Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én vagyok gimiben a csendes...

Ha én vagyok gimiben a csendes antiszoc gyerek, akkor egyetemen nagyon nehéz dolgom lesz?

Figyelt kérdés

Nem beszélek feleslegesen senkihez sosem, nem kérek segítséget, se tanártól, se osztálytárstól. Köszönök és ennyi. Társaságot sem bírom, magamnak való vagyok.

Egyetemen gáz lesz?


2021. szept. 24. 23:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy gáz hogy ciki, hanem másképp.
2021. szept. 24. 23:08
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Ha új közösségbe kerülsz, akkor mindig előnyben vagy a korábbiakhoz képest, teljesen tiszta lappal indulsz, mert azt senki nem ismeri, hogy milyen voltál eddig. Az már rajtad múlik, hogy ezzel az eséllyel mit kezdesz. Ne a másik véglet legyen egyből a cél, de ha nyitott leszel mások társaságára, és odamész legalább ahhoz, aki szimpatikus, akkor nem lesz baj.


Persze nem lesz könnyű, de rajtad múlik, hogy azon feszengsz, hogy eddig milyen voltál, vagy elképzeled magad egy lazább, nyitott, barátságos emberként, és el is hiszed, hogy képes vagy rá. Leginkább fejben dől el, onnantól már csak improvizálni kell. Hajrá! :)

2021. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok valami pozitív az embereket számára. Köszi a választ.:)
2021. szept. 24. 23:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném még ki az első választ, hogy lehet, ott majd találkozol hozzád hasonló emberrel/emberekkel, akár barátságot is köthetsz, a hasonló érdeklődési kör már eleve jó kiindulási alap, ha pedig valamilyen projektben, kutatómunkában is részt kell venned, akkor muszáj is lesz kicsit jobban megismerned 1-2 társadat.
2021. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy ilyen vagy, még megtalálhatod a hozzád hasonlókat akikkel összeállhattok. Ilyen szempontból nem lesz nehéz dolgod.



De én még nem láttam embert, aki egy szakot egyenesben el tudott végezni magányos farkasként. Teljesen a magad útját járva szerintem nagyon nehéz és karrier szempontból is kibszás magaddal. Én mindig egyedül tanultam becsülettel és sok anyagot magamnak dolgoztam ki, de annyira azért volt társaságom, hogy tudtam segítséget kérni, ha valamivel megakadtam akár az éjszaka közepén is, illetve eljutott hozzám minden fontos segédanyag és információ, ami lényegesen megkönnyítette a felkészülést. Nem hiszem, hogy enélkül ugyanígy sikerült volna, sok tárgyból ha nem tudtam, hogy mit kell tanulni és hogyan (azoktól, akik tapasztaltabbak voltak vagy jóban voltak felsőbbévesekkel), valószínűleg bruteforceszal állok neki az anyagnak, egy csomó időt elvesztegetve és pont nem azt begyakorolva, amire kiélezik a számonkérést. Meg egy csomó több ezer oldalas könyvből tanultam volna, holott mások csináltak fullos hallgatói jegyzeteket, tartottak konzultációkat stb...


Szóval teljesen egyedül nagyon-nagyon-nagyon nehéz.

2021. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Egyetemtől függ, mert a tanulmányokhoz szükség lehet sefítségre, de alapvetően nincs probléma az introveltátsággal.
2021. szept. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlenül. A középsulit utáltam, nem volt sok önbizalmam, kevés emberrel beszéltem, az osztályban nem volt barátaim, utána pont fordítva alakultak a dolgok.

Nem igazán tudom, hogy mitől de sokkal magabiztosabb, nyitottabb lettem, gond nélkül barátkoztam, keresték a társásagomat. Szerencsére ez így suli után is megmaradt

2021. szept. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
az antiszoc szó jelentését még mindig nem tudjátok?
2021. szept. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8

Az introvertáltét sem xd

2021. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Igen, azért érdemes megismerned a társaidat és beszélgetni velük.


Ha semmilyen társaságot nem bírsz, az inkább már valamilyen szociális fóbia.

2021. szept. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!