Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeptemberben most mi a...

Szeptemberben most mi a lopikula lesz az egyetemekkel nyitaskor?

Figyelt kérdés

Ez a wirus nem fog eltunni szeptemberre ugy hogy nyoma sem lesz.


Mi lesz azokkal akik addig meg nem kerultek oltasra es veszelyeztetettek (bar ki nem az)?


Mi lesz azokkal akik nem is akarjak beoltani magukat?


Az kiraly meg szep hogy a tanarokat mind beoltottak, de igy most hogy fogjak szigoritani a jelenletet?


Feljek bemenni egyetemre mert egy oran 500 an vagyunk egy teremben es abbol tuti valaki covidos lesz 6 honap alatt, es ott szet fogjak szorni a virust?


Hibrid oktatas lesz?


Csak oltas igazolassal lehet majd bejarni?


Mi a lo lesz?


2021. máj. 19. 11:44
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#6


Az jo hogy van oltas meg minden, de en pl szedek bizonyos gyogyszereket amikrol fingunk sincs hogy hogyan reagal barmelyik oltassal.


En inkabb varnek egy par evet mielott beoltanam magam hogy legyen info ilyenrol.

2021. máj. 19. 12:09
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

10


Csakhogy az embereknek nem szokásuk kiszellőztetni a termeket, mert jaj fáznak. Úgyhogy az esetek zömében ott marad az elhasznált levegő.

2021. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
64%

De így sem maradhat örökre, mert nem tudom ki hogy van vele, de nekem a távoktatás nagyon nem jön be. Napi 6-8 órát a gép előtt ülni engem kicsinál. Semmi motivációm és ez az idei átlagomon is meglátszik. Az egyetem nekem a társaságról is szól. Nekem egy képernyő nem helyettesíti azt, hogy élőben kommunikáljak valakivel, órák között beüljünk egy kávéra, leüljünk együtt tanulni, de lehet hogy csak én vagyok nagyon maradi.

Valami kompromisszumon alapuló rendszert kéne kitalálni, hogy aki normális oktatást szeretne az hadd járjon be, ami fél, az pedig hadd maradjon otthon, de otthonról is tudja tartani a tempót.

2021. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#10:


Szerinted majd a 20 evesek komolyan fogjak venni a kezmosast, szelloztetest, tavolsagtartast, nem jarnak majd ossze egyetemen meg szigoruan allnak hozza a dologhoz majd?


Pont ellenkezoleg.


Orulni fognak hogy vegre "vege" van a lezarasnak.

2021. máj. 19. 12:13
 15/26 A kérdező kommentje:

#13


"Az egyetem nekem a társaságról is szól"


Igen pont ez a baj. Bocsi hogy a te "fajtadat" "szidom" es beloletek van a legtobb, de tuti nem fogjatok komolyan venni a dolgot, es inkabb kakiltok a dologra hogy osszejarjatok.


Ez teljesen termeszetes, en kepben vagyok azzal hogy en abba a 0.00001% ba tartozom aki imadta a tavoktatast es az emberek hianyat.

2021. máj. 19. 12:15
 16/26 anonim ***** válasza:

#15 Igen, viszont épp ezt mondtam hogy én ezt tiszteletben tartom és valahogy úgy kéne megoldani, hogy mindenkinek jó legyen.

Viszont amit nem bírok, az ez az álfélelem és a szurkolás hogy örökké járvány legyen. Akik szeretik a távoktatást, azok mindig megpróbálnak amögé bújni hogy ők félnek és csak a nemes cél érdekében legyen távoktatás. Sajnos igen, ti vagytok kevesebben, de hadd ne a többségnek kelljen a képernyő előtt rohadva végigjárni az egyetemet, mert van húszból egy ember akinek így jó.

2021. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem lesz kompromisszum sajnos.


Legalabbis en nem tudom elkepzelni azt az esetet hogy pl "gyakra csak az jojjon aki akar/mer, de a tananyagot nem adjuk le online szoval csak az tud profitalni akit mar nem erdekel a jarvany ja meg mi tanarok vagyunk es minket mar beoltottak szoval nekunk mindegy hogy buksz vagy atmesz"


Itt vagy full jelenleti lesz, vagy full online megint.


Esetleg olyat talalhatnak majd ki, hogy a vizsgakat majd online tartjuk meg mert covid de minden ora jelenleti lesz es szigoruan rogzitve. En sulimban erre volt pelda, es kb annyi ertelme volt amennyi hangzik belole.

2021. máj. 19. 12:29
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

13


Ezt teljesen meg tudom érteni, én is voltam anno nappalis, jelenléti oktatással. Elééggé különc, sőt, néha nehezen kibírható voltam az Asperger miatt, de így is voltak barátok, haverok, akikkel lyukasórákban sétáltunk, teáztunk/kávéztunk a büfében, cigisek/nem cigisek együtt hülyültek a dohányzóban.


