Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gombos Edina csak nekem...

Gombos Edina csak nekem idegesítő?

Figyelt kérdés

Annyira agyamra megy, mindenben azzal jön ,hogy usa hol miben jobb mint Magyaro.

Csak Magyaro. sosem volt egy elnyomó, világot szétlopó ország, mit várA férje kb jobban kötődik a magyar dolgokhoz mint ő, sokkal szimpatikusabb, egy kedves pali, ő meg egy sznob agyjátszó nő. Mutogatja a floridai elit negyedük, a sok követője meg el van ájulva, azt hiszik ott mindenki így él..Ez csak egy nagyon kis szelete, az USA-ban rengeteg szegény, mélyszegény él..De arról alig beszél, azzal jön, hogy ő nem él olyan helyen, ezt tudja mutatni. Ez oké, de miért adja elő úgy, mintha csak ez lenne..

Na de neki aztán semmit nem lehet írni, írtam neki pár olyan kommentet, amiben semmi sértő, de rávilágítottam erre, hogy az USA kicsit más világ hozzánk de miért is, persze ezeket a kommenteket nem engedi ki, csak azt hogy ott minden csodás Edina, irigykedünk rád, 100% csak a fenéknyalós kommentek mehetnek.

Meg előadja , hogy ott 5-10 év alatt kemény munkával bárki lehet sikeres durván és tilos ezeket a sejtelmes sztorikat megkérdőjelezni, mint a mai interjúalanya aki 100 dollárral ment ki, és már 10 év után luxusszalonja van, aki írta rá, hogy azért biztos volt háttérsegítség hogy fennakadt. Hát igen, maguk részéről sem említette a mostani ők hogy kezdték kint videoban, hogy a kubai férje által még pont beleestek a menekült stáuszba ami nem kevés pénzzel és segítséggel jár, na meg ott volt a férjének a hatalmas kubai családja. Annyit legalább bevallott, hogy kb 100 millióval a zsebükben mentek ki, de azért erről hogy menekült státusszal erről hallgat, pedig azért nem mindegy, ha már azzal jön, hogy ott mindenki tud könnyen érvényesülni, aki nem lusta.


2021. máj. 16. 23:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
77%

Edina nem csak arról hallgat mélyen, hogy csak a férje kubai állampolgársága miatt kaptak menekült státuszt és így tudtak letelepedni, hanem arról is mélyen hallgat, hogy gyakorlatilag az a ’munkája’, hogy youtube-ozik...amikor emlegeti, hogy ő ’media manager’, az azt jelenti, hogy a youtube-os videók utani nézettségre kapja a pénzt. Sehol nem media manager, mert az angolja rossz így nem kapna normálisan fizető munkát Amerikában, hanem egyszerűen az a bevétele, amit a Youtube fizet neki. Ezert is rak már ki több videót, mint régen. Mindegy, az ő dolga, hogy mit akar kamuzni a saját életeről.


Annak a fenti kommentelőnek meg, aki szerint mindent megmutat...hát épp ez az, hogy nem mutat meg mindent, csak a szép városnegyedet meg a tiszta, ápolt utcákat. Ez nem irígység, hanem valósag, jártam én is Amerikában több államban, huzamosabb idegig, meg mások is akik nézik a csatornáját. Dél-Floridában, ahol Edina lakik, pedig nem csak a szép hely sok, hanem a mocskos, lepukkant, szemetes, gettó rész is sok bizony. Minden városnak van ilyen, meg olyan része is. Csak Edina nagyon azt akarja nyomni, hogy ő csooooodálatos helyen lakik, ott minden fantasztikus és szuper és rendezett és hát jajjj hogyan is lehet olyat feltételezni, hogy nem... minden olyan kommentelőre bunkón vagy szarkasztikusan ugrik szemforgató hangulatjelekkel, aki finoman, udvariasan meg meri említeni, hogy nem csak abból a csalóka képből áll Amerika vagy Boca Raton környéke, amit ő erőltet. Csak az ajnározó kommenteket engedi, ez látszik... Van bizony Miamiban is a modern felhőkarcolók mellett rengeteg olyan negyed, hogy a Józsefváros meg a Havanna telep egy kulturált gyönyörű hely azokhoz képest. Ismétlem megint, ez nem irígység, hanem valóság, amit Edina elferdít es letámad mindenkit, aki meg meri jegyezni neki.

2021. máj. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
86%
11-es: Gyanús volt nekem is, hogy szinte mindenről beszél, csak arról nem, hogy ők hogyan mentek ki. Ha jól tudom csak házasodás útján, vagy ha olyan cégnél dolgozol aminek van amerikai leányvállalata és cégen belül áthelyeznek.Tehát nagyon kevés esély van rá, ha egy átlagember kijusson.És a negatív dolgokat nem említi. Emellett gyanúsan sok szabadideje van az állítólagos "media manager" munkája illetve családja mellett, ahogy említetted, sűrűn, kb 2 naponta van új videó.
2021. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, megértelek. sok dologról nem beszél őszintén, ami nem lenne gond, ha közben nem azt a képet mutatná, hogy ők "csak kimentek" és lám hat év munkája után (vagyis csak a férj munkája után) megelett egy lakóparki kecó. A férjének is volt háttér szépen, nem a nagy semmire mentek ki.Szerintem nagyon elszállt, közben már ott tart, hogy valami idétlen amerikai mosogatószivacsokra kedvezménykuponokat kínál a műsorában.

