Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen óvintézkedéseket...

Milyen óvintézkedéseket tennél a saját és a családod védelmében, ha megnyernéd a 17 milliárdot eurojackpoton?

Figyelt kérdés

Azoknak a válaszát várom, akik itt maradnának országon belül. Gondolom ha azonnal költöznél másik országba, akkor kevesebb eséllyel találnának meg a bűnözők.

Fogadnál 0-24-es testőrt? Költöztetnéd a családodat is más helyre? Megváltoztatnád a nevedet?


Azt tudjuk, hogy emberek ennél sokkal kevesebb pénzért is rabolnak, ölnek. Volt olyan, hogy a saját felesége/sógornője ölte meg a lottónyertest. Lehet rám mondani, hogy paranoiás, de valljuk be ennyi pénzért sokan sok mindenre képesek.



2021. máj. 6. 10:51
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem a rokonokra értettem a kérdést.

Van egy lottózó, ahol megveszed, az tele van kamerázva. Ott dolgozik 2 ember mondjuk. Aztán ezt az összeget már több bankszámlára utalják, ott van kapásból további 5-6 ember, akik látják a pénzmozgást, egyszerű kiszúrni a milliárdokat. Jobb esetben azonnal szerzel egy ügyvédet, egy könyvelőt és egy pénzügyi tanácsadót. Ez már 10 ember minimum, akik tudják, hogy te nyertél. Honnan tudod, hogy ez a 10 ember nem adja ki a nevedet a nyilvánosságnak, bűnözőknek?

Az USÁban és itt is közre adják, hogy melyik lottózóban lett kitöltve a nyertes szelvény, onnan már nem nehéz bemenni és megfenyegetni a dolgozókat, hogy adják ki a kamerafelvételt. Volt egy eset, ahol a maffia rájárt a lottózóban dolgozóra, hogy adja ki a nyertes személyazonosságát, többször meg is verték, majd a nyertes lefizette, vett neki egy házat, hogy ne tudjanak rájárni.


Szóval ez a 17 milliárd kicsit összetettebb annál, hogy 'jajj úgyse mondanám el senkinek'.

2021. máj. 6. 11:47
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
A lottózóban nem tudják, hogy ki vette a nyertes sorsjegyet, nincs igazolványhoz kötve, szóval őket ki is veheted a képletből.
2021. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Én online lottózok, nem megyek be lottózóba.
2021. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
A lottózó ahol megveszed nem tudja hogy te nyertél. Egy központi számon kell jelentkezned hogy nyertél, ott azért elég diszkrétek. Kicsit sok krimit nézel...
2021. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

11


Ez már kezd üldözési mánia lenni...

Tudod te hány milliárdos él a világon?

2021. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem zavartatnám magamat efféle paranoiával. Eleve olyan helyre költöznék családdal együtt, ahol tehetős emberek laknak.

Az, hogy kinek miből van pénze az mindegy. Ha látják rajtad, hogy gazdag vagy, akkor ígyis-úgyis áldozatul eshetsz rosszakaróknak.

2021. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Kicsit sok krimit nézek, valóban :D

Egyébként igen tudja a lottózó, hogy nála nyert valaki, mert a szelvényszámon látszik, hogy melyik lottózóban töltötték. Onnantól kezdve meg nem nehéz visszanézni a kamerafelvételeket az előző hétből és esetleg a könyvelésből visszanézni, ahol mondjuk ha kártyával fizettél máris kideríthető a neved. Már nem tudom, hogy mások élnek ekkora álomvilágban, hogy nem deríthető ki, vagy én vagyok paranoiás :D

Egyébként egy olyan országban, ahol betörnek egy gyógyszertárba 2 doboz xanaxért meg kirabolnak egy zöldségest, aminek nincs napi 50 ezer a forgalma azért nem nehéz elképzelni, hogy mire lennének képesek a bűnözők 17 milliárdért.

Vagy vegyük pl Lady Gaga kutyáinak elrablását váltságdíjért...

2021. máj. 6. 12:02
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted erre van idejük meg kedvük az embereknek?

Dolgoztam üzletben, igaz nem lottózóban de a lényeg ugyanaz. Csak úgy egy random eladó nem nézheti vissza a kamera felvételt, engedély kell hozzá

2021. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nézed vissza a felvételeket, elég sok ember megfordul egy lottózóban egy hét alatt. Aki meg főnyereményt nyeri meg, az nem abban a lottózóban fogja átvenni a nyereményt. A pénzt meg nem bankszámládra utalják, hanem kapsz bankszámlát, amin rajta van a pénz, ha jól tudom.

A könyvelésből, meg nem tudom milyen adatokból meg nem derül ki, hogy melyik vásárlás során vették meg a nyertes szelvényt.

Akinek meg az a munkája, hogy tanácsot adjon a nyertesnek, ő azért végezheti ezt a munkát, mert nem adja ki az infókat. Illetve még ha tudnák, hogy te nyertél, akkor sem olyan könnyű elrabolni a pénzt, mert nem cash-ben van nálad, a bankkártyás fizetésnél vannak limitek, illetve utalásnál a nagyobb összegek fenn szoktak akadni a terrorizmus és pénzmosás megakadályozása miatt hozott szabályoknak köszönhetően és ilyenkor igazolni kell, hogy a tranzakció miért lett indítva, a fogadó fél jogosan kapja-e az összeget stb.

2021. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
71%

A szelvényszámot az a lottozoban dolgozo aki egy nap tul van 50 v. 60 emberen ugy hogy nem csak eurojacki-vel foglalkozott hacsaknem az egyik funod es szeret stalkerkedni utanad szerinted megjegyzi a szamot ugy hogy nem is tudja a jovobeli nyertes szamokat mivel meg nem huztak ki? Egyébként ha tudná is a számot azt nem tudja hogy ki nyerte és hol lakik. Amugy meg a lottozo is ugyanugy be van biztositva vagyonvedelmissel. Az az eset nagyon a balkánon lehetett én nem is hallottam róla.


A bankba tudod mennyi ügyfél van? Szerintem nap végére golyózik a szemük nem hogy azzal foglalkozzanak hogy na ennek az embernek mennyi pénze van. Csak akkor szoktak vizsgalni a mozgast ha ismeretlen helyrol nagyobb osszeget utalnak szamlara a terrorizmus es buncselekmenyek megelozesere de ott rendorseg bevonasaval. Ergo birosagi vegzessel. Nyilvan ha felveszel ugyvedet, testort lefogod csekkolni hogy megbizhatok-e maskulonben nem fogsz nala szolgaltatast igenybe venni. Amennyiben nem viselkednek furcsan korulotted akkor meg csak a gyanu sem merul fel az emberben, azonban ha tobb ember furcsan viselkedik a jelenletedbe akkor erdemes ezzel a kerdessel foglalkoznod. Szerinted ezek alapjan az egesz vilagon csak bunozok vannak es nincsenek becsuletes emberek? Ez rank nezve szegyen.


Pacifistakent mondom nagyon fusztralo az ilyen emberek jelenleteben lenni van mikor utana zsibog toluk a fejem. Nagyon faraszto es megcafolhato az okfejtesuk, hogy mi miert nem jo. Unalmas. Ket kulon vilag ha talalkozik abbol csak azt veszed eszre hogy az amelyik tudja hogy a világ szép egy idő után miután fusztraltan elmondta a nem tetszését mert kibukott belole elmenekul mert nem láttad meg az erdőtől a fát utana maximum nagyon udvariadan es ovatosan valt veled par szót aztan lelép. Nem zsibog a fejed ennyi rettento gondolattol?

2021. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!