Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Z generáció! Akartok gyereket...

Z generáció! Akartok gyereket szülni? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
Én is ebbe a korcsoportba (1995-2009) tartozom és azt vettem észre, hogy ismerőseim nagy része nem akar gyereket. Most lemaradtam valamiről, vagy tényleg divatba jött az, hogy nem fogunk szülni?
2021. márc. 15. 23:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően igen, de meglátom, mit hoz az élet. Kettő biztos: Magyarországon biztosan nem fogok gyereket vállalni és legalább kettő lenne - gyereknek gyerek a társa.

Nem divatba jött, inkább már ez is elfogadott opció. Ma már nem néznek ki, ha nem szeretnél gyereket, így inkább azok tervezik, akik valóban szeretnének.

20/L

2021. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Magyarországon semmikép nem vállalnánk gyereket de egyébként tervezzük.

21/L

2021. márc. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Nem szeretnék gyereket vállalni, ennek pedig megvannak a maga okai. Nem gondolom úgy, hogy valaha is változna az álláspontom a témában.


18/L

2021. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit hoz az élet következő 10 évben.
2021. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
4# vok, nem szeretnék úgy családot alapítani, ha nincs rendes fizetés, állás...
2021. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem szeretnék.

19/L

2021. márc. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

Igen, legalább kettőt.

Jelenleg Magyarországban gondolkodom, de persze ez még változhat.

19/L

2021. márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Soha nem akartam. 11 évesen eldöntöttem, azóta csak erősödött bennem a gondolat.


21/L

2021. márc. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképpen: nincs az az isten aki rávegyen arra, hogy elkövessem azt a hibát amit a szüleim elkövettek velem, hogy megszültek úgy hogy nem volt pénzük (gondolva hogy "majd lesz valahogy"), és utána engem hibáztattak azért hogy nem jutott idejük meg pénzük a karrierükre, meg nem végezték sehol



Én nem szeretnék egy gyermeknek se ilyen sebeket okozni: lehet gonoszan hangzik, de van egy bátyám aki már abban a korban van hogy lassan tervezhetik a barátnőjével a gyereket, és örömmel leszek a nagybácsija, de sajátot soha

2021. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretnék, egyet vagy kettőt, szívem szerint már most is szülnék, de sajnos a biológiai órám, meg a szívem vágya nincs szinkronban a társadalomban betöltött szerepemmel és az anyagi helyzetemmel, így ez most pokoli, sőt, erről nagyon kevesen beszélnek, pedig nagyon is gyakori jelenség, hogy valaki szeretne, de nem áll úgy kapcsolatilag, és/ vagy anyagilag még, hogy egyáltalán szóbajöjjön.

Én azt tapasztalom, hogy ezt bevallani jobban fáj, mint egy sima meddőséget (mikor akarsz, de nem jön össze), mert még kapod is az okos tanácsokat, hogy tudatosabban kellett volna tervezni az életet, meg rendes férfit, találni, stb. Itt tartunk a 21. Században...ezért inkább sokan azt mondják, nem is akarnak soha, hogy hagyják őket békén, mert itt szokás a nők méhében turkálni. :D. Nade most hogy kidühöngtem magam, az is egy bevett dolog, hogy tényleg sokan nem akarnak (amivel semmi gond!), mert felmérik a súlyát az egésznek, és a mérleg elbillen a felelősség irányába a boldogsággal szemben, így nem vállalják be....de a gyakoribb, hogy vagy anyagilag nem fér bele, mert későn repülünk ki, szembenézünk a lakhatási válsággal, meg nehéz komoly férfit találni, aki 30 alatti még, korban hozzánk illő, és hajlandó az apaságra, meg egyáltalán az elköteleződésre. Mégis mindig mi nők vagyunk elővéve, ha gyerek, házasság a téma.

2021. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!