Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek igénytelen dolog...

Szerintetek igénytelen dolog ékezet nélkül írni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 22:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
63%

Igen. Az írásképed rólad mutat egy bizonyítványt. A magyar nyelv ékezetes, használjuk.


Kivételt képeznek a külföldi számítógépes billentyűzetek, ahol nincs ékezet, de kétlem, hogy mindenkinek ilyen billentyűzete lenne, aki nem használ ékezetet.

2021. okt. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
13%
Nem, rohadt faraszto ekezeteket irni. Jo lenne ha megszuntetnek.
2021. okt. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
53%
Iszonyat igénytelennek tartom. Kizárt, hogy mindenkinek angol billentyűzete lenne, aki nem használ ékezetet, szerintem csak lusták hozzá az emberek. És az ékezet használata mobilon nincs 4 másodperc sem, tehát még időre sem hivatkozhatnak. Fárasztó? Ez a leggázabb magyarázat.
2021. okt. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem igen.
2021. okt. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
54%

Igénytelen, ronda, nehezebb olvasni, néhány szó elsőre félreérthető.

Ha angol nyelvű billentyűzete van, oké, de például telefonon írva sima lustaság, igénytelenség.

2021. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
50%
ha egy felnott embernek irok vagy egy fontosabb szemelynek vagy valami hivatalos dolgot akkor irok ekezetet nyilvan,de a velem egykoruaknak soha nem szoktam es nem azert mert igenytelen vagyok csak egyszerubb igy es jobban szeretem ahogy kineznek a mondatok ekezet nelkul nemtudom elmagyarazni hogy miert:) egyaltalan nem gaz szerintem,aki ezert igenytelennek vagy butabbnak tart valakit az...ra kellene jonni hogy a tisztelet nem ebbol all es annyira nem kell fontosnak tartsd magad hogy elvard masoktol az ekezetet:D nagyon sajnalom ha nem tudjatok ezt elolvasni,biztos nehez lehet hogy nem ertitek mit jelent az a szo hogy NEHEZ es most nagyon megalazva erzitek magatokat://
2021. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem telefonról nem ciki. Az írás arra való hogy kommunikáljunk, szerintem ékezet nélkül is meg lehet érteni mit szeretne a másik. Nekem van autocorrect az rakja az ekezeteket, hol jól hol rosszul, én nem torodom vele.

A helyesírás már jobban zavar, de arról meg általában nem tehet az illető hogy nem megy neki mert kicsit egyszerűbb pl.

2021. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
25%
#17 +1000 up!
2021. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
55%

#18

"A helyesírás már jobban zavar, de arról meg általában nem tehet az illető hogy nem megy neki"

De tehet. Lehet gyakorolni, lehet olvasgatni a szabályokat, mint tudod általános iskolás korodban.


Ide süllyedt a magyar ember, hogy a saját anyanyelvén egyeseknek még az ékezetes írás is megterhelő, mert lusták. Ne legyetek magatokra büszkék, inkább szégyelljétek magatokat, de tudom, ez számotokra egyáltalán nem szégyellni való, sőt, még büszkék is vagytok magatokra.

2021. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
46%

20 inkább azt érzem az irasodbol, hogy téged az sért hogy a számodra ideológiai szintre emelt anyanyelvi szabalyossagot a többiek nem érzik ugyanolyan fontosnak mint ahogy te elvarnad.


Hidd el 80-as IQ körül van mit gyakorolni, nem a helyesírás a legfontosabb.


Ami fontos, hogy vannak helyzetek ahol szamitanak a pragmatikai dolgok, de általában chat es internetes fórumok ahol nem foglalkozik az ember az ekezetekkel.

2021. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!