Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a koronavírus járvány...

Ez a koronavírus járvány kapóra jött a lusta, semmirekellő embereknek?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy azok örültek a legjobban a maradjotthonnak, home officenak, online oktatásnak, akik alapból lusták voltak.

Szerinted?



2021. máj. 27. 10:51
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
65 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az ilyen emberek szétfolytak és szétestek, amint nem fogják őket szorosan. nem hiszem hogy jót tett nekik.
2021. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
Jól esett hogy mindenki bent kellet üljön mint én
2021. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Sz.rul látod, dolgozni és eredményt felmutatni távmunkában is kell, különben kirúgnak.
2021. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Én speciel többet dolgozok és többet is sportolok, mióta home office van. Magam körül is ezt látom az ismerőseimen.

Mi köze ennek a lustasághoz?

Sokan szimplán örülnek, hogy nem kell napi 1-4 órákat utazniuk, hangos zsúfolt helyen dolgozni ahol nem lehet koncentrálni, stb. Szerintem ennek köze sincs a lustasághoz, aki lusta az akkor is megoldja a lógást/lustálkodást, ha be kell járnia munkahelyre. Nem ezen múlik.

2021. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A kényelmes, lógós, megúszós embereknek kifejezetten kedvezett ez a helyzet, legalábbis a környezetemben.
2021. máj. 27. 11:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt már fent is leírtad. Ettől még nem lesz igaz mindenkire.

A lógós, megúszós emberek akkor is lógósak és megúszósak, ha fizikailag bent csücsülnek az irodában.

2021. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azoknak kedvezett, akik dolgozni akarnak, és nem a munkahelyen kávézgatni pletykálni.
2021. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tök sértő kérdés.



Én teljes állásban dolgozom, a ledolgozandó ebédszünet 40 perc, emellett esti egyetemre járok (elmúlt 2 félévben heti 4 este voltak óráink, de van csoporttárs, akinek az előző 3-ban volt ez a helyzet mintatanterv követése mellett).

Még emellett igyekszem hetente minimum 3 órát sportolni. Bizonyos okok miatt nagyon gyenge vagyok izomerő és állóképesség terén, viszont fontosnak tartom az egészséget, szeretek bringatúrázni, amiken brutálisan elfáradok, szeretnék Balatont átúszni.


Nem érzem magam lusta dögnek, viszont az tény, hogy a fentiek csak távoktatás mellett és heti maximum 0-2 nap irodai jelenlét mellett tudnak összejönni. A kialvatlanságot se ismerem jópár hónapja (augusztus-szeptember-októberben be kellett járni).


A másik az, hogy az otthoni munkavégzés sokszor hatékonyabb, mert bent több a duma, mint a munka.



Nem hiányzik a napi 2-2,5 óra utazás, a 6 óra alvások. Nem hiányzik, hogy ne legyen időm sportolni. Imádtam, hogy munka és óra, óra és másik óra közötti szünetet hasznosan tudtam felhasználni otthon. Nekem a tömegnyomor, nyüzsgés, napi 15 óra emberek között lét se hiányzik, ami után a saját barátaimhoz se lesz kedvem, csak egyedül ülni otthon.

2021. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A kérdés azokra vonatkozik, akik alapból lusták, motiválatlanok, nem a szorgalmas, tettrekész emberekre. Nyilván az utóbbiak minden helyzetben feltalálják magukat és hatékonyak tudnak lenni.
2021. máj. 27. 11:40
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
El lett magyarázva, hogy aki alapból lusta, az mindenhol, mindenféle munkavégzéskor lusta és nem járványhoz, vagy home office-hoz van kötve. Ami tény, hogy azok, akik a munkavégzéssel szeretnének törődni, jobban jártak, mert míg Jucuska és Mucuska 40 perces kávészünet mellett megtárgyalta a szomszéd pár nemi életét, addig én 2 perc alatt betettem a mosatlant, 2 perc alatt kiteregettem, elintéztem néhány itthoni teendőt, és hasznosságot nézve az én szünetem jóval produktívabban és értelmesen telt el, mint a fent említett 2 hölgyé.
2021. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!