Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én vagyok gimiben a csendes...

Ha én vagyok gimiben a csendes antiszoc gyerek, akkor egyetemen nagyon nehéz dolgom lesz?

Figyelt kérdés

Nem beszélek feleslegesen senkihez sosem, nem kérek segítséget, se tanártól, se osztálytárstól. Köszönök és ennyi. Társaságot sem bírom, magamnak való vagyok.

Egyetemen gáz lesz?


2021. szept. 24. 23:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csak az eredeti kérdésedre válaszolok.


Nem lesz gáz. Miért lenne gáz? Tanulni mész oda, nem ismerkedni, barátkozni, kapcsolatokat kötni (ez utóbbiakra se igényed, se képességed nincs meg).


További jó önizolációt!

---

Gondod igazából később lesz, amikor a suli után megpróbálsz majd munkát keresni. A soft skilljeid hiánya miatt nem lesz olyan egyszerű. Mindenki, akinek akárcsak minimális szoc. kompetenciái vannak, versenyképesebb jelentkező lesz nálad.

2021. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem gáz lesz. Az egyetemen gyakorlatilag magadért felelsz, de ez koránt sem úgy működik, hogy mindig minden szükséges információ a rendelkezésedre áll és mindig mindent automatikusan meg is tudsz oldani egyedül. Sokszor előfordulhat olyan, hogy valami kapcsán segítséget kell kérned egy oktatótól / hallgatótól vagy valamiféle tanácsra lenne szükséged (pl. nem tudsz bemenni egy órára és jegyzetre lenne szükséged, nem tudod mi is a feladat pontosan, véletlenül nem kaptál meg valamilyen anyagot stb.), egyetemeken szeretik erőltetni a páros vagy csoportos feladatokat is (pl. prezentációk, kutatások, projektmunkák), a szakdolgozatot is (ideális esetben) a témavezetőddel konzultálva írod és sok egyetemi vagy végzést követő lehetőségnél (pl. külföldi tanulmányok, tdk, akármilyen egyetem adta szakmai lehetőség) jól jöhet a kapcsolati háló. Az emberek igenis annak fognak segíteni, aki nekik is segített, aki szimpatikusnak tűnik nekik, aki kedves, aki mosolyog, aki barátságos stb., és ez alól az egyetemi oktatók sem kivételek… Maximum nagy létszámú szakokon kisebb ennek a jelentősége, ahol szinte senki nem ismer senkit, de még ott is jól jöhet ez. Valamint tegyük hozzá azt is, hogy az egyetemi évek során sok igazságtalansággal, problémával, megoldhatatlannak tűnő helyzettel, stresszel, negativitással, lenézéssel stb. találkozhat az ember és ezeken is sokkal könnyebb továbblépni, ha át tudod beszélni a szaktársaiddal, mert ők ugyanabban a helyzetben vannak, ők értik meg leginkább.

Úgyhogy én nem mondom, hogy lehetetlen teljesen egyedül elvégezni az egyetemet, de szerintem sokkal sokkal nehezebb és nekem nem hiszem, hogy ment volna.

2021. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!