Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért elítélendő ha egy nő...

Miért elítélendő ha egy nő nem szeretne gyereket és családon se gondolkozik?

Figyelt kérdés
Sokszor belefutok itt is olyan kérdésekbe, hogy "a kolléganőm 40 feletti és miért nem akar szülni?", vagy "akiknek nem a gyerek az életcélja annak mi?" mintha tényleg bármi köze lenne ehhez miközben ez egyértelműen magánügy. Most tényleg sokan úgy gondolják, hogy egy nőnek egy a gyerekvállalás lehet mint életcél semmi más meg család alapítás? Szerintem akik ilyenekben gondolkodnak nem látnak bele abba, hogy azért a gyerekszülés nem csak boldogság meg öröm hanem 9 hónap fájdalom, teher, szülés is maga fájdalmas és komplikációk is adódhatnak, annyiszor hallani, hogy bekattant az anyuka és meggyilkolta a gyereket miután megszülte majd elásta. Sokan úgy mernek vitatkozni egyes nőkkel ezen, hogy már kezdek félni az emberektől szinte. Ez miért szúrná a szemét egy tök idegennek akivel még baráti viszonyt sem alkotok, hogy nem szeretnék gyereket hiába mondják hogy meggondolom (amit utálok) de nem fogom mivel nem ők élik az életemet és nem tudják ezt így megállapítani, meg attól hogy pont én pl. nem fogok szülni attól még ott egy csomó nő aki még igen. Annyira elítélendők néha ezzel az emberek. ÉS hiába is szül az nő utána egyből kapja a "mikor jön a második és a harmadik baba" kérdéseket mintha ez ilyen pletyka lenne már. Miért kell egyes embereknek ennyire áskálódni mások életében és olyanok miatt elítélni őket amihez semmi közük. A legjobb, egyszer olvastam egy olyan kérdést valahogy ami akkora patáliát indított, miszerint egy nő akkor is önző ha nem akar gyereket mivel a teste erre lett kitalálva és egy élettől fosztaná meg a lehetőséget mert önző...am ez nagyon nem hiszem hogy így lenne.Ti találkoztatok már ilyen áskálódó emberekkel akik leszóltak titeket mert nem akartok gyereket? Pasikat viszont ennyire nem ítélik el ahogy néztem, nem kellt ekkora visszhangot talán de tévedhetek.

2021. febr. 18. 07:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő.
2021. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

21.ez igaz csak sokan rossz szemmel néznek akik ilyen döntést hoznak.

itt is elég sokan vitát indítanak ilyenből.

szóval ezért gondoltam

2021. febr. 20. 05:08
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy ez elfogadott lenne. Én még nem döntöttem el akarok e gyereket, de sanszos, hogy nem. A barátnőimmel beszélgettem erről mind azt mondták önző, szívtelen emner vagyok. Nem is szeretek beszélni erről pedig ettől én még nem vagyok rossz ember és senkinek sem tartozom magyarázattal. Ez az én életem és az én testem. A szüleim és a családom elítélik azokat az embereket akik így gondolkodnak. Nem is beszélek velük erről, de nem is kell, ez az én dolgom. Sokkal jobb nem szülni,ha valaki nem akar mint tönkretenni 3 életet.

Az emberekbe általában biológiailag bele van kódolva, hogy gyereket akarnak. Nem érik meg azokat akik máshogy gondolkodnak és úgy érzik bizonygatniuk kell az igazukat.

2021. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!