Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeptemberben most mi a...

Szeptemberben most mi a lopikula lesz az egyetemekkel nyitaskor?

Figyelt kérdés

Ez a wirus nem fog eltunni szeptemberre ugy hogy nyoma sem lesz.


Mi lesz azokkal akik addig meg nem kerultek oltasra es veszelyeztetettek (bar ki nem az)?


Mi lesz azokkal akik nem is akarjak beoltani magukat?


Az kiraly meg szep hogy a tanarokat mind beoltottak, de igy most hogy fogjak szigoritani a jelenletet?


Feljek bemenni egyetemre mert egy oran 500 an vagyunk egy teremben es abbol tuti valaki covidos lesz 6 honap alatt, es ott szet fogjak szorni a virust?


Hibrid oktatas lesz?


Csak oltas igazolassal lehet majd bejarni?


Mi a lo lesz?


2021. máj. 19. 11:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%
Őszinte leszek, nekem ebből már elegem van. Nekem az a véleményem, hogy aki ennyire "fél", akkor az vagy oltassa be magát vagy ne járjon egyetemre. Tudom, hogy ez sokaknak nem tetszik és sokan nem értenek vele egyet, meg senkit nem lehet kötelezni az oltásra, mi van ha megfertőzödik, mi van ha meghal stb., de nem tudom mást mondani. Én elhiszem, hogy sokaknak előnyösebb a távoktatás és még talán azt is elhiszem, hogy vannak akik ténylegesen félnek a megbetegedéstől és esetleg az oltásra sem akarnak rábólintani, de nekem már a tököm tele van ezzel a hisztériával. Én az online oktatás miatt passziváltam, mert a világon semmi értelmét nem láttam annak, hogy már-már depresszióba süllyedek azért cserébe, hogy napokat ülök a számítógép előtt és a színvonaltalanabbnál színvonaltalanabb online órákat hallgassam, majd pötyögjem a fél tonna beadandót, töltögessem az online teszteket stb., miközben a szociális életem gyakorlatilag megszűnt, a munkámat elveszítettem és a négy fal között élem a mindannapjaimat. Mert az tök szép és jó, hogy valaki fél órával többet tud aludni, hogy valaki kényelmesen az ágyából végig tudja hallgatni az előadást stb., de abba valahogy senki nem gondol bele, hogy mi van másokkal. Mi van azokkal, akiket kidobtak a kollégiumból és haza kellett költözniük a családjukhoz (ahol adott esetben mondjuk nem megfelelőek a körülmények, mert x-e osztoznak egy szobán, mert bántalmazzák, mert nem adottak a technikai feltételek)? Mi van azokkal, akik a kollégiumból kiköltözvén hipp-hopp elveszítették a munkájukat? Mi van azokkal, akik önhibájukon kívül nem tudnak rendesen részt venni az online oktatásban? Mi van azokkal, akik több százezer forintot fizetnek ki tandíj címén azért, hogy pdf fájlokat olvasgassanak a szobájukban? Vagy egyébként mi van akkor, ha valakinek szimplán olyan apró kis hülye vágyai vannak, hogy pl. el tudjon menni a könyvtárba, tudjon személyesen kommunikálni a szaktársaival/oktatóival, tudjon részt venni egyetemi programokon legyen az egy tudományos előadás vagy egy egyetemi buli, tudjon önállósodni egy kicsit a gimnáziumból kikerülve, ki tudja használni az egyetem kínálta lehetőségeket (pl. sportolási lehetőségek, mobilitási programok, egyetemi szervezetek), tudjon kapcsolatokat is kialakítani stb.? Én azt gondolom, hogy a felsőoktatás messze nem a tanulásról szól, az csak egy kis szelete annak, amit az egyetemi hallgatóknak kínál. Én elfogadom azt is, hogy valakinek tökéletesen megfelel a jelenlegi rendszer és a távoktatás, de azt nem szeretem, hogy az ellenvéleményekre reagálva egyesek rögtön felcsapják a korona kártyát, hogy "de hiszen vírus van, megfertőződünk, mind meghalunk, ez veszélyes". Eleve nem értem, hogy miért veszélyesebb pl. beülni egy jelenléti órára (legyen az előadás, szeminárium vagy gyakorlat és akárhány fős) mint pl. felülni egy tömegközlekedési eszközre, elmenni egy boltba, elmenni egy kormányhivatalba, de akár mondhatnám azt is, hogy sorban állni az oltásért... Egyébként pedig nem tudom, hogy mely egyetemeken mi volt az eljárás, de pl. nálunk akárki kérvényezhette, hogy ne kelljen bejárnia személyesen az óráira és az is elég indok volt, hogy ő fél. Magyarul senki nem volt kényszerítve semmire, amíg át nem álltunk az online oktatásra.
2021. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

