Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a gender/nemem?

Mi a gender/nemem?

Figyelt kérdés

A biológia nemem nő viszont nem érzem magam annak. 'Fiúsan' öltözöm és rövidebb hajat szeretnék. Viszont volt már hogy lánynak éreztem magam vagy pedig nem is nagyon érdekelt. Majdnem minden héten másnak érzem magam. Olyan mintha össze-vissza botladoznák a genderek között. Talán Genderfluid lehetek de van amikor úgy érzem hogy az se illik rám. Van amikor leszorítom a mellem de van amikor hagyom ahogy van és nem érdekel. Tudnám még sorolni hogy mik változnak mikor de nem lenne értelme. Olyan mintha néhány napon egy más emberként ébrednék. Szerintetek mi a genderem?

Ui: Kérlek ne írjátok homofób/transzfób megjegyzéseket.



2021. szept. 1. 01:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%
De minek címke ha ez folyamatosan valtozik egy emberben? Még a kerdezo sem tudja eldonteni hogy ő most mi. Randizzunk, szeretkezünk azzal akivel akarunk. En sem tudom magamrol pontosan hogy heteró vagyok vagy bármi más, de nem is kell, sose jott fel egyik beszélgetésemben sem hogy rajtam most akkor melyik címke van.
2021. szept. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%

#9

Minimum 3 nem biztosan létezik biológiailag.

A férfi, a nő, és a kétnemű.

A kétnemű az igaz, hogy ritka születési rendellenesség, de létező dolog. Ilyen például amikor egy lány úgy születik meg hogy hímvesszője van, és itt nem a transzokra gondolok. Sőt van olyan eset is ahol egyszerre van mind a kettő nemi szervük, az ilyesmit újszülött korban viszont műtéttel korrigálják valamennyire, csak meg eshet, hogy a méhet bent hagyják és az begyulladhat vagy elrákosodhat.

2021. szept. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%

"De minek címke ha ez folyamatosan valtozik egy emberben? Még a kerdezo sem tudja eldonteni hogy ő most mi."


A "címke" az nem változik, legfeljebb az, hogy az ember ráébred arra hogy ő melyik csapatban játszik.

Az emberek lehetnek eleinte bizonytalanok magukkal kapcsolatosan, hogy ők most hova tartoznak.

2021. szept. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
21%
12, kösz az infót, jaa, errol hallottam, de ennek tenyleg inkabb a biológiához van koze, nem az lmbtqhoz. arra gondoltam hogy nincs ilyen hogy semleges nemű szerintem. valami ugyis van odalent, tehat ez alapjan férfi vagy nő lehetsz csak. nem tudom miert jó hogy valami semleges nemukent hivatkozik magára, de aki non-binary es olvassa ezt azt szivesen meghallgatnám. nem elítélem vagy ilyesmi, csak nem értem
2021. szept. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
75%

#14

A non-binary (semlegesség) nem a biológiai nemre értendő, hanem a társadalmira. Igaz én nem non-binary vagyok, de ezt bárki elmondhatja neked aki valamennyire benne van az lmbt témában. :)


Egyébként meg, a válaszban azt hiszem írtam is korábban, hogy biológiai értelemben beszéltem akkor. A társadalmi nemet illetve nehéz lenne számot mondani mert annyira nem tudok én se sokat, de ott is biztosra lehet mondani, hogy 2nél több van és nem az ilyen 50-999 számokra kell gondolni mint sok túlzó ember mondogatja.

2021. szept. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
70%
De akkor társadalmi értelemben véve mit jelent hogy non binary? Hogy pl o alapbol lany, de szereti a fiús ruhakat, játékokat stb? És ezzel megtöri a társadalom által kialakított normákat, hogy egy lany a barbikat szereti, meg a sminkeket, meg a táskákat, nem a kocsikat meg a számítógépeket? Mert ha ezt jelenti, akkor azt nem értem, regen ezt elkonyveltuk annyinak hogy hat o csak egy fiús lany. Nem lesz ettől fiú, meg nem kell rá semleges nemű címket aggatni. Vagy nemtudom, en nagyon belebonyolodtam mar ebbe az egeszbe, de azert orulok hogy valakivel normalisan is lehet “vitatkozni” :D
2021. szept. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
97%
Legtobben szerintem azert utaljak ezt a témát, mert nem is ertik, mint en sem. Addig mindenkinek világos hogy meleg, leszbikus, transznemű. De ezeket mar en sem ertem hogy she/he/they bárhogy hivatkozhatsz rá, nem sértődik meg, meg fiu, de lanynak erzi magat, de mégsem transz, stb. Ezeket mar en sem ertem hogy ezek mik, mire jók.
2021. szept. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ha jól tudom társadalmi értelemben azt jelenti, hogy valaki se a férfi se a női társadalmi elvárásoknak nem akar megfelelni, tehát nem a fiús lány vagy lányos fiú kategória. Szóval egyikhez sem sorolja be magát társadalmilag.

Remélem értelmes volt ami leírtam.

2021. szept. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

"De ezeket mar en sem ertem hogy she/he/they bárhogy hivatkozhatsz rá, nem sértődik meg, meg fiu, de lanynak erzi magat, de mégsem transz, stb."

A they részt én sem értem elvégre az csak többesszám vagy is "ők". És amikor valaki egyszer ennek egyszer annak érzi magát az esetleg a genderfluid és ők bizonyos értelemben bele tartoznak a transz fogalmába, csak más módon.


Sokan azért utálják a témát mert nem értik és nem is akarják megérteni, tehát inkább utálkoznak. Vagy csak félnek attól ami eltér a számukra megszokottól, ez is kiválthat negatív válaszreakciókat esetleg támadó jellegűeket.

2021. szept. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
S igen jó, hogy nem csak azt próbálja az egyik fél erőltetni, hogy miért is utálni való a téma és ezáltal normálisan is kilehet beszélni.
2021. szept. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!