Pár pozitívum: nagyon aranyosak a gyerekei és legalább beszélnek magyarul és ők maguk is nagyon szép és mutatós emberek - bár a szépség nem érdem. Többet nemigen tudtam összeszedni. Korábban rendszeresen néztem őket, de már nem, mert nem szimpatikus, ahogy átmentek magamutogatásba.

Már csak unalmamban néztem bele a mosogatószivacsos részben, talán azóta van új, de köszönöm, inkább nem. :)

Mielőtt megkapom, hogy biztosan milyen irigy vagyok, elárulom, férjemnek munka miatt lett volna lehetőség 10 hónap USA (igaz hozzájuk képest jócskán északi állam), mehettünk volna mindhárman, kezdetnek lehet jó lett volna, de átgondoltuk és nem éltünk a lehetőséggel. Nem esik hanyatt mindenki ettől az életstílustól!

2021. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
84%
Milyen menekültstátusszal jutottak ki, ezt lehet tudni pontosan? - mert erről valóban egy szó sem esik a videókban. Persze, tiszteletben tartom, hogy az ő csatornája és ő dönti el, hogy milyen mértékben enged belelátást az amerikai dolgaikba, de azért ez például egy egészen izgalmas kérdés lenne.
2021. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
27%
Hol mondta a 100 milliót?
2021. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
54%
Tény, hogy nem mindenki jó anyagi körülmények között él az USA-ban, vannak szegények is, negatívumok is. DE direkt elmondta a blogger, szerintem olyan szavakat használva, hogy egy ovis is felfogja, ők igyekeznek a pozitívumokat bemutatni, nem kívánnak nyavajgós, negatív műsorokat gyártani. Így is elég búval b…ott nép a magyar, nem kell alá adni a lovat. Ilyen negatív, buta, irigy nép nem sok van, mint a magyar. Életem legjobb döntése volt külfökdre költözni. Ha semmivel nem keresnék többet - de ez nem így van -, akkor sem mennék vissza.
2021. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
#14 A férje kubai menekültnek számít.
2021. jún. 28. 23:39
 18/42 A kérdező kommentje:
#15 Valamelyik videóban mondta, hogy annyi pénzzel mentek ki, hogy több évre előre a teljes megélhetésük biztosítva volt. Mivel ott maga mondta hogy kb 2 millió a havi kiadásuk akkor a többévi megélhetési költség 50-100 milliós összeg.
2021. jún. 28. 23:41
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
#14 Ők 2015-ben mentek ki, amikor még Obama volt az elnök és az úgynevezett ’wet feet dry feet’ szabály volt érvényben a kubaiakkal szemben, magyarul azokat a kubai menekülteket akiket a tengeren, vízen kapnak el azt visszafordítják Kubába, akit meg amerikai szárazföldön kapnak el az meg letelepedési engedélyt (=zöldkártyát) kap. Obama ezt a szabályt az elnöksége utolsó napján egy tollvonással megszűntette, tehát ez már nincs érvényben. Ezt a szabályt játszotta ki Edina és a férje, mert azt nyilván nem hangoztatták a bevándorlási hivatalban, hogy amúgy az Albertónak van ám magyar állampolgársága is, ami után nyilván nem jogosult senki csak úgy zöldkártyára Amerikában. Ezt meglépték, elintézték, így tudtak legálisan kint maradni, menekült státusszal.
2021. jún. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
55%

16-os válaszoló, 13-as vagyok. Ez a búval b@szott magyar nép kifejezésed nagyon hálátlan. Kicsit gondolkozzál már! Milyen történelmi traumák voltak az országban csak a múlt században... Nem vagyok egy magyarkodó típus, de tisztelem a hazámat, múltunkat, őseinket (még úgy is, hogy származásilag nem teljesen vagyok magyar...)

Hogy is köszönnek Amerikában? Hogy vagy? Úgy, hogy abszolút nem érdekli őket a válasz. Ott sokan tojnak rá, ki hogy van, mosolyognak, de teljesen felületesek érzelmileg. Ezt olyan ismerősök mesélték, akiknek ez volt a tapasztalatuk. De nem akarok általánosítani, biztosan vannak ott is értékes és értelmes emberek.

Ez a család mit mutogat legtöbbször? A fogyasztás, az értelmetlen giccset. Közben az USA a fél világot kizsákmányolta és sajnos a bolygót is.

Nekem ez nem menő!

Csak pár hétre cserélnék velük, mert lehet megnéznék odakint pár nemzeti parkot, de ennyi! A giccses "műanyag élet" nekünk nem hiányzik.

2021. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!