Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a gender/nemem?

Mi a gender/nemem?

Figyelt kérdés

A biológia nemem nő viszont nem érzem magam annak. 'Fiúsan' öltözöm és rövidebb hajat szeretnék. Viszont volt már hogy lánynak éreztem magam vagy pedig nem is nagyon érdekelt. Majdnem minden héten másnak érzem magam. Olyan mintha össze-vissza botladoznák a genderek között. Talán Genderfluid lehetek de van amikor úgy érzem hogy az se illik rám. Van amikor leszorítom a mellem de van amikor hagyom ahogy van és nem érdekel. Tudnám még sorolni hogy mik változnak mikor de nem lenne értelme. Olyan mintha néhány napon egy más emberként ébrednék. Szerintetek mi a genderem?

Ui: Kérlek ne írjátok homofób/transzfób megjegyzéseket.



2021. szept. 1. 01:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Minket sem tanítottak erről, az internet világából tudtam meg, hogy ilyen van.:) Sőt, azt se tudtam, hogy a "testvér" szónak van angol megfelelője. Mindig is annyit tanítottak, hogy "brother" meg "sister". És én ukrán gimit végeztem, tehát nem csak a magyar oktatási rendszerrel van baj.:D
2021. szept. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oktatási rendszer a gond, hanem az hogy rosszul vannak képezve a nyelvtanárok meg a tanmenet is rossz a nyelvoktatásban.
2021. szept. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tinikorában mindenki keresi / megkérdőjelezi magát. Térj vissza erre a témára pár évvel később (akkor talán már több dolgot is latba vetsz, mint hogy hogy öltözöl meg milyen hosszú a hajad).
2021. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden ilyen vitának azzal kellene kezdődnie, hogy az alábbi négy kifejezést definiáljuk.

1. biológiai nem

2. társadalmi nem

3. nemi identitás

4. szexuális irányultság


Ha ez megvan, utána lehet ezekről a dolgokról beszélgetni.

2021. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
83%
Crossdresser
2021. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Demiboy, genderfluid vagy nonbinary.
2021. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
100%

Én még hozzátenném a nemi önkifejezés szót is. Merthogy:

női testbe születtél

simán lehet női nemi identitásod

szexualitás ettől független (annyiban kapcsolódik, hogy milyen szerepet veszel fel egy párkapcsolatban pl.)


és ami más: nemi önkifejezésed fiús.


Lehetsz egy fiús lány is, ha csak a külsődet változtatod meg ilyen formában, meg esetleg fiú szerepet veszel fel.


Nekem van egy leszbikus lány ismerősöm, aki full fiúnak néz ki, kezet fog köszönésnél fiúkkal, pacsizik stb. fiúként szocializálódik, lányokhoz vonzódik, ő a fiú a párkapcsolatban, mégis lány. Egy butch leszbikus lány. De nem fiú.


Azt nem mondom, hogy nem lehetsz transz srác, mert az is lehet, de ezt neked kell tudnod. Fontos foglalkozni az érzéseiddel, de nem kell túlgondolni a dolgokat. Azt ajánlom, hogy csináld azt, ami neked jól esik, mert az a legfontosabb.

2021. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
100%

Utolsó vagyok:

lehetsz nem bináris is, ezt kifelejtettem. Ha már a gender a kérdés, és ennél vagyunk.


Neked arra kellene rájönni, hogy mivel is van gondod, min akarsz változtatni. (ha a nemeddel, a testeddel van bajod, akkor azt is fejtsd meg, hogy pontosan mi, meg miért)

Mert lehet elég csak fiúsan öltözködnod és fiúsan viselkedned, rövid hajúnak lenni, de ennyitől már teljesen önmagadnak érzed magad.

2021. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!