Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki igyekszik visszaford...

Ha valaki igyekszik visszafordíthatatlanul széttépni a lelkét, akkor sikerülhet érzelemmentességet, majd ezáltal lassan sikereket (egyedülállóság, nyugodtabb élet) elérnie?

Figyelt kérdés

Az illető egyedül a közvetlen gyilkosságtól, rablástól, fizikai kínzástól és az egyértelmű bűntényektől tartózkodik, de más lelkének, életének, sikereinek, értékeinek tönkretételében teljesen gátlástalan, tudatosan és átgondoltan a legnagyobb pusztításra törekszik. De nyilván olyan eszközökkel, melyek miatt börtönbe nem kerül.


Az elején nyilván még majdhogynem ugyanazt a fájdalmat átélheti, amit az áldozat; De később, a többedik alkalom után egyre lelketlenebbé, hidegebbé válik.


Így - elviekben - el tudná valaki érni a teljes (szellemi) érzelemmentességet?



2021. márc. 21. 23:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Tegyük fel, hogy lehetséges - mi értelme lenne? Az érzelemmentesség nemcsak a negatív érzelmek felé mutatkozik meg, tehát örülni sem tudna igazán a sikereinek, nem?
2021. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges. Diagnosztizált pszichopataként is vannak érzelmeim, mindig is voltak.
2021. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Dehogynem lehetne értelme - persze ha ilyesmi a szempont:

Az illető ellenállóbb lenne, nem befolyásolná semmi érzelem, így a középtávú céljaiban is sikeresebb lehetne, valamint lehet, hogy az életében mindig is a negatív érzelmek lennének túlnyomó többségben, így nem nullszaldósan, hanem összességében pozitívan jönne ki.


Továbbá vannak egyetemes, ösztönös dolgok, amit bárkit boldogítanak, bármennyire is beteg lelkű. Sőt, különösen az agresszív, kegyetlen, ösztönösen működő embereknél igazak ezek : jó ételek, nyugalom, egy jó film, nők, bulik, "pillanatnyi" élmények, stb-stb.

Ezek bárkinél elvitathatatlanok. Még egy iszonyú erőszakos, többszörös brutális gyerek-gyilkosnál is megvannak ezek, pedig az még közel sem az a szint, amiről én írok.

2021. márc. 22. 00:13
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 : Milyen érzelmek? - mert ez azért nem mindegy.


Tudsz szeretetet érezni? Kötődést mások/más iránt? Bűntudatot, akár tudatosan, akár tudatalatt (pl. álmokban)? Fáj, ha elveszíted valamilyen értékedet (nem pillanatnyi bosszúságra gondolok)? Vagy zavar az erőszak?


Ha ezek közül nincs meg egyik sem, akkor a kérdés már értelmet nyert, illetve a kérdés szempontjából Te pl. egy szerencsés ember vagy, hiszen sem kemény munkát, sem lelketlenséget nem kellett beleölnöd abba, hogy ezeknek a hiányát elérd.

2021. márc. 22. 00:19
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
#3 értem, mire gondolsz. Való igaz, hogy ha valaki ennyire képes lenne megkérgesedni, nem fájna neki annyira az élet (a csalódások, veszteségek, visszautasítások), és sokmindenben sikeresebb is lehetne, mert én is láttam bőven példát rá, hogy gátlástalan, könyöklő ember sokkal könnyebben jutott előre. Ennek ellenére azt gondolom, hogy egy ilyen állapot nemcsak a hullámvölgyeket, hanem a hullámcsúcsokat is eltüntetné. Persze, hogy lehet örülni egy jó ebédnek, szexnek, nyugalomnak. Viszont ha belegondolok, életem legboldogabb pillanatai akkor jöttek, amikor szerettem valakit - sok esetben nem volt szexuális töltete sem a dolognak, tehát nem szerelemről/szexről volt szó. De szerettem, megtettem dolgokat, amiket nem lett volna muszáj, és boldog voltam. Teljesen más dimenzió ez, mint egy pizza vagy egy buli. Viszont sebezhetővé, érzékennyé is tesz. Igen, talán ha folyamatosan "semleges" lennék érzelmileg, az matematikailag jobb, mint az hullamvölgyek és csúcsok átlaga (ami nálam tényleg inkább negatív). Mégsem cserélnék egy olyan emberrel, akire gondolsz.
2021. márc. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudna előre haladni, mert a motiváció is érzelmeken alapszik. De boldogság nelkul amugy sincs értelme élni . Amiket te mondasz h miket érhetne el, az egy érzelmek és boldogság mentes világban SEMMIT sem érnek
2021. márc. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Amiket te mondasz h miket érhetne el, az egy érzelmek és boldogság mentes világban SEMMIT sem érnek"


Oh, tényleg?! o.O

Hmmm... akkor hogy az istenbe van mégis az, hogy kinézek a való világba, és valahogy ennek igencsak a cáfolatát látom (annak, amit mondasz).


Ismétlem még egyszer a példát : Vegyünk egy kegyetlenkedő, brutális gyilkosságokat, kínzást felvállaló, erőszakból élő kisebbségit.

Nála az a szitu, amit Te állítasz? Nem tud "előrehaladni"?? Nincsenek motivációi?


Nem zárkózom el a megcáfolhatóságomtól, csak..... ezt úgy most elég nehéz lesz, hogy ennek napi szinten látni az ellenkezőjét.


🤷

2021. márc. 22. 01:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést.

Alapvetően az ember egy olyan lény, akinek vannak érzelmei. A gyilkosoknak is. Egy részüknek családja van és a vágy is hajtja őket. Attól, hogy valaki nem szeret, nem kötődik, még egy csomó más érzelmet érezhet.

Az emberek egy kis részének nincs érzelme, de ők így születnek.

2021. márc. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Krisztus azt tanítja az evangéliumban, hogy ne azoktól féljetek, aki a testet el tudja venni, hanem attól a lelket pusztítja el. Ezektől féljünk, mert ezek nagyobb bűnt követnek el.

"Ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, a lelket azonban nem tudják megölni! Inkább attól féljetek, aki a kárhozatba vetve a testet is, a lelket is el tudja pusztítani!"


Úgy tűnik, ha a lélek elpusztult az kihatással van a testre is.

2021. márc. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem a kérdést, de tök bonyolult a kérdésfeltevés. A lényeg, hogy igen, lehet, úgy kell viselkednie, hogy mindenki megutálja.
2021. márc. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!