Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Összeköltözni albérletbe egy...

Összeköltözni albérletbe egy idegennel? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés
Egy városban szeretnék albérletet kivenni,ahol dolgozom már nagyon rég. Sajnos elköltöztem az élettársamtól,ezért szeretnék albiba menni. Egyenlőre szükség megoldásból egy barátnál lakom ideiglenesen. Borzasztóan drágák a lakások, bár elbírnék egyedül egy nagyobb összegűt (max 100-120 ezer),de jobb lenne fele ennyiből kijönni,hogy tudjak félretenni,és váratlan kiadásokat kezelni. Lenne egy csajszi, akit egy csoportban ismertem meg, szintén albit keres. Beszéltünk másfél órán keresztül telefonon,nagyon szimpatikus,rengeteg a közös. Alig tudtuk letenni a telefont. De mégis tartok attól,hogy egy idegen,és nem szeretnék egyszer üres lakásra hazamenni... Szerintetek butaság? Vagy van félnivalóm? Aranyos, intelligens csajszi,de fele annyit keres,mint én,mert ő csak 4 órázik egy üzletben,én 12 órázom egy ismert multinal.Szoval Ő keres 120 ezret tulozva. Én 340... És nem szeretnék ebből konfliktust. Mit lehet kihozni ebből? Végülis jön a jó idő,tudunk együtt menni csomó helyre,túljutni a csalódásokon. Nem kell egyedül savanyodni ☺️ A félsz az bennem van. Rengeteg drága ruhám, konyhai eszközöm van, elektronikai dolgok stb ... Féltem őket.
2021. márc. 6. 22:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Az teljesen jó, hogy mással bérelni közösen. Viszont erre a totál ismeretlenre szerintem nehéz válaszolni így. Szerintem az lenne a jó irány, ha előbb ismerősi körben keresni. Vagy legalább osszák ismerősök és akkor olyan lesz, akit legalább valaki ismer ismerősök közül. De ha nincs ilyen, akkor valamit kísérletezned kell.


De az a része is nehéz, hogy mi van ha még sem jön be az együtt lakás. Szóval valahogy az elején meg kell ezt jól dumálni, hogy meg legyen, hogy hogy jöhettek ki ebből, ha mégsem.


Azt lehet, hogy a szobádat zárod pl.


Az mondjuk, hogy ennyire keveset keres nem valami jó dolog. Ennyiből az is kérdéses, hogy ki jön e havonta. Ami megint inkább azért probléma, mert tök ismeretlen. És ha mondjuk nem fizet, akkor hogy rakod ki.


Meg melyikőtök bérli ki a lakást?

2021. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%
Jovok enis 63/F
2021. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ez elgondolkodtató,ki bérli majd. Ennek nagyon utána kell néznem!
2021. márc. 6. 23:11
 14/17 anonim ***** válasza:
96%

Én adnák egy esélyt.

Legalább ki próbálod ezt is,szerzel új tapasztalatokat.

Ha nem próbálod meg lehet hogy később bánni fogod esetleg, ott lesz benned egy érzés mi lett volna ha?

2021. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

En pont ezzel foglalkozok: szobakat adokberbe egymasnak isegen embereknek egy lakasban.


A kaucio az eros visszatarto ero. Hisz,ha lelep a cuccaiddal,a kauciot is elbukja. Legyel ott szerzijotesjor,h lasd lefizette-e a kauciot,amennyit te adtal. Ugye a kethavi kaucio jobban faj,de nobban is ved ilyen dolgoktol.


Teljesen mukodokepes rendszer. Nem volt 15 ev alatt panasz,h egymastol barmit is elloptak volna. Pedig voltak osszekoltoztetve szegenyek gazdagokkalstb stb.


Szoval kauciot szemelyenkent fizessetek. Szobara szerzodnetek.Te koss szerzit a tulajjal kulon es tartalmazza a kauciod. Es a lany is es az o szerzije tartalmazza az o ksuciojat!!

Igy lesz megkotve a keze a masiknak!!


Ha egy e irjatok ala egy papirra mindketten a neveteket es egyetemleges felelosseget vallaltok a karokert. Akkor az egesz kauciot bukjatok,ha elobblelep az egyik es a masik nem fizeti ki helyette a hatralevo berleti dijskat.


Altalaban szobara ingytlanos nem szerzodik,csak tulaj. De van keves kivetel.

2021. márc. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
96%

Kulcsrazarhato szobat valassz ,legyen shef is benne.


Ugy szokott lenni jobb helyeket,h a halok kulonnyiloak es kulcsrazarhstok a masik berlo elol. Ahert kell ez az elovigyazatossag is.


A konyhacuccokrol meg max irj egy listst es fotozd le a cuccokat elovigyazatossagbol.


Meg a hutobol se szoktak egymas cuccat kienni.


Nem lesz gond. Nyuvodtan koltozz ossze vele.

2021. márc. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz, hogy egyik estére eltűnik a cuccaiddal, arra nagyon kicsi az esély, mindenki tudja, hogy ott lakott, őt fogják először keresni. Én össze mernék költözni ismeretlennel.

Azért ahogy más is írta, a zárható szoba, benne széf, kaució a másik bérlőtől nem árt. Meg tisztázni kell, hogy ki mit használhat, hűtő hogy legyen elosztva, takarítás hogy legyen. Pl. ha tied a mosógép, akkor hogyan használhatja, milyen mosószerrel,(vagy nem használhatja) egyéb gépeidet használhatja-e, ha valami összetörik mi legyen. Ezekkel meg tudjátok előzni a vitákat, összeveszést.

2021. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!