Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért felülreprezentáltak...

Miért felülreprezentáltak ezen az oldalon a szerencsés emberek? Őszinték egyáltalán ezek az emberek?

Figyelt kérdés

A valóságban az emberek zöme időhiányos, ami matematikailag is kijön, ha kiszámoljuk, mennyi időt tölt az ember utazással és a munkahelyén. Főleg a családosak időhiányosak. Ezen az oldalon felülreprezentáltak azok, akiknek erre, arra, amarra van idejük, energiájuk.


A COVID kapcsán tapasztalom, hogy itt rengeteg ember van, aki egészségesnek mondja magát. A valóságban azt látom, hogy már 20-40 éves emberek körében is a legtöbb (!) embernek van valami baja: reflux, koleszterin, krákog, köhög, allergiás, minden második nap fejfájásra panaszkodik, gyógyszert szed valamire. Meg már eleve ránézésre lassan az emberek fele kifejezetten kövér, ha a túlsúlyost is nézzük, akkor lehet, hogy van ez 70-80% is. (Nemrég én is az voltam, mondjuk enyhén, de az, kb 2 éven át.)


A valóságban az emberek küszködnek és az életük legalább egy területén nem klappolnak a dolgok, itt mindenkinek összejön az, amiért csak küzdenek.


Őszintén az emberek itt? Nemcsak a válaszaikban, hanem akár magukhoz...


2021. aug. 17. 21:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Jó, nekem egy sor kisebb-közepes betegségem van, némelyik kiskamasz korom óta, némelyik huszonéves korom óta, így nekem nyilván nekem az a megszokott, hogy az ember nem egészséges. Viszont a környezetemben is azt látom, hogy körülbelül senki se az, vagy orvoshoz járnak (és van pozitív leletük), a vérképük rossz, koleszterin sokaknak rossz (erre kapásból ne mondja senki, hogy egészséges, akkor se, ha sok orvos 8-as értékig nem ad gyógyszert), reflux rettentő sokaknál van, sokakat hallok folyamatosan köhögni vagy krákogni (nálam a reflux okozza, gyakori ok, így akár náluk is, ki tudja), sokan panaszkodnak gyakori fejfájásra vagy a hátuk, derekuk fáj. Nekem például fájdalmaim éppen nincsenek, lekopogom gyorsan.


Az egészség nagyrészt szerencse kérdése. Jó, az elhízás szövődményei talán nem. De megintcsak: az emberek nagy része legalább túlsúlyos, rengeteg a kufejezetten kövér is.


A siker is nagyrészt szerencse kérdése. Én az életem egyik részén kezdek elérni sikert, egy másik részén magamhoz képest értem el sikert (tehát külső szemlélő szemszögéből nem az). Hát, egyik se ment volna bizonyos adottságok nélkül, nálam ez a szorgalom.


Én olyat nem látok, ahol egészségesek is, jó munkájuk is van, megtakarításuk is van és a párkapcsolatuk is jó. Illetve de, a gyakorin látok, de a való életben nem. A való élet ennél sajnos sokkal pocsékabb.

2021. aug. 18. 08:32
 12/26 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy, itt is mindenki sír össze vissza.

Egyébként nem tudom te milyen reprezentatív kutatás számaiból hoztad ki, hogy mindenki időhiányos

2021. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Az ismerősi kör nem reprezentatív, azt tudom.


Bár egy nem időhiányos ember átlag 8 órákat alszik, otthon reggelizik és nem fut a villamoshoz, metróhoz, szerintem. Plusz csak maximum az íze miatt iszik kávét, mert amúgy kialudta magát. Akire ez nem igaz, az időhiányos.



De amúgy onnan vettem, hogy 9 óra munkahelyen lét (12, 24 órások életébe nem látok bele), 2-3 óra utazás mellett semmi se fér bele a napba.

Én hazaesek, edzek 1 órát, előkészítek mindent másnapra, fürdők és írdd és mondd maximum 2 óra szabadidőm marad. Pedig online vásárolok, robotporszívó takarít, nincs kellő rend, nincs gyerekem, ritkán főzök (pedig diéta miatt kellene)...

2021. aug. 18. 09:20
 14/26 anonim ***** válasza:
30%
Én viszont sok ilyen párt ismerek. Ott is vannak problémák, de diplomás házaspár, jól állnak anyagilag, Németországban dolgoznak, két gyerekük van, szépen élnek. Jó, az anyukának trombózisa volt többször is, de ez meg hajlam kérdése, az első még huszonévesen volt a fogamzásgátlótól amit akkoriban úgy írkáltak fel az orvosok , mint a cukorkát. De ha megkérdezed, sosem a fájós lábát emlegeti, hanem azt, hogy milyen boldogok és jól élnek. Mert ő is egy nagyon pozitív szemléletű nő. Ha itt olvasnád, azt mondanád, hogy biztos hazudozik, vetít, pedig nem. Szép házassága van, a férje nagyon helyes, intelligens, jóképű mérnök, évente kétszer külföldön nyaralnak családostul. Ő is egy szép nő, bár van rajta egy 10-15 kiló felesleg, de szép arcú, szép bőrű és nagyon dekoratív. Az a baj a kérdéseddel, hogy ha egy probléma kapcsán olvasod, ott nem jön elő minden. Ha az egészségről olvasol, nem látod, hogy az illetőnek milyen a párkapcsolata, ha a párkapcsolatról, nem biztos, hogy előjön, hogy amúgy neki magas a koleszterin szintje. (Amit nem is értek, miért baj, ha túl magas, lehet rá gyógyszert szedni, egyébként semmi olyan, amit egy vegán életmód meg koleszterincsökkentő teakeverék ne oldana meg. Koleszterin ugyanis csak az állati termékekben van.)
2021. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Látod, pont az az, hogy az általad említett párnak is megvan a keresztje. Tehát az én állításomat igazoltad velük.


