Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munkahelyi károkozás véletlen?

Munkahelyi károkozás véletlen?

Figyelt kérdés

Egy kollegámmal pakoltunk le egy viszobylag nagy értékű terméket amely véletlen a földre esett és horpadás keletkezett rajta. A termék 3-400.000 ft körül mozog.

Teljesen véletlen történt a dolog de az 50-60%át sanszos hogy ki akarják fizettetni. Meg úszhatom valahogy? Munkaszerződést nem kaptam még ezen a helyen pedig 3 hete dolgozok, egy papírt kaptam amire az adataim kellettek es majd az alapján jön az említett szerződés cccccc...

10 munkanapom bent van már júliusban ha elmennék gondolom az ugrott amúgyis. Valaki tud tanácsot adni, ti mit lépnétek?


2021. júl. 13. 02:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Értem hogy nem mentesít senkit a járulékfizetés alól de visszatérhetünk az eredeti kérdésemhez?Ha feketén vagyok nem verhetnek rám károkozást nem? Hisz nem dolgozok ott, viszont ha ezzel jövök ők meg simán rávághatják hogy ha nem dolgozom ott mire fel igénylem a fizetésem:D
2021. júl. 13. 17:46
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha feketén dolgozol ott akkor az annyit tesz, hogy te nem is létezel a cég szempontjából.

Ők pedig gondolnak egyet és simán nem fizetnek ki.

2021. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ez világos,bár kaptam már itt fizetést, viszont akkor a károkozást se verhetik rám nem?
2021. júl. 13. 18:44
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha feketén vagy, akkor eldöntik, hogy xy dolog miatt te most fizetést sem kapsz, te pedig nem fogsz tudni semmit csinálni, hiszen illegálisan dolgozol. Most nem is xy dolog miatt lenne megvonva a fizud, hanem létező indok miatt, mert leejtettél egy drágább holmit.

Elhiszem, hogy kezelésekre jársz, stb. de szerintem minél hamarabb nézz bejelentett helyet, így sem tb-d lesz, a kifizetés is bizonytalan lesz, stb. Én is voltam ilyen cégnél, első hónapban még ki is fizettek, aztán soha többé(csak nekem még indok sem volt). Azóta nem dolgozom feketén. Sajnos akit ki lehet kihasznàlnak, a te helyzetedet is valószínűleg ki akarják használni, mert egészségügyi gondjaid vannak.

2021. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet bejelentest tenni a NAV-nál vagy ijesztgetni oket vele? Hátha beparaznak
2021. júl. 13. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!