Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az oltásellenesek körében mi...

Az oltásellenesek körében mi a logika azösszeesküvés-elméletekben? Miért érné meg akármelyik országnak, hogy milliószámra veszélynek tegye ki akár az egészségügyi dolgozóit, akár egyéb "termelői" réteget, akikből a vezetőknek a pénzük van?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 13:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%
8. Akik beoltják önmagukat inkább azok félnek sőt nagy részük retteg hogy lélegeztetőgépre kerül. Vagy csak egyszerűen kell nekik az igazolvány. Azok akik nem akarnak oltatni, egyszerűen nem akarják szennyezni önmagukat egy szeméttel és hidegen hagyja őket az agymosó propaganda.
2021. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%

#11 ez érdekes, amit mondasz. Szóval aki nem akarja magát szennyezni, az soha semmilyen gyógyszert nem vesz be, csakis azt eszi, amit saját maga megtermelt, az erdő közepén lakik és a patak vizét issza? Nem használ mosóport, tisztálkodási szereket, és a többi, 21. századi mindennapi dologról már nem is beszélek. Szóval aki ezzel magyarázza a döntését, az mind-mind ilyen abszolút tiszta életmódot él?


Most nem kötözködök amúgy, őszintén érdekel a dolog.


Azt teljesen elfogadom, hogy a kommunikáció az ügyben számodra sok és már agymosó propagandának minősül. Őszintén szólva nekem is a tököm kivan már ezzel az egésszel, és örülök is neki, hogy végre nyitunk kicsit és visszatér az életünk a normál kerékvágásba. Nekem legalábbis, én ugye már beoltattam magam, bár rettegni nem rettegek a lélegeztetőgépre kerüléstől. De aki lázad ez ellen az egész ellen, annak a gondolkodása engem őszintén érdekel.

2021. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
12. Mi köze van ennek az oltásokhoz? Összemoshatjuk szezont a fazonnal szalmabáb érveléssel de ennek mi az értelme? Önkéntes az oltás ergo mindenki eldöntheti szeretné vagy sem. Lázadásról akkor lenne szó ha kötelező lenne, és kivonulnánk az utcára tüntetni. De nem ez a helyzet. Amit viszont én nem értek, a hozzád hasonlók próbálják ráerőltetni a többi emberre az oltást és ráhárítani a felelőséget (amiért még mindig korlátozva vagyunk) azokra az emberekre akik nem akarnak kisérleti alanyok lenni egy éles gyógyszerkisérletben. De fordítva ez nem igaz. Akkor tulajdonképpen melyik fél kevésbé elfogadó a másikkal szemben?
2021. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%
Konteók és a logika? Már eleve értelmezhetetlen szópárosítás.
2021. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

#13 az a baj, hogy az oltás ugyan nem kötelező, de igazából mindenki érdeke lenne, ha az lenne. Most nem azt mondom, hogy kényszerítsenek mindenkit, de most őszintén nem egyszerűbb túllenni a szurin és élni tovább az életed, mintha mi sem történt volna? Mondhatod, hogy mindenki magánügye, hogy él-e az oltással vagy sem, de igazából tévedsz, mert amíg nem remete életmódot folytatsz, hanem közösségben élsz, másokkal érintkezel, és rajtad kívül még nagyon sokan vannak így az oltással, addig állandó veszélyforrásai vagytok a társadalomnak. Most ezt minden negatív felhang nélkül mondom. Én abszolút telibe tojnám, hogy ki hogy dönt, de amíg az a mondás, hogy a bölcsit bezárják és az iskolából hazaküldik a gyerekem, mert valaki vírusos lett a közelükben, és én menjek ezért két hét táppénzre vagy fizetetlen szabira, csak mert valaki szülei kötötték az ebet a karóhoz, addig konkrétan ártasz a közösségednek azzal, hogy nem oltatod be magad. Igen, tudom, hogy oltással együtt is fertőz az ember, ugyanakkor ha megkapod az oltást és kivárod a védelmi időszakot, akkor utána gyakorlatilag csak egy influenzáról beszélünk, semmi vészesről, így nem fogják átütemezni a megbeszélt műtétjeket, nem leszek az apró-cseprő lábtörések másodlagos prioritásként kezelve, a mentő esetleg ki is megy a szívrohamhoz, mert lesz kapacitása rá, és még sorolhatnám. Mert azzal, hogy beoltjuk a teljes közösséget, a vírust is ellehetetlenítjük, könnyítve az egészségügy és egymás mindennapi életén.


De sajnos aki csak annyit lát, hogy ez egy zsír új oltás (amúgy ja, végül is csak 15 éve létezik a technológia a koronavírus más törzseire), hogy szeméttel mérgezed magad (mert amikor utazol mondjuk Indiába, és beoltanak Malária ellen, az is méreg, mi?), az nem lát tovább az orránál.

2021. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%

16. "Aki nem oltatja magát állandó veszélyforrásai a társadalomnak", "beoltjuk a teljes közösséget, a vírust is ellehetetlenítjük", "nem egyszerűbb túllenni a szurin és élni tovább az életed,"

Az nem tudom hogy te ezeket tényleg komolyan gondolod, esetleg csak egy fizetet troll vagy? Mert egyszerűen nem hiszem el hogy egy ember ilyen szinten agymosott. Nem bántás, de ez tényleg durva.

2021. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, hogy működik egy vakcina? A spanyolnátha, a gyermekbénulás, a kanyaró, a különböző betegségek tudod, hogyan kerültek ki a mindennapi életünkből? Nem bántásból, de tényleg érdekel, hogy miért gondolod ezt agymosásnak? Biológiai tényekről beszélünk, a vakcinák nem véletlenül növeltek a várható élettartamon és életminőségen. Miért lenne ez a mostani más a korábbiaknál?
2021. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%
hehe amúgy tényleg vannak akik becsavarodtak ettől az egy éve zajló történettől.nem kevesen szerintem.jó kis pszichológiai hadviselés.profik akik ezt csinálják szerte a világon,le a kalappal előttük.(bár én barátnak semmiképpen sem nevezném őket,hanem ellenségnek tartom azokat akik emögött állnak).jól szétkúrták a társadalmunkat.bár eddig is egy kalap szar volt szóval mindegy is.
2021. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%

Bennem pl. nincs semmiféle összeesküvés elmélet, de nem oltatok. Nem akarom, hogy a stabil, működő, átlag felettien jó immunrendszeremet megbolygassák. (Lehet gúnyosan vigyorogni, de 14 éve nem voltam még náthás SEM).

Tavaly március óta is kijárkálok, ügyfeleim idejárkálnak, vásárolni megyek, tömegközlekedek, fogorvosi kezelésre járok. Ha akkora gebasz lenne, akkor már réges rég kidőltem volna.

Ne, én pl. ezért nem.

Amúgy meg, szeptembertől fel fogják oldani ezt a védettségi igazolványos szarságot.

2021. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%

"Miért lenne ez a mostani más a korábbiaknál?"

Mert a mostaniakból csak egyféle az, ami a régi kanyaró, bárányhimlő, stb. oltások elvén működik, és a legyengített vírust tartalmazza. (A kínai).

A többi azért nem egészen ugyanez, szerintem olvass utána.

2021. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!