Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Z generáció! Akartok gyereket...

Z generáció! Akartok gyereket szülni? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
Én is ebbe a korcsoportba (1995-2009) tartozom és azt vettem észre, hogy ismerőseim nagy része nem akar gyereket. Most lemaradtam valamiről, vagy tényleg divatba jött az, hogy nem fogunk szülni?
2021. márc. 15. 23:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%

Egy gyereket szeretnek.

Oszinten szolva: sokaig nem is akartam. Nyugnek ereztem. A munkaltatok szrnak rad gyerekkel, a parkapcsolatok zatonyra futnak, sok nagyon nem hazias ferfit is ismerek, aki max megcsinalna a gyereket...


Aztan rendezodtek a dolgaim az eletben, lett egy rugalmas munkahelyem, kedves es rendes parom. Igy a jelen helyzetben szivesen szulnek.


Azert nem szeretnek tobbet, mert a munkabol kifolyolag megtalaltam onmagam, szeretek dolgozni, bejarni minden nap, a kollegakkal lenni. Emiatt nem akarom evekig arra karhoztatni magam, hogy otthon legyek a negy fal kozt.

2021. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Aranyosak a gyerekek, de:

-18 év felelősség (még felnőttként is, ha mondjunk baleset miatt egy növény szintjére kerül, ápolni kell)

-rengeteg aggodalom (normálisan feljődik-e, folyton verekszik, kivel járkál, hol járkál, mivan ha veri a barátja, miért utálják a tanárok, miért nem ad életjelet napok óta, mivan ha meghalt, stb.)

-sok pénz (olyan 20-30 millió között van egy gyereket tisztességesen felnevelni)

-idegrendszert felemésztik (hiszti, visszabeszél, nem érdekli senki és semmi)

-a "ki nyitja rád az ajtót, mikor idős leszel" egy baromság, simán lehet hogy megszakítja a kapcsolatot

-a várandósság nehéz, a szülés fájdalmas, a szoptatás sem kellemes, a hízás, megereszkedett mell, a ronda has meg el tudja venni az önbizalmat, főleg ha az ember egy barmot fog ki apukának (egy baba és háztartás mellett meg nem feltétlenül van ideje az embernek edzeni)

-a kapcsolatot is megnehezíti (jó hosszú szexmentes időszak, minden a gyerek körül forog, elhanyagolt külső, stb.)

-elveszi az időt (kaját kell neki csinálni, elmenni a meccseire, le kell ülni rajzolni vele, vinni/hozni suliba/suliból, edzésre/edzésről, versenyre/versenyről...

És még sorolhatnám.

2021. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
14%

20-30 millio egy gyereket felnevelni? 😂 Jezus Mariam hol elsz te?

Persze hogy szeretnek 4et ❤❤😇☝🏼

1 mar van ❤❤

2021. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
7%
Ja 21 eves lany vagyok
2021. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
15 nyilvan ez igény függő, aki nagyon sokmindent szeretne megadni, jó iskolák, magántanárok, minőségi programok, annak simán kijöhet ennyi..esetleg pár millio önerőt adni neki saját lakáshoz, ha nagy lesz, vagy egy egészet venni neki, kocsi stb, akkor az simán ennyi vagy több...de az az idealis, ha egy ember nem számolja ezt így ki, aki gyereket vállal, mert nem azért vállal, hogy megérje. :D
2021. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
6%

Hat nemtudom engem nem igy vallaltak, panelba laktunk, 9 eves voltam mikor lett elsonek kocsink (ami idosebb volt nalam😀) magan tanarhoz jartam angolbol mert abbol jo voltam, matekbol meg azert mert abbol borzalmas😀

De az en szuleim allandoan a tanulassal voltak elfoglalva, en nem jaratnam a gyerekem tanarhoz.

Nem gondolom hogy 20-30milkaba kerulne egy boldog gyerekkor.😊

2021. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%

De egyebkent ertem a valaszodat es neked is igazad van:)

Es igen, a sajat lakas az pl nem hatrany, de ha attol fuggoen lehetne csak gyereket vallalni, hat a mai lakas arak mellett kihalnank😅

2021. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

18

Én egyáltalán nem gondolom, hogy attól függően kellene vállalni. De akinek ez fontos, annak egyből kijön a 20-30 misi, vagy épp az, hogy ameddig neki nincs sajàt ingatlan addig nem vállalja, rgo soha, vagy 40 x évesen :D. De eltérőek ebben az igények nyilván, a lényeg hogy ne bántsuk egymást mert másképp gondolkodunk.

2021. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen igaz😊

De latod, lepontoztak😀

2021. márc. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
85%

Én szeretnék gyereket, de csak kettőben gondolkodtam.

Igazából nagyjából kiszámoltam, hogy mennyi idő mire olyan anyagi és családi helyzetet tudnék megteremteni, ami egy gyermek felneveléséhez ideális lenne. Olyan 29-30 éves lennék.

De persze ez mindenkinél más.

Mellesleg nagyon sok minden tényezőt figyelembe kell venni gyermekvállalásnál, de a fő az, hogy az ember ne átokként álljon hozzá. Persze nem olcsó mulatság és nem is könnyű meló, de ahogy mondani szokták, a szeretet mindent megér. Főleg, ha azt a gyermekedtől kaphatod.

És most, hogy így eszembe jut, válaszolok a kérdésre is.

Szerintem nem divat, hogy nem szülnek gyereket. Szerintem ez főként a társadalom fejlődésének köszönhető (de ezt már korábban leírták), valamint annak, ahogy sokan leírták, Magyarországon nem vállalnak gyereket. Ez pedig teljesen érthető, hiszen minden arra enged következtetni, hogy lényegesen jobb életszínvonalat lehet teremteni külföldön.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de magyarnak lenni inkább hátrány, mint előny, ha figyelembe vesszük a külföldön kitárulkozó lehetőségeket.

2021. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!