


Az a baj, hogy nem veszik észre sokan, de ez a felfogás baromira tönkreteszi az emberi kapcsolatokat, mert távolodnak el a barátok, a rokonok, plusz egy idő után a férjek is.

Ő is tipikusan az az ember aki elvárja, hogy mindenki körülötte pattogjon, mert letett màr valamit az asztalra.

Múltkor a 85 éves nagypapámnak is mondta, hogy már ő is teljes értékű családtag, mert szült neki egy dédunokát. Akkor is mondtam neki, hogy azt hittem maguknak szülte a gyereket mert akarták, nem másoknak.


Rengeteg ilyesmi megnyilvánulása volt, ami miatt nagyon megromlott az addigi jó kapcsolatunk.

2021. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
20%
A gyerektelenek között pont ugyanannyi intolerans, idegesítő ember van, mint a gyereket vállalók között, én sose értettem ezt a fajta megkülönböztetést.... mitől lenne vki jobb vagy kevésbé jó ember önmagában attól, hogy vállal-e gyereket vagy sem?
2021. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nahát Köszönöm a sok értelmes választ.

Féltem nehogy megtaláljanak az unatkozók de szerencsére nem ez van :)

amúgy azért se szeretnék gyreket mivel én alapból leszbikus vagyok és egyáltalán nem vonzódok férfihoz ezért még szex se jöhet képbe és ezt sokan nem akajrák megérteni...meg hogy inkább gyógyuljak ki ebből és kererss magadnak egy vastag f--palit ennyire miért kéne erőltetni a heteroszexualitást most komolyan? nem kamu láttam ilyen választ egyszer és hát jelentve volt...durva hogy mennyire képesek elmenni egyesek.

Amúgy tényleg nem érdemes ilyenekkel foglalkoznzi.

MEgofadom a tanácsaitokatk.:)

2021. febr. 18. 16:15
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#8-as vagyok: én hetero vagyok, de én sem vágom, hogy miért kellene ezt a dolgot mindenkire ráerőltetni.

Azt gondolom, hogy az olyan fejekben bizony masszív mélysötétség uralkodik, akik szerint csak két ellentétes nemű ember és csakis házasságban lehet boldog, csakis legalább négy gyerekkel a nyakán...

Az, hogy milyen nemű emberrel szeretnél együtt lenni, hogy akarsz-e szülővé válni, vagy hogy szeretnél-e egyáltalán bármilyen kapcsolatban élni, az egyedül rád tartozik, és senki másra.

Jól teszed, ha ilyenekkel nem foglalkozol. Ha meghajolsz előttük, legközelebb úgyis belekötnek majd másba...

2021. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17.pedig már 21.szádot élünk nem a középkorban vagyunk azért.

Meg sok helyen már simán elfogadják ezt a dolgot.

Elvileg itt sem tiltott de sok embert nagyon foglalkoztat mások párkapcsolata és amibe beleszólhat mint a sajátja ha van egyáltalán...

Ezt nem értettem sosem.

Miért csinálnak olyanból vitát meg nagy fellángolást aminek semmi közük a valóságban igazából.

2021. febr. 18. 17:45
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod hogy van ez: amíg az emberek mások magánéletével foglalkoznak, addig nem gondolnak bele milyen trágya a sajátjuk.
2021. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19.ez sajnos igaz..

sokan nem magukkal foglalkoznak hanem mások magánéletében kutakodnak _:(

szomorú

2021. febr. 18. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!