" már azt is eldöntheted hogy milyet szeretnél."


Ja. Kivéve, ha Pfizert vagy ha Modernát akarsz.

2021. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

#21 Minden szavaddal egyet értek. Kár, hogy ez a vélemény máshol, nagyobb tömegek számára elérhető helyen nem jelenik meg.

Szerintem mi vagyunk többen, akiknek a töke tele van azzal, hogy egy éve a társadalom egy igen kicsi hányada miatt szivunk. Most meg szívjunk tovább, mert vannak akik félnek egy tűszúrástól, de emellett a vírustól is félnek, meg különben sincs kedvük bejárni. Hát nem! Elég volt!

2021. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

# 21



Én vagyok a távoktatás-párti ESTIN. De még én is azt írtam, hogy a hibrid is jó lenne...



Nekem továbbra is az a véleményem, hogy amikor eldöntjük, hogy kell-e oltás, akkor ezzel a döntéssel társadalmilag kell felelősséget vállalnunk. Ha világszerte ilyen alacsony marad az átoltottság, akkor további hullámok jönnek létre és ez lehetőséget ad a mutációk kialakulására is. Ekkor nem az lesz a legnagyobb bajunk, hogy home office-ban dolgozunk vagy irodában, távoktatás van vagy jelenléti, hanem még több és több szerettünk, ismerősünk fog meghalni.



Nekem ez a véleményem.

Én megtettem, amit megtehetek, beoltattam magam.



Pedig én jobban félek attól, hogy ősztől heti 4 nap 13,5, 1 nap pedig 9 órás "munkanapjaim" lesznek. Persze a vírustól is félek, de jelenleg kevésbé.

2021. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik hogy az egyetem kötelezettségekkel is jár, mint pl. a bejárás, akkor ki lehet iratkozni és el lehet vonulni remetének.
2021. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
91%
23-as Amúgy igen, engem ez is zavar, hogy az egyetemistákról egy büdös szó sem esik sehol. A pedagógusok telesírtak már minden létező médiumot, hogy ők online akarnak tanítani, de online nem elég hatásos, ők vissza akarnak menni az intézményekbe, de oltás nélkül nem mennek, de nekik nem kell az oltás stb., tulajdonképpen követni sem lehet mit akarnak. Az ovisokról, az általános iskolásokról és a gimnazistákról, pláne az érettségizőkről is megannyi cikk, felvétel stb. született, ugyanúgy mindenki sipákol valami miatt. Ott vannak a vendéglátósok, a mindenféle szórakoztató iparban dolgozók, a bolti eladók, sőt még a prostituáltak helyzete is téma volt a vírus kapcsán. Az egyetemistákkal meg majd valami lesz. Ha le mered írni, hogy nekem a távoktatás valami miatt nem tetszik, nem megy, nem hatékony stb., akkor egy lusta senki vagy, aki csak bulikázni jár az egyetemre és egyébként meg felnőtt ember vagy, el lehet menni dolgozni, pofa be.
2021. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!