Én csont realista vagyok, nálam hallanál a fájós lábamról is, ha éppen az is hozzátartozik az életemhez. Én nem szortírozok.


Aki gyógyszert szed, az már nem egészséges. (Amúgy szerencsére nem adnak azonnal gyógyszert a koleszterinre.)


Nem, nem feltétlen dől össze a világ minden problémától, de ne adjuk elő másoknak a rózsaszín ködöt, ha nem az van.

2021. aug. 18. 09:28
 16/26 anonim ***** válasza:
62%

De itt nem erről van szó. Arról, hogy te következtetéseket vonsz le erről az oldalról, aminek semmi értelme. Ezen az oldalon rengeteg kérdés van. Ha valaki párkapcsolati téren írja, hogy minden remek szuper, anyagilag is jól állunk, illetve egészségesek vagyunk, ezt azért írja így, mert őt nem zavarja a lába, eszébe sem jut, mert boldog élete van. Szerintem az se normális, aki problémának éli meg, hogy magas a koleszterinszintje, refluxa van stb. Attól még egészséges valaki, hogy van egy megoldható problémája. Ha gyógyszerrel, életmódváltással lehet segíteni valamin, az nem probléma, hanem lehetőség. Te nem realista vagy, hanem mentálisan beteg. Emlékszem más kérdéseidre is. Csak a negatív dolgokra fókuszálsz és le akarsz húzni mindenkit a sárba, és az fáj neked, hogy amit te hatalmas problémának látsz, azt ők észre sem veszik.

Látod, én is panaszkodhatnék a tanári fizumra meg hogy nincs autóm stb. de nem teszem, mert boldog életem van, és a nyári szünetekben nem kell bébiszitter a gyerek mellé. Van időm néha a hobbijaimmal törődni, a gyerekemmel játszani. Nem mellesleg imádom a munkámat, a gyerekeket. Ha csak a negatív dolgokra fókuszálnék, beszélhetnék erről máshogy is.

Vagy panaszkodhanték, hogy egyedülálló anya vagyok, de miért tegyem? Ettől nekem nem rossz. Annak sokkal rosszabb, aki egy rossz házasságban van. Azt nem érted, hogy ami neked probléma, másnak nem az. Teljesen hibás az életről alkotott képed.

2021. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

De miért lettél egyedülálló anya?

Sosem értem meg már lassan a lányok nagyrésze egyedülálló anya,tehát eleve hivatalosan kapcsolatunk sincs de mégis így ők szülnek.

Miért van ez?

2021. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Jó, csak aki gyógyszert szed, az ne nevezze magát egészségesnek a COVID-dal kapcsolatos kérdések alatt pl vagy amikor szóba kerül a téma. Mert nem az.

Lehet, hogy a gondja nem tragédia (az élethosszt csökkenti és az életminőséget is rontja), de ne nevezze magát egészségesnek, mert nem az.



Akkor a gyakoris rózsaszín köd oka tényleg lehet az is, hogy az emberek nem realisták és nem nevezik nevén a dolgokat, ezáltal tényleg nem őszinték.

2021. aug. 18. 09:45
 19/26 anonim ***** válasza:
65%
44 vagyok és 37 évesen váltam el. Elhidegülés, kevés szex (ezzel nekem volt problémám, nem a férjemnek) és ugye autista gyereket nevelni nem egyszerű, ezzel az apák ritkán tudnak szembe nézni, ezért van az, hogy az auti gyerekek szülőcsoportjában a szülők kb 80%-a elvált. Kicsi korában amúgy tényleg kemény volt, mert sokáig nem beszélt, és a szenzoros érzékenysége miatt óriási hisztikkel próbálta lekommunikálni hogy valami zavarja, amire mi nem is gondoltunk. Sokat sírtam miatta és nagyon nagy lelkierőt igényelt pozitív irányba fordítani a dolgokat. De mára egy nagyon jó fej, csacsogós lányka lett, művészlélek, fest, zenél, és az autizmusából eredően is nagyon szabálykövető, úgyhogy konkrétan zéró problémám van vele. De vannak szülők akik ezt problémaként élik meg, ott problémás is a helyzet. Én is panaszkodhatnék, hogy nem tudom, mire lesz képes, mikor felnő, vagy hogy alig eszik rendes ételt. De ez nem panasz téma, megoldom. A boldogságunkat nem ez befolyásolja.
2021. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Tévedsz. Te nem vagy realista, hanem egy végtelenül megkeseredett ember. Írtam hogy a családban nálunk mindenki 80 fölött halt meg. De gondolhatod, hogy akkor már nem egészségesen. Ugyanis valamiben meg kell halni. Nekik is voltak gondjaik, amikre gyógyszert szedtek, és akkor mi van? Egyik sem fiatalon halt meg. Te teljesen el vagy tévedve, amikor az emberi létezés lényegét kell megragadni.
2021. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!