Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem néznek ki...

Csak szerintem néznek ki idősebbnek a "régi" fiatalok?

Figyelt kérdés

Úgy értem például a 80-as, 90-es években a 13-14 évesek már simán kinéztek 18-nak.

Manapság pedig még mindig tűnnek inkább kisgyereknek is, sokszor még a középiskolások is.

Én látom ezt csak így, hogy a régebbi kor gyerekei sokkal érettebbek voltak?


2021. máj. 1. 10:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Volt erről szó a velveten, régen a háborúk megviselték a fiatalokat, meg gyerekkoruk óta dolgoztak. Mondjuk nem a 80-as évekre gondoltam.
2021. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
En 1962-ben kezdtem az altalanos iskolat,tehat nem haborus generacio vagyok,megis oregnek lattam a tablokepeken a nyolcadikosokat.Kesobb a gimis tablokkal ugyanez volt a helyzet.Szerintem az eltero oltozkodesi,sminkelesi,hajviseleti szokasok azok,amik miatt olyan furanak,oregesnek tunnek az elozo generaciok.
2021. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, én is így látom már a 60-70-es beliek is ilyenek voltak.
2021. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Régen gyorsabban fel kellett nőnünk, mint ma. Én magam pl 16 évesen éjszakai vagonrakásokból tartottam el magam, mert nem akartam intézetbe kerülni. Majd' kiestem az iskolapadból, de faterom abban az évben halt meg, és ha már elkezdetem azt a nyamvadt középsulit, végig is csináltam. Ez még az átkosban volt, és persze mindenkinek hazudoznom kellett, hogy most éppen miért nem ér rá anyám pl. szülőire jönni.
2021. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
14-es, ez ma is előfordulhat. Én is ismerek nehéz sorsú diákot, aki 16 évesen már dolgozott. Amúgy pont azon gondolkodtam, hogy a 60-as években születetteknek könnyebb dolguk volt, mint a 80-asaknak. Volt munka, jó fizetés, huszonévesen gyereket vállaltak, lakást vettek (igaz, hogy a Kádár eladósította az országot, de egyénekre nézve jobb volt). Nekem huszonkétévesen munkám se volt.
2021. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen szélsőségesebb helyzetek voltak mint ma.

Nem volt autómata termosztátos radiátor meg távhő.

Ha fáztál raktad a szenet a kályhába.

Ha nem volt, elkellett menni a város másik végeből a tüzépről hozni.


Befogták a gyerekeket már fiatalon az ilyesfajta házimunkára.


Én emlékszem nagyapáméknál a vezetékes víz is 1970-80 körül lett bevezetve.


Addig hordták kútról kannába a vizet. Lábasba melegítették, de előbb be kellett gyújtani a sparheltot hogy felmelegítse a vizet,meg a szobát. Hogy lavorba megfürödjenek.

"Mi mi munka ez csak pusztán hogy lefürdjön az ember!?



Persze hogy hamar fel kellett nőni a gyerekeknek.

Mivel hamar felnőtt munkát végeztek így felnöttes szokásokat öltözködésiformát hajdivatot átvették, ami eleve öregített rajtuk vagy 10 évet.


Ellenben a mai világban nem fizikailag hanem szellemileg terhelik le a fiatalokat.


És az öltözködés hajviselet is ki van maxolva hogy az az illető előnyösségeit javítsa. Nem az a szempont hogy fagyálló tűzálló golyóálló legyen a pufajka.


Az hogy magasak a mostani fiatalok meg annak tudható be hogy minden élelmiszerbe csempésznek valami tömegnövelő szert, és ha minőségileg nem is de mennyiségileg annyit eszik manapság az ember amennyit akar. (De arcra fejre gondolkodásmódba tényleg fiatalabbak szerintem is!)


De nincs ezzel semmi baj!


A lányok ugyan fiatalon elkezdenek divatolni de szerintem szuperszépek a 20 évvel ezelőttiekhez képest.

És ezt tudják tartani évtizedeken keresztül.

Mondjuk ennek oka a youtubos okosságok a sok festék és az erotikába átforduló divat.

2021. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!