Viszont most estis vagyok és itt nagyon más a helyzet.


Nem mindegy, hogy az embernek legkésőbb 7-kor el kell indulnia a munkahelyére, vagy 7:30-kor még a másik oldalára fordul. Ráadásul irodai jelenlét és jelenléti oktatás mellett konkrétan hamarabb kell kezdeni a munkanapot, különben mínusz órák gyűlnek.

Nem mindegy, hogy 17:15-kor abbahagyom a munkát, majd kimegyek készítek egy relatív egészséges uzsonnát vagy épp csinálok pár tornagyakorlatot. 17:45-kor pedig kezdődik az online gyakorlat. Vagy 17-kor abbahagyom a munkát az irodában, futás a céges buszhoz, futás be valami full egészségtelen uzsonnáért, futás a villamoshoz, futás az egyetemre gyakorlatra.

Nem mindegy, hogy a 15 perces szünetben futás át a másik épület tetejére vagy épp malmozunk a szomszéd terem előtt, vagy otthon vagyok és elmosogatok.

Nem mindegy, hogy lyukasórán .. jó jobb esetben valakikkel dumálunk, vagy otthon felmosok és elpakolom a megszáradt ruhát.

Miután 21:10-kor véget ért az utolsó gyakorlat, nem mindegy, hogy caplatni kell a már ritkán járó villamoshoz és 22:00-kor fogok hazaérni, vagy pedig simán kilépek a Teams-ből és jöhet a fórum/cikk/sorozat/film bármi.


És akkor még a "legális" oldaláról beszéltem. :D Az őszi félév óta nem egy órát hallgattam úgy végig, hogy mellette stepperrel, súlyzókkal, guggolással lenyomtam egy komplett edzést. Ráadásul arra jöttem rá, hogy így esetleg még figyelni is bírok, míg ha csak ülök, ez kizárt (suliban is). Ha nincs is semmi a kezemben, elkalandoznak a gondolataim, mert fáradt vagyok és nem annyira érdekel az anyag.


Amúgy a felvett órákról is sokkal könnyebb tanulni, főleg számolós/"megértős" tárgyaknál (nekünk meg kvázi csak az van), illetve a videók visszanézése közben is nyomtam le komplett edzéseket.



Jó, ez mellékes, mert eleve a levelezősök/estisek vanak kisebbségben és tudom, hogy a többség közülünk is bejárna inkább. Csak úgy kijött, elnézést. :D



Azt továbbra is tartom, hogy ilyen alacsony átoltottságnál még messze a nyájimmunitás, lesznek még itt hullámok.

2021. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%

# 16


Én tudom, hogy másoknak rossz lehet a távoktatás.


Attól még én estiken úgy oldanám meg, hogy az előadás igenis legyen stream-elve (sőt, már most egy rakás tárgyból elérhető online az elmúlt 3 félév miatt). A gyakorlat legyen jelenléti, ha nagyon akarják, de már az segítség dolgozó (és sokszor gyerekes) embereknek, ha heti 2 nap van csak suli és nem 4. Az előadás videóját meg megnézi, aki akarja, de ha jó, akkor én meg fogom nézni.


Ugyanúgy levelezői tagozatokon, vagy épp tanfolyami jellegű esti, hétvégi OKJ kurzusokon is megfontolnám a legalább részleges távoktatás lehetőségét.

3 tanfolyami jellegű OKJ-t is elvégeztem, a COVID-helyzet óta úgy látom, hogy semmi értelme mindenkit berendelni vagy hétvégén kora reggel, vagy hétköznap estig (és jártak vidékről is, pláne a hétvégikre), hogy ott rohadjunk a soha át nem szellőztetett, full fullasztó levegőjű teremben és hallgassuk azt, amit éppúgy meghallgathatnánk otthon is.



A vírus pedig veszélyes. Aki hisz a biológusoknak és orvosoknak (netán ismerőse biológus vagy orvos) és nem a reklámokból tájékozódik afelől, hogyan tudja megtartani az egészségét, az veszélyesnek gondolja a vírust és oltat.

A munkahelyemből a csoportomból egy emberről nem tudom, oltatott-e, de lehet, hogy a közelmúltban átesett a betegségen, ezért nem tartja sürgősnek. A többiek mind oltattunk, többen már a második adagot is megkapták, nemsokára én is.

2021. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Hú kérdező, amiket írtál attól most szerintem elpusztult néhány agysejtem.

Mit rettegsz? Szeptember odébb van, már most is alig vannak új fertőzöttek, lassan ha akarnád se tudod elkapni a vírust.

Ha meg olyan betegséged van, akkor biztos kapsz valami felmentést előadásokról. A 70 éves nagyanyám nem retteg így mint te.

2021. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!