Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az az ember aki önvédelemből...

Az az ember aki önvédelemből öl embert ugyanolyan "rossz" mint aki szánt szándékkal teszi azt?

Figyelt kérdés

Tehát vázoljunk fel egy szituációt.


Ülsz otthon a konyha asztalnál és vacsorázol. Egyszercsak nagy csörömpölés, 3 ember baltával betör a házadba és elkezd feléd rohanni.

Te vagy olyan szerencsés helyzetben, hogy a pinceajtót be tudod magad után gyorsan még kulcsal zárni és lerohanni a ház alá a pincébe ahonnan csak a nyitott ajtó vár rád, hogy elfuss és segítséget hívj.


VISZONT!

Ekkor te nem menekülni kezdesz hanem (tételezzük fel van egy fegyvered a pincébe) felkapod a fegyvert, visszamész és fejbe lövöd mind a 3 támadót.



Ti mit gondoltok? Szerintetek a sértett személy ebben az esetben ugyanolyan rossz szándékú mint a támadói?

Tehát nem arról van szó, hogy azért lőtte le őket mert nem volt más választása, hanem ő választhatta volna azt is, hogy elszalad és a támadókat életben hagyja de ő helyette azt választotta, hogy visszamegy és végez az összessel.


Tudom, kicsit szürreális ez az eseménysorozat amit felvázoltam de kíváncsi vagyok a véleményetekre :)



2021. márc. 21. 01:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem jogos, megzavarták a privát szféráját, majdnem megölték... mi van, ha menekülés közben kinyirják? szerintem ijedtemben én is inkább támadnék, mert félnék, hogy nincs esélyem elmenekülni.

De semmiképp nem mondanám ezt véteknek, ahogy számomra a megtorlás is valid dolog sok esetben.

Mondjuk tegyük fel, hogy valaki megöli az egyszem drága gyerekem, és utána a mocsok jól érezné magát a börtönben (sajnos nem túl szigorú hely már az). Lehet hogy önkívületi állapotomban meg találnám ölni.

Végül is a házam is egy szent dolog, aki ide jön és rám támad az nem várhat mást.

2021. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elmenekülsz... aha, jó eséllyel a pincébe is utánad mennek vagy elkapnak, mielőtt kiérhetnél a kapun.


Én pont leszrnám, ha alkalom adódik, bizony lelövöm őket. Szeretnék ugyanis élni, nem többszörös nemi erőszak után egy útszéli gödörben végezni pl.

2021. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

"De most mi a lóf@szt kell ezen a kérdésen lepontozni??? Egy elméleti szituációra kért a kérdező VÉLEMÉNYEKET, nem jogi kategória a kérdés."

Nem egy kifejezetten elrugaszkodott szituáció, elég sok többé-kevésbé hasonló esetre van példa (fegyveres betörések), és ezek alapján valószínűleg jogos önvédelemnek minősítenék a támadók életének kioltását.

2021. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Bár ez érdekes filozófiai téma.


Én ezért nem értem soha, hogy "lesüllyedünk az ő szintjére". De pont nem. Szerintem az indíték rengeteget számít.


Ha betörnek hozzád azzal a céllal, hogy elvegyék, ami a tied, és ha meghalsz közben, hát ez van, az egyáltalán nem ugyanaz, mint te megölsz mást azért, mert az meg akar ölni téged.

2021. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13, A kérdés nem jogi, hanem hogy te minek tekinted, kvázi erkölcsileg.
2021. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15 ez igaz.
2021. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát,szerintem nem bűn,mivel a életed a tét,és ártatlan vagy,és a életedre törnek.
2021. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, mert az ösztönei irányítják.
2021. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem
2